reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Niestety nie mam ale mam wrażenie że rzadko się zdarza żeby prowadzący był przy rodzacej, przecież takich kobiet jest setki do jednego lekarza
To prawda, ja mojego lekarza nie spotkałam przez cały pobyt w szpitalu, ale jak na IP dałam kartę ciąży i zobaczyli nazwisko, to od razu się dla mnie miejsce znalazło (tylko wtedy był remont i było ciężko własnie miejsce)
 
reklama
Tez bym chciała do tej grupy prywatnej @julianap

A powiecie mi jak wyglądają serduszka na usg? Czy to jest taka migająca kropka? Nawet nie wiem bo ta Pani nic mi nie tłumaczyła, dwie kropki były od razu i myślałam że jedna to serce (bo powiedziała że jest i bije dobrze), a druga jakaś kontrolna, bo dopiero później powiedziała mi że jest dwójka dzieci...
Tak, serduszko miga na ekranie ☺
 
Wiem, wiem ja to też operuje skończonymi tygodniami 😀 8+0-8+6 to cały czas ten 8 tydzień dla mnie. Tylko oni tutaj mają w apce takie wyliczenie od zaczętego miesiąca. Dumnie to już brzmi 😎
Jeśli liczymy miesiące od pierwszego dnia ostatniej @, tak jak się lovzy na ogół tygodnie, to wychodzi na to, że poród wypada w 10 miesiącu. To jest trochę niepoprawne, dlatego lepiej jest liczyć miesiące od prawdopodobnego dnia ovu, czyli 9 tydzień ciąży, to w rzeczywistości 7 tydzień od zapłodnienia, a zatem 2 miesiąc.
 
Ja też mniej czuję objawy teraz, piersi wcześniej bardzo bolały, teraz jakby tylko trochę, ale pojawiło się na nich dużo widocznych żył i się powiększyły. Myślę, że to po prostu będzie się zmieniać z czasem.

Dziewczyny, czy któraś z Was doświadcza suchości pochwy? Ja strasznie :( mam tam sucho jak na Saharze. Aż mnie szczypie :( nie wiem jak sobie pomóc. Dzisiaj podczas wizyty w toalecie pojawiło się nawet trochę krwi, przeraziłam się, że to jakieś plamienia, ale to od śluzówki, troszkę mi pękła. Jest aż tak źle :( Idę dzisiaj do ginekologa, na pewno go o to spytam. Czy to normalne? Nie pamiętam, żebym w pierwszej ciąży tak miała.
ja w pierwszej ciazy też miałam bardziej mokro, a teraz Jakos tak bez szału 🤷‍♀️może jeszcze się to zmieni bo u mnie dziś 5+6.. Ale skoro u ciebie bardzo to faktycznie trzeba o tym powiedzieć lekarzowi, i daj znać co ci powiedział 🙂
 
ja w pierwszej ciazy też miałam bardziej mokro, a teraz Jakos tak bez szału [emoji2368]może jeszcze się to zmieni bo u mnie dziś 5+6.. Ale skoro u ciebie bardzo to faktycznie trzeba o tym powiedzieć lekarzowi, i daj znać co ci powiedział [emoji846]
Ja nie umiem ocenić, bo biorę luteine dopochwowo i nie wiem czy to przez nią upławy, ale jest sporo. Natomiast z objawów to tylko brak apetytu i senność, pobolewanie brzucha, piersi tylko przy mocniejszym dotyku pobolewaja. Ale tak jak Wy opisujecie, to ja się czuję jakbym w ciąży nie była :(
 
Jestem już po wizycie. Niestety echa zarodka nadal nie udało się wychwycić. Od poprzedniej wizyty 14.07 Pojawił się malutki zarodek 2,5 mm i mam pojawić się za 10 dni. Lekarz powiedział mi, ze mam się nie nastawiać ani za ani przeciw. Chyba, patrząc na Wasze historie, pójdę jeszcze do jakiegoś prywatnego z lepszym sprzętem usg, bo ten wydaje się nie być najwyższej jakości :)
Nie nastawiam się na najgorsze, bo podobno ciąża jest młodsza niż wychodzi z OM….
Wg OM wychodzi mi 7+0, zarodek odpowiada 5+5
jeśli teraz odpowiada 5+5 to ja bym poszła za 2 dni, ale jeśli nie dasz rady wytrzymać to umów się jeszcze dziś gdzie indziej :) będzie dobrze 🤞
 
Też kwestią tego było nastraszenie przez lekarza, że w takim tygodniu powinno być cokolwiek widać i już mi przedstawiał wizję samoistnego poronienia albo pójścia do szpitala i wywołania poronienia farmakologicznie. Spróbuję się umówić do lekarki do której wcześniej chodziłam może jednak będzie bardziej profesjonalna. Zdziwiłam się też , że na badaniu nie zauważył u mnie macicy dwurożnej gdzie poprzedni lekarze zauważyli ją od razu, a on poprosił mnie o przedstawienie mu dokumentów potwierdzających tą wadę.

Dziękuję spróbuję poczekać, a Ty w którym tygodniu ciąży jesteś?
Ale Baran! Mnie lekarz powiedział że pewnie wczesna ciąża i mam przyjść później. I rzeczywiście była wczesna. Obecnie jestem 7+1 a pusty pęcherzyk przechodziłam tydzień temu w poniedziałek.
Czekam na wiadomość od ciebie po kolejnej konsultacji.
 
Dziewczyny, czy istnieje już jakaś prywatna grupa?

Ktoś wyżej pytał o suchość - u mnie też głównie sucho, aż dziwnie! Ale czytałam, że to normalne, więc przestałam się tym przejmować.

No i rzecz, która mnie męczy. Czy ktoś z was mógłby polecić dobrą książkę o diecie w ciąży? Naprawdę wariuję już od czytania artykułów w internecie, wszędzie znajduję sprzeczne informacje. Najbardziej nie rozumiem, o co chodzi z ziołami. Mam wrażenie, że już żadnych przypraw, poza solą i pieprzem, nie można używać, najlepiej, żeby jedzenie nie miało żadnego smaku!!! 🤬 Ratunku!
 
reklama
Do góry