reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja ogólnie mam takiego stracha w tej ciąży... Staram się jak najmniej denerwować, wyluzować, podejść do tego "Co ma być, to i tak będzie" ale najbardziej stresuje się w nocy, czasami budzę się przerażona, cała spocona... Nie wiem czym to jest spowodowane, bo przecież w nocy powinnam być wyciszona, chyba jakoś podpsychicznie 🙄
U mnie tak samo :/ a najgorzej jest jak czuje ze „cos” tam mi lekko leci- pędem do łazienki i ciagle sprawdzanie czy to jakieś krwawienie czy tylko śluz ;p
 
reklama
Dziewczyny a czy któraś z Was miała rozbieżność między swoimi obliczeniami a wiekiem ciąży wg USG? Ciągle mnie to zastanawia , szczególnie że lekarz do którego poszłam był bardzo młody i na pewno mniej doświadczony (do swojego idę końcem sierpnia). Nie ujmując mi oczywiście kompetencji, ale zgodnie z moimi obliczeniami kiedy u niego byłam, byłam w 4+5. Myslalam że będzie tylko pęcherzyk a tam zarodek 3 mm i ocena wieku na 5+6. Ale jak analizuje swój kalendarzyk jakoś niespecjalnie wychodzi mi taka możliwość, przecież miałam okres. Jeśli ciąża jest starsza niż o tym wiedziałam to rodzi się kolejne pytanie jako że byłam w tym czasie na wakacjach i piłam codziennie wino. Wyczytałam gdzieś o tej zasadzie wszystko albo nic ale w ilu pierwszych tygodniach ona obowiązuje? Pewnie to mój schiz i szukam problemu jak to mam w zwyczaju w sytuacjach nowych dla mnie, ale ciekawa jestem Waszych opinii

Liczyłam od om właśnie więc tym bardziej jestem zdziwiona

Różnica jest u Ciebie między OM a USG 8 dni, a to znaczy, że owulację miałaś 8 dni wcześniej po prostu. Nie w 14 dc (zresztą wiele kobiet nie ma tak idealnie) tylko w 6 dc. Czyli dziecko jest z seksu 13 lub 15 dnia czerwca. Owulacja była 15 czerwca (+/- 1 dzień) Po prostu była wcześniej. To się mega często zdarza, że jest wcześniej lub później - i stąd ciąża jest starsza. Po prostu. Lekarz DOSKONALE Ci policzył wiek ciąży, bo w 4+5 nie ma mowy o pęcherzyku żółtkowym, a co dopiero o zarodku! Po prostu ciąża jest starsza. Nie ma się czym dziwić. Nie miałaś monitoringu owulacji, więc nie wiesz, kiedy była. Samo opieranie się na kalendarzyku to bardzo kiepska metoda wyznaczania owulacji szczególnie przy nieregularnych okresach, szczególnie że poprzedni miał ponad 60 dni. Lekarz wszystko dobrze wyliczył, ciąża jest starsza, owulacja była mniej więcej 6 dc a nie 14 dc. I tyle.
 
Ja ogólnie mam takiego stracha w tej ciąży... Staram się jak najmniej denerwować, wyluzować, podejść do tego "Co ma być, to i tak będzie" ale najbardziej stresuje się w nocy, czasami budzę się przerażona, cała spocona... Nie wiem czym to jest spowodowane, bo przecież w nocy powinnam być wyciszona, chyba jakoś podpsychicznie 🙄
Problemy ze snem to też objaw ciąży :) też miewam tak że się budzę i nie umiem zasnąć i to jest normalne , w związku z hornowami ktore teraz nasze organizmy wytwarzają w większej ilości. Spróbuj jogi lub medytacji przed snem. Serio :)
 
Różnica jest u Ciebie między OM a USG 8 dni, a to znaczy, że owulację miałaś 8 dni wcześniej po prostu. Nie w 14 dc (zresztą wiele kobiet nie ma tak idealnie) tylko w 6 dc. Czyli dziecko jest z seksu 13 lub 15 dnia czerwca. Owulacja była 15 czerwca (+/- 1 dzień) Po prostu była wcześniej. To się mega często zdarza, że jest wcześniej lub później - i stąd ciąża jest starsza. Po prostu. Lekarz DOSKONALE Ci policzył wiek ciąży, bo w 4+5 nie ma mowy o pęcherzyku żółtkowym, a co dopiero o zarodku! Po prostu ciąża jest starsza. Nie ma się czym dziwić. Nie miałaś monitoringu owulacji, więc nie wiesz, kiedy była. Samo opieranie się na kalendarzyku to bardzo kiepska metoda wyznaczania owulacji szczególnie przy nieregularnych okresach, szczególnie że poprzedni miał ponad 60 dni. Lekarz wszystko dobrze wyliczył, ciąża jest starsza, owulacja była mniej więcej 6 dc a nie 14 dc. I tyle.
Tak by to wyglądało ale w praktyce robiłam testy owulacyjne w tym terminie i była jedna kreska.. różne rzeczy się dzieją ale jakoś mam przeczucie że ten lekarz coś pokręcił 🙈
 
Tak by to wyglądało ale w praktyce robiłam testy owulacyjne w tym terminie i była jedna kreska.. różne rzeczy się dzieją ale jakoś mam przeczucie że ten lekarz coś pokręcił 🙈
No o ile USG robił Tobie a nie innej kobiecie leżącej obok to zgodnie z nauką, fizyką, biologią nie mógł nic pokręcić. Po prostu fizycznie nie mogłaś mieć ani pęcherzyka żółtkowego, ani zarodka. Skoro miałaś, to ciąża jest starsza. Po prostu.
A pik LH mogłaś przegapić, mógł być np. w nocy pomiędzy 14 a 15 czerwca. Pik czasem baardzo krótko się utrzymuje. A później już się nie robi testów, bo mogą wychodzić różnie, dodatnie, ujemnie i na zmianę.
 
Dziewczyny, ja znowu o objawach 🙈
Dzisiaj 5+1 i czuje tylko delikatnie same sutki przy dotyku, ale piersi jeszcze nie bolą. Oprócz tego żadnych objawów, apetyt dopisuje, czuję się super, boli tylko podbrzusze od czasu do czasu. Myślicie, że na większe objawy może być za wcześnie? Od którego tygodnia zaczęłyście coś czuć? Wiem, że każda ciąża jest inna, mogą być objawy, a wcale nie muszą, pytam tak z ciekawości 😀 bo mój ginekolog jest zdania, że im więcej objawów tym lepiej, a jak bolą piersi to jest bardzo dobrze.
Nie ma co do tego zadnej reguly. Mozesz nie miec zadnych objawow i tez bedzie ok ;) U mnie wlasnie piersi scale nie bola, a przy pierwszej ciazy nie moglam wytrzymac z bolu. Teraz glowne objawy to straszne zmeczenie, sennosc, nudnosci, delikatny boo glowy i zatkany nos.
 
No o ile USG robił Tobie a nie innej kobiecie leżącej obok to zgodnie z nauką, fizyką, biologią nie mógł nic pokręcić. Po prostu fizycznie nie mogłaś mieć ani pęcherzyka żółtkowego, ani zarodka. Skoro miałaś, to ciąża jest starsza. Po prostu.
A pik LH mogłaś przegapić, mógł być np. w nocy pomiędzy 14 a 15 czerwca. Pik czasem baardzo krótko się utrzymuje. A później już się nie robi testów, bo mogą wychodzić różnie, dodatnie, ujemnie i na zmianę.
Pewnego jest tak jak mówisz. We wtorek mam kontrolę z wynikami pierwszych badań i w związku z torbielą 4x3 cm no i przede wszystkim aby sprawdzić czy widać już serduszko. Nie mogę się doczekać 🤍
 
reklama
Do góry