reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja też ostatnio zgłaszałam twardy brzuch lekarce ale mówi, że na tym etapie to normalne jeżeli ustępuje po chwili i nie przynosi bólu brzucha, nie jest regularne itd to i z 10 razy dziennie taka twardość to norma.
Sprawdziła czy się szyjka nie skraca i u mnie nic się złego nie dzieje więc jest ok :)
 
reklama
Ja też ostatnio zgłaszałam twardy brzuch lekarce ale mówi, że na tym etapie to normalne jeżeli ustępuje po chwili i nie przynosi bólu brzucha, nie jest regularne itd to i z 10 razy dziennie taka twardość to norma.
Sprawdziła czy się szyjka nie skraca i u mnie nic się złego nie dzieje więc jest ok :)
Nie mam większego bólu brzucha ale jakby lekkie skurcze. A tej mojej nieszczęsnej szyjki się obawiam troszke. Dobrze ze jutro wizyta ;)
 
U mnie ostatnio twardnienia brzucha dochodzą do 15 na dzień, na szczęście na badaniach okazało się że nie ma to wpływu na szyjkę 🙂
Ja to nie liczę bo czasami to sama nie wiem czy to macica sztywnieje czy to brzuch się napina z powodu jakichś problemów trawiennych, które też mnie nie chcą opuścić niestety
 
Ja generalnie w ciazy mam bardzo duzo tych skurczy przepowiadających (Braxtona-Hicksa). Z kazdym tygodniem ciazy wiecej i czesciej. Spacerując to sa nawet dosyc regularne. Jednak nigdy nie mialam problemow z szyjka. Dopiero na koncowce kilka tyg przed szyjka sie ladnie skracala i robilo siw małe rozwarcie. Jedbka lazdy porod rozpoczynal sie w terminie lub 1-2 po i pprody trwaly bardzo szybko. Wiec wniosek mam taki, ze to dobrze kiedy sa bo macica i organizm odpowiednio sie przygotowuja do porodu. Anomalia bedzie kiedy ta szyjka za szybko pusci.
 
reklama
I ja ostatnio zaczęłam odczuwać coraz mocniej skurcze. Za dwa dni wizyta u ginekologa, mam nadzieje, że z szyjką jest wszystko dobrze.
Ostatnio również zaczęła dokuczać mi zgaga uff bardzo to uciążliwe.
Trzymam kciuki za udaną wizytę 😊
 
Do góry