reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny, chciałam Wam z całego serca podziękować za okazane w ciągu ostatnich dni wsparcie i życzyć wszystkim z Was dużo zdrowia i spokojnego przebiegu ciąż i wspaniałego rozwiązania. Zasługujecie na wszystko co najlepsze.

ja niestety się żegnam, mam nadzieje ze wybaczycie mi ze przez te kilka ostatnich dni wprowadziłam tu tyle smutnej energii, więcej nie chce tego robić - potrzebujecie tu spokoju i radości 😘❤️


dziekuje i ściskam każdą z Was.
Strasznie mi przykro 😭😭😭 Ściskam Cię mocno i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. I pamiętaj żeby się nie załamywać tylko dalej się starać😘😘😘😘😘
 
reklama
Dziewczyny, chciałam Wam z całego serca podziękować za okazane w ciągu ostatnich dni wsparcie i życzyć wszystkim z Was dużo zdrowia i spokojnego przebiegu ciąż i wspaniałego rozwiązania. Zasługujecie na wszystko co najlepsze.

ja niestety się żegnam, mam nadzieje ze wybaczycie mi ze przez te kilka ostatnich dni wprowadziłam tu tyle smutnej energii, więcej nie chce tego robić - potrzebujecie tu spokoju i radości 😘❤️


dziekuje i ściskam każdą z Was.
To ja dziękuję,że byłaś tutaj z nami ❤ w końcu chodzi o to żeby być ze sobą w każdych chwilach a nie tylko w tych dobrych. Życzę Ci kochana dużo sił i czekam aż szczęśliwie zobaczę cię na tym forum jako szczęśliwą mamę. Jeśli tylko kiedyś będziesz potrzebowała wsparcia, wygadania się czy cokolwiek innego - pisz śmiało ❤ Ściskam cię serdecznie
 
@patpat95 jak się dziś czujesz?
Brzuch mnie nie boli, piersi nabrzmiałe choć tak naprawdę mam niewielki biuscik to czuję jakbym z kilogram ważyły. 😉

Co do plamień to nadal się utrzymują, poczekam do jutra i zadzwonię do lekarza. W sumie nic więcej nie da się zrobić bo i tak biorę luteinę 2x2. W poniedziałek muszę odebrać wyniki progesteronu i się wszystko okaże. 😉 Dziękuję za pamięć o mnie ❤️
 
Ja biorę już od momentu zaczęcia starań prenatal uno, nic poza tym. Ten suplement ma dodatkowo imbir, który ma łagodzić mdłości, jak na razie jeszcze ich nie odczuwam a jest 5w3d obecnie. A o braniu żelaza to też dowiedziałam się od dziewczyn na staraczkach, że jest zabronione w pierwszym trymestrze branie na własną rękę.
Jak to zabronione branie żelaza? Kurcze ja cały czas przyjmuje a dziś 6+4😩
 
Jak to zabronione branie żelaza? Kurcze ja cały czas przyjmuje a dziś 6+4😩
Bo ma działanie teratogenne pomiędzy 3 a 8 tc.

"Co istotne, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby przyjmowanie preparatów żelaza rozpoczynać dopiero po 8 tygodnu ciąży, jest to podyktowane możliwym niekorzystnym działaniem nadmiernej ilości tego pierwiastka3. Wskazują na to doniesienia o teratogennym działaniu żelaza na etapie embrionalnym ciąży tj. 3-8 tydzień ciąży4. W tym okresie płód jest najbardziej podatny na działanie czynników zaburzających prawidłowe procesy podziałów komórkowych4."

"Ponieważ w okresie organogenezy żelazo może wpływać teratogennie na płód, suplementację można bezpiecznie włączyć dopiero po 8 tygodniu ciąży."



W ciąży nie powinno się nic suplementować samemu, chyba że lekarz konkretnie zaleci, bo korzyść przewyższa ryzyko.
 
reklama
Dopadła mnie chyba najgorsza jelitówka w życiu :( Znacie jakieś domowe sposoby, żeby sobie pomóc?
Ja wczoraj dostałam takiego skurczu w żołądku, że nie mogłam się ruszyć z łazienki na kanapę. Espumisan pomógł, bo już myślałam że będę jechać na SOR. Męczy mnie bardzo żołądek w ciąży i już sama nie wiem czego nie jeść, żeby było lepiej 😕 Wieczorami mój brzuch wygląda jakbym była w 4 miesiącu.
 
Do góry