reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczęta a czy wy tez macie kłucie jajnikow?:)
Wcześniej miałam bardzo często, teraz już powoli odchodzi. Momentami czuje bardziej „ciągniecie”(?) w macicy.
matko, jak Ty żeś to zrobiła z tą nogą 🙄???

Witam dziewczyny piątkowo :)
jak tam samopoczucie ?
ja już na nogach bo mój szanowny małżonek chrapie jak stary, zepsuty traktor :crazy:
dziewczyny mam pytanka:
jakie badania macie zlecone do wykonania na teraz ?
czy bierzecie jakieś witaminy oprócz kwasu foliowego ? mi położna kazała kupić obowiązkowo, właśnie przeglądam co jest w mojej aptece online ....
Współczucie chrapania! Mojemu rzadko się zdarza, ale jak już, to każe się budzić :). Jesli chodzi o leki, to tak - biorę femibion (kwas foliowy, różne witaminy: B, C, D, E, żelazo, selen, jod i inne) i Prenatal dha (kwasy DHA i EPA + wit E). No i chwilowo Duphaston (sztuczny progesteron). Myśle, ze w lekach, poza kwasem foliowym ważne jest żelazo i witamina D, jako ze nie można wychodzić na słonko.
 
reklama
Hej dziewczyny jestem w ciąży bliźniaczej, w środę byłam u lekarza był 10w6d i drugi 10w5d wiec termin na około 5 marca 2022. Niby wszystko Ok, ale przy jednym maleństwie znalazł krwiaka, kazał iść na l4 i brać leki ale nie mówił o ciągłym leżeniu plackiem w łóżku. Trochę się stresuje, a kolejna wizyta dopiero 27 sierpnia. A jak u was? Czy którejś z was tez rozpoznano krwiaka? Nie wiem jakim cudem powstał, bo odkąd dowiedziałam się o ciazy strasznie na siebie uważam
Gratulacje bliźniaków 🥰 masz może zdjęcie usg? Mówił lekarz jaki duży jest krwiak? Nie martw się na zapas, krwiaki się wchłaniają 😉
 
Hej dziewczyny jestem w ciąży bliźniaczej, w środę byłam u lekarza był 10w6d i drugi 10w5d wiec termin na około 5 marca 2022. Niby wszystko Ok, ale przy jednym maleństwie znalazł krwiaka, kazał iść na l4 i brać leki ale nie mówił o ciągłym leżeniu plackiem w łóżku. Trochę się stresuje, a kolejna wizyta dopiero 27 sierpnia. A jak u was? Czy którejś z was tez rozpoznano krwiaka? Nie wiem jakim cudem powstał, bo odkąd dowiedziałam się o ciazy strasznie na siebie uważam
Gratulacje! Dwójka dzieci, a trudy ciąży i porodu na raz ;). Ja tez jestem z bliźniaków, mama przetrwała :D.

Jesli chodzi o krwiaka, ja mam odwarstwienie kosmowki i na ile pojmuje sytuacje, chodzi o to samo - pod odspojeniem jest krwiak. Generalnie tez bardzo na siebie uważałam i nie wiem skąd się to wzięło. Tez dostałam L4 - na razie na tydzień. Pani lekarz mówiła, ze nie muszę leżeć, ale dla bezpieczeństwa staram się wszystko robić na półleżąco - żeby się zrosło, a po jakiś 3 dniach zacznę trochę więcej chodzić (uważam podwojnie właśnie przez to, ze mam lekką fizycznie pracę i nie chodzę bardzo dużo, wiec jak nie wiadomo co zaszkodzilo, to nie chce ryzykować…)
 
matko, jak Ty żeś to zrobiła z tą nogą 🙄???

Witam dziewczyny piątkowo :)
jak tam samopoczucie ?
ja już na nogach bo mój szanowny małżonek chrapie jak stary, zepsuty traktor :crazy:
dziewczyny mam pytanka:
jakie badania macie zlecone do wykonania na teraz ?
czy bierzecie jakieś witaminy oprócz kwasu foliowego ? mi położna kazała kupić obowiązkowo, właśnie przeglądam co jest w mojej aptece online ....

Z badań miałam morfologię, mocz i wirusowe.
Ja mam póki co tylko kwas foliowy suplementować :)
 
Gratulacje! Dwójka dzieci, a trudy ciąży i porodu na raz ;). Ja tez jestem z bliźniaków, mama przetrwała :D.

Jesli chodzi o krwiaka, ja mam odwarstwienie kosmowki i na ile pojmuje sytuacje, chodzi o to samo - pod odspojeniem jest krwiak. Generalnie tez bardzo na siebie uważałam i nie wiem skąd się to wzięło. Tez dostałam L4 - na razie na tydzień. Pani lekarz mówiła, ze nie muszę leżeć, ale dla bezpieczeństwa staram się wszystko robić na półleżąco - żeby się zrosło, a po jakiś 3 dniach zacznę trochę więcej chodzić (uważam podwojnie właśnie przez to, ze mam lekką fizycznie pracę i nie chodzę bardzo dużo, wiec jak nie wiadomo co zaszkodzilo, to nie chce ryzykować…)
Ja też próbuje dużo odpoczywać, ale też trzeba jakoś normalnie funkcjonować bo nikt za człowieka niektórych rzeczy nie zrobi 😂 Mam wizytę 27, nie stresuje się na zapas ale pewnie w dniu wizyty będę panikować jak zawsze 😃😂 Ja o ciazy mnogiej dowiedziałam się dopiero na drugiej wizycie w 7tyg, bo w 6 był widoczny tylko jeden pęcherzy a tydzień później pojawił się kolejny nagle 😂 ale szybko dorównał drugiemu. Ja byłam w takim szoku że przez dwa dni do mnie nie docierało że to mnoga 😅
 
Gratulacje bliźniaków 🥰 masz może zdjęcie usg? Mówił lekarz jaki duży jest krwiak? Nie martw się na zapas, krwiaki się wchłaniają 😉
Mam, mam 😃 ale nie dało się zrobić oby dwóm naraz bo każdy jest po innej stronie 😂 Nie właśnie nie mówił jak duży, mówił tylko żeby nie panikować 😅😂
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny, czy któraś z Was zna się na księgowości i mogłaby mi wyjaśnić jak się oblicza L4 z kodem B na moim przykładzie? Bardzo proszę o priv 🙏
 
Wcześniej miałam bardzo często, teraz już powoli odchodzi. Momentami czuje bardziej „ciągniecie”(?) w macicy.

Współczucie chrapania! Mojemu rzadko się zdarza, ale jak już, to każe się budzić :). Jesli chodzi o leki, to tak - biorę femibion (kwas foliowy, różne witaminy: B, C, D, E, żelazo, selen, jod i inne) i Prenatal dha (kwasy DHA i EPA + wit E). No i chwilowo Duphaston (sztuczny progesteron). Myśle, ze w lekach, poza kwasem foliowym ważne jest żelazo i witamina D, jako ze nie można wychodzić na słonko.
mój chrapie w każdej pozycji, na wznak, na boku i to tak głośno zarzyna, że mnie do szału doprowadza :angry:
ja mam Naturell Folian Forte i zamówiłam sobie rano Femibion :)
Imagi_nacja gratulacje ciąży bliźniaczej :)

 
reklama
Dzien dobry dziewczyny (w zasadzie dobry wieczór) odzywam się po całym dniu. Martwiłam się, ze objawy mdłości wymioty minęły-dziś przyszły ze zdwojona mocą🙄😊 mąż się cieszy, bo ma mnie w domu gotuje obiad, ogarniam dom. Jednak dziś ledwo zrobiłam rybę i surówkę , bo oczywiacie🤢
Migdały weszły rano, krakersy na czco itd. Dziś mało jadłam, ponieważ to co zjadłam akurat dwa razy poszło do łazienki.
🙌 ściskam Was mocno
Za tydzień z mężem organizuje ważna impreze pod wieczór. Oby było względnie ❤️
 
Do góry