reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

A jak to u was jest dziewczyny ze szpitalem? W razie jakichkolwiek dolegliwości możecie jechać sprawdzić? Na izbę przyjęć bądź SOR w nocy? U nas każdorazowe pojawienie się ciężarnej z problemem nie może zakończyć się na samym badaniu tylko od razu bransoletka i kładziemy panią na oddział. Tak to odstrasza, że strach jechać żeby Cię bez powodu z jakąś pierdołą nie położyli na oddziale i wyjście tylko na własne żądanie bo przecież największą kasę im zwrócą za kilkudniowy pobyt pacjenta.
 
reklama
A jak to u was jest dziewczyny ze szpitalem? W razie jakichkolwiek dolegliwości możecie jechać sprawdzić? Na izbę przyjęć bądź SOR w nocy? U nas każdorazowe pojawienie się ciężarnej z problemem nie może zakończyć się na samym badaniu tylko od razu bransoletka i kładziemy panią na oddział. Tak to odstrasza, że strach jechać żeby Cię bez powodu z jakąś pierdołą nie położyli na oddziale i wyjście tylko na własne żądanie bo przecież największą kasę im zwrócą za kilkudniowy pobyt pacjenta.
Ja pojechałam prosto na izbę, potem zrobili badania, zaczynając od wymazu na Covid. Zaznaczyli w międzyczasie że na tym etapie lepiej by było gdybym pojechała do szpitala który ma trójkę referencyjna bo gdyby coś się działo to oni nie są w stanie dziecka uratować. Po badaniach dali wypis i do domu. Możliwe że gdybym pojechała do szpitala gdzie jest zaplecze dla wcześniaków to mogliby mnie zostawić na obserwacji. Ale ogółem u mnie bezproblemowo można jechać jak coś niepokoi
 
Ja pojechałam prosto na izbę, potem zrobili badania, zaczynając od wymazu na Covid. Zaznaczyli w międzyczasie że na tym etapie lepiej by było gdybym pojechała do szpitala który ma trójkę referencyjna bo gdyby coś się działo to oni nie są w stanie dziecka uratować. Po badaniach dali wypis i do domu. Możliwe że gdybym pojechała do szpitala gdzie jest zaplecze dla wcześniaków to mogliby mnie zostawić na obserwacji. Ale ogółem u mnie bezproblemowo można jechać jak coś niepokoi
No to u nas też jest zwykły szpital, pierwszy stopień, zawsze jak coś z dzieckiem nie tak to wywożą.
 
W co się pakujecie do szpitala? Do pierwszego porodu szłam z dużą torbą podróżną ale jakoś średnio mi pasowała i aktualnie zastanawiam się czy nie spakować się do walizki. Jak to u was wygląda? Jak myślicie o walizce to jakiej pojemności? 🤔
 
W co się pakujecie do szpitala? Do pierwszego porodu szłam z dużą torbą podróżną ale jakoś średnio mi pasowała i aktualnie zastanawiam się czy nie spakować się do walizki. Jak to u was wygląda? Jak myślicie o walizce to jakiej pojemności? 🤔
Ja mam w domu swoją walizkę kabinowa (55 x 36 x 20) taka jak ja to mówię weekendowa, jest lekka na kółkach akurat 2-3dni. W razie dłuższego pobytu mąż będzie działał jako dostawca. 😉
Dodatkowo wezmę swojego Obaga na właśnie przekąski, portfel wodę dokumenty ładowarki itd
 
W co się pakujecie do szpitala? Do pierwszego porodu szłam z dużą torbą podróżną ale jakoś średnio mi pasowała i aktualnie zastanawiam się czy nie spakować się do walizki. Jak to u was wygląda? Jak myślicie o walizce to jakiej pojemności? 🤔
Jak byłam w szpitalu to wszystkie ciężarówki "darly" walizki na kółkach i tez taką wezme. A macie jakąś listę rzeczy na początek zrobioną? Pomalu zaczynam o tym myśleć ;)
 
reklama
Mam pytanie, co stosowałyście na kaszel w ciąży? Mnie coś dopadło. Przez pierwsze 24h temperatura ok 38 st, ale na szczęście już spadła. Teraz ból głowy, nóg i zaczyna się kaszel😕
Ja co roku robię syrop z młodych pędów sosny. Wersję dla dorosłych na spirytusie z miodem i wersję dla dzieci tylko miód i cukier, bez %. Działa super. Jeden, dwa dni i jest po kaszlu. Tylko, że ja robię sama. Ten apteczny (Pini) też super działa, ale zawiera kodeinę więc trzeba by skonsultować się z lekarzem.
 
Do góry