reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Hej dziewczyny, powiedzcie mi jak to się liczy tak naprawdę te Tc? Miesiączke miałam 6.06, owulacje na 99% 27.06 czyli wg Om ma 5+1 ale wg owulacji 4+1 i wg mnie 4+1 jest bardziej sensowne. Czyli w końcu jak to ma być? 😉
Ja tez @ mialam 6.06, ale juz owulacje 20.06, wiec u mnie sie tygodnie zgadzaja. Jesli mialas owulacje potwierdzona to ja bym liczyla 4+1 a nie 5+1 (u mnie z tym samym terminem @ wszystkie aplikacje pokazuja 5+2 a nie 5+1 tak jak piszesz, ciekawe skad roznica).
 
reklama
Ja właśnie jestem na zwolnieniu i też prowadzę swoją firmę. Jakieś tam czynności prowadzę, ale nie pozostawiam po sobie śladu 😋 są rzeczy, które muszę ogarnąć, ale na szczęście wszystko z domu.
Chore wg mnie jest to, że w trakcie zwolnienia bez problemu mogę opłacać faktury, zusy itd, ale już wystawić faktury nie🤦‍♀️
Swoją drogą też nie wiem ile kasy dostanę za te 20 dni zwolnienia. Pewnie jakieś 300 zł 😄😄
Wzięłam zwolnienie do 21 żeby mieć jeszczw tydzień w miesiącu na ogarnięcie firmy, a potem jeśli lekarz wystawi to znowu na 3 tyg wezmę. Taki mam plan
Czy aby na pewno możesz opłacać faktury? 🤔
Ja niestety nie mogę z domu pracować przez cały czas. No jakoś to będzie...
 
Rycze wlasnie ze szczescia. Zrobilam wlasnie test pokazujacy tygodnie od zaplodnienia i tak jak jeszcze w sobote pokazywal 2-3tyg (5+0tc), tak dzis w 5+2tc pokazal 3+, znaczy, ze ciaza wciaz sie rozwija ❤️❤️❤️ Ja wiem, ze to nie to samo co zbadanie beta hcg w labie, ale tu gdzie mieszkam nie mam mozliwosci zbadac bety z krwi.
Od teraz obiecalam sobie same pozytywne mysli i zero czarnowidztwa ;)
 

Załączniki

  • 9AF05B2F-4574-4460-9577-FEA82D4E541A.jpeg
    9AF05B2F-4574-4460-9577-FEA82D4E541A.jpeg
    624,5 KB · Wyświetleń: 51
Ja pracowałam cały czas tak samo. Normalnie cały etat. Czyli mam odliczyć sobie nie tylko to 13.71, ale jeszcze to 17 % ( od dwóch lat z tego co wiem to obniżyli podatek z 18 na 17) ? Bo kasę będę otrzymywać tak jak wypłatę, ale chciałam sobie po prostu wyliczyć ile mniej więcej by to wyszło. Bo na jakiejś stronie znalazłam przykład, że biorę kwoty brutto z 12 miesięcy (cały czas pełen etat) dzielę na 12 i od tego to 13.71 ( dniówka będzie podobna bo kasę wypłaca pracodawcą a nie ZUS więc będę miała normalnie za cały miesiąc a nie za dni zwolnienia). A tu się okazuje, że jeszcze ten podatek 17% 😂
no właśnie niestety chyba na to wychodzi… Podsyłam Ci tu link do jakiegoś informatora z ZUS https://www.zus.pl/documents/10182/...ównawczy/eda06c3e-5b72-4d16-82b6-fc8cb1b3f155
 
Ja tez @ mialam 6.06, ale juz owulacje 20.06, wiec u mnie sie tygodnie zgadzaja. Jesli mialas owulacje potwierdzona to ja bym liczyla 4+1 a nie 5+1 (u mnie z tym samym terminem @ wszystkie aplikacje pokazuja 5+2 a nie 5+1 tak jak piszesz, ciekawe skad roznica).
Nie wiem skąd różnica ale jak wpisałam OM w aplikacji to wyszło 5+1 🙂 na razie liczę sobie 4+1 bo mi jakoś tak źle się liczę tydzień więcej 😉
 

Załączniki

  • Screenshot_20210712-113103.png
    Screenshot_20210712-113103.png
    308,3 KB · Wyświetleń: 61
reklama
Do góry