reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Kurczę, no faktycznie przyrost nieciekawy :( Ale z drugiej strony wzrosło całkiem sporo, więc może jakiś błąd w labo? Najlepiej spróbuj powtórzyć w poniedziałek.

Przykro mi :(

Super wieści ❤️ W sumie szybko się pokazał ten pęcherzyk. Mam nadzieję, że u mnie w poniedziałek też już będzie widać.

A wiesz kiedy dokładnie miałaś owulację? Może po prostu była wcześniej ;) Zresztą z takiej ładnej bety tylko się cieszyć, może faktycznie będą bliźniaki :D Kiedy masz wizytę u lekarza?
Miło się zaskoczyłam, bo też mi się wydawalo za szybko jeszcze:) Pani mi powiedziała, że na jej sprzęcie pęcherzyk można zauważyć przy becie około 1200, więc jeśli tak, to musiałam mieć niezły przyrost. 18.06 robilam betę żeby potwierdzić ciążę 5 dni przed @ i miałam 13.1😛😄 Trzymam za Ciebie kciuki i daj znać oczywiście w poniedziałek ❤
 
reklama
A wiesz kiedy dokładnie miałaś owulację? Może po prostu była wcześniej ;) Zresztą z takiej ładnej bety tylko się cieszyć, może faktycznie będą bliźniaki :D Kiedy masz wizytę u lekarza?
Owu miałam tak 8-9.06.
Terminy zarezerwowałam sobie dwa...na 6.07 lub 10.07 ( chociaż ciągle coś w nich mieszam i szukam dogodnego). Chciałabym iść tak aby było coś więcej niż pęcherzyk... Zobaczymy też co będzie po poniedziałkowej becie...ale staram się myśleć pozytywnie 🥰
 
Ale już będzie fajnie jak każda będzie mogła iść do lekarza i zobaczyć te upragnione maleństwo na monitorze 🥰
A tak z innej beczki chciala bym się was zapytać. Generalnie obecnie przebywam na zwolnieniu (złamałam w lutym nogę, wypadek przy pracy) na zwolnieniu od ortopedy będę jeszcze przez jakiś miesiąc bo noga jeszcze nie doszła do siebie. Ale z drugiej strony do końca sierpnia mam tylko umowę w pracy, przyjęli jakas dziewczynę na moje miejsce wiec nie chciała bym zaburzać im tam wszystkiego i przeszła bym na zwolnienie od ginekologa. Zastanawia mnie tylko czy ZUS się do tego nie przyczepi ?
 
Ale już będzie fajnie jak każda będzie mogła iść do lekarza i zobaczyć te upragnione maleństwo na monitorze [emoji3059]
A tak z innej beczki chciala bym się was zapytać. Generalnie obecnie przebywam na zwolnieniu (złamałam w lutym nogę, wypadek przy pracy) na zwolnieniu od ortopedy będę jeszcze przez jakiś miesiąc bo noga jeszcze nie doszła do siebie. Ale z drugiej strony do końca sierpnia mam tylko umowę w pracy, przyjęli jakas dziewczynę na moje miejsce wiec nie chciała bym zaburzać im tam wszystkiego i przeszła bym na zwolnienie od ginekologa. Zastanawia mnie tylko czy ZUS się do tego nie przyczepi ?
Z tego co mi wiadomo jak masz ciążę powyżej 12 tc to raczej nie mogą zwolnić
 
Z tego co mi wiadomo jak masz ciążę powyżej 12 tc to raczej nie mogą zwolnić
Jak umowa wygasa w ciąży to przejmuje Cie ZUS i zapewnia ci wynagrodzenie a umowa wygasa w dniu narodzin. Tylko nie wiem jak to jest w przypadku gdy już przebywam prawie 4 miesięce na zwolnieniu. Po pół roku przejął by mnie fundusz rwchabilitacyjny w razie gdyby noga była by niesprawna ale nie chce iść na fundusz bo mi macierzyński przepadnie. Nie wiem mam zagwoche 🤔
 
A jaką masz umowę. Jak na czas nieokreślony to nie mają prawa cię zwolnić od pierwszego dnia poczęcia. Co do przejścia na inne zwolnienie trzeba się dopytać jakiejś kadrowej ale z tego co mi wiadomo bez problemu możesz zmienić zwolnienie.
 
A jaką masz umowę. Jak na czas nieokreślony to nie mają prawa cię zwolnić od pierwszego dnia poczęcia. Co do przejścia na inne zwolnienie trzeba się dopytać jakiejś kadrowej ale z tego co mi wiadomo bez problemu możesz zmienić zwolnienie.
Określony, to ze stracę umowę to się z tym liczę i w cale mi nie żal tylko bardziej zastanawiam się jak to właśnie wygląda przy przejściu zwolnienia. No właśnie nie mam kogo się podpytać miałam nadzieję że może wy mi coś podpowiecie.
 
Określony, to ze stracę umowę to się z tym liczę i w cale mi nie żal tylko bardziej zastanawiam się jak to właśnie wygląda przy przejściu zwolnienia. No właśnie nie mam kogo się podpytać miałam nadzieję że może wy mi coś podpowiecie.
zrob przynajmniej jeden dzien przerwy miedzy zwolnieniem od ortopedy a zwolnienniem ciazowym (np urlop wykorzystaj albo ortodepeda do piatku a ciazowe od poniedzialku) . wtedy zwolnienie ciazowe bedzie liczylo sie na nowo limit 270 dni . umowa zostanie automatycznie przedluzona do dnia porodu , i macierzynski bedzie wyplacany przez Zus
w razie dalszych watpliwosci zadzwon na infolinie zusu , to sa anonimowe porady a ludzie z infolinii bardzo kompetetni kilka razy korzystalam i super bylam obsluzona :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
zrob przynajmniej jeden dzien przerwy miedzy zwolnieniem od ortopedy a zwolnienniem ciazowym (np urlop wykorzystaj albo ortodepeda do piatku a ciazowe od poniedzialku) . wtedy zwolnienie ciazowe bedzie liczylo sie na nowo limit 270 dni . umowa zostanie automatycznie przedluzona do dnia porodu , i macierzynski bedzie wyplacany przez Zus
w razie dalszych watpliwosci zadzwon na infolinie zusu , to sa anonimowe porady a ludzie z infolinii bardzo kompetetni kilka razy korzystalam i super bylam obsluzona :)
Super dzięki, dziękuję 🥰 tak właśnie zrobię jak mówisz:)
 
Do góry