reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny ciąża blizniacza to ogromne ryzyko i dla mnie i dla dzieci. Od poczatku mam ciążę wysokiego ryzyka i nakaz oszczędzającego trybu życia. Jest większe ryzyko wad wrodzonych, dzieci zazwyczaj to wczesniaki, mogą się urodzić bardzo wcześnie jak jeszcze nie będą wykształcone do końca np płuca i spędzić długi czas w inkubatorze. A dla mnie to ogromny stres przez wszystkie miesiące ciąży. Ciągłe wizyty u gina, ciągle zwolnienie lekarskie. Nie tak to sobie wszystko wyobrażałam.

I tak miałam przypadek w rodzinie. Moja babcia miała siostrę bliźniaczkę. Urodziły się ważąc mniej niz 1 kg. W czasach wojny. Nie było inkubatorów to je grzali ciepłymi cegłówkami
Spokojnie, ciąża bliźniacza to nie pięcioraczki. Zazwyczaj ciążę się rozwiązuje około 37-38 tygodnia, czyli jak już jest donoszona. Nie nakręcaj się tak, widziałam mnóstwo zdrowych i tłuściutkich bliźniaków zaraz po porodzie, tym bardziej, że są dwujajowe. Ciąża i macierzyństwo rzadko kiedy pokrywają się z wyobrażeniami ;)
 
reklama
@Agnes4312 na pewno dacie radę w końcu, bo jak nie jak tak. 😊 A powiedz, co partner na wieść o bliźniakach? Najważniejsze to mieć w tatusiu wsparcie, by też wstawał w nocy karmić (jeśli mm), przewijać, lulać itd :) Albo jak jedno na piersi, a drugiemu trzeba zmienić pieluchę, to żeby to zrobił :) By obiad umiał ogarnąć, a jakby jeszcze naczynia zmył, ho ho...
Mam ogromne wsparcie w mężu i widać że dźwignął to na klatę. Dzięki niemu nie jestem aż tak przerażona. Obiady umie ogarnąć, w domu mamy na szczęście zmywarkę 😅 a jak będzie przy opiece z dziećmi to się okaże bo to nasza pierwsza ciąża. Chyba zainwestuje jeszcze w jakiś robot sprzątający żeby chociaż odkurzanie i mycie podłóg mieć z głowy, bo ammy jeszcze psa i kota
 
Spokojnie, ciąża bliźniacza to nie pięcioraczki. Zazwyczaj ciążę się rozwiązuje około 37-38 tygodnia, czyli jak już jest donoszona. Nie nakręcaj się tak, widziałam mnóstwo zdrowych i tłuściutkich bliźniaków zaraz po porodzie, tym bardziej, że są dwujajowe. Ciąża i macierzyństwo rzadko kiedy pokrywają się z wyobrażeniami ;)
A to fakt. Ciąża jednojajowa jest bardziej niebezpieczna, szczególnie np taka jednoowodniowa jednokosmowkowa... Co nie zmienia faktu, że ciąża bliźniacza i posiadanie niemowląt bliźniaków jest dużo bardziej męczące i wymagające niż przy pojedynczej ciąży i jednym noworodku...
Mam ogromne wsparcie w mężu i widać że dźwignął to na klatę. Dzięki niemu nie jestem aż tak przerażona. Obiady umie ogarnąć, w domu mamy na szczęście zmywarkę 😅 a jak będzie przy opiece z dziećmi to się okaże bo to nasza pierwsza ciąża. Chyba zainwestuje jeszcze w jakiś robot sprzątający żeby chociaż odkurzanie i mycie podłóg mieć z głowy, bo ammy jeszcze psa i kota
Super. Trzymam kciuki też za tatę! Mam psa i dwa koty i już sobie nie wyobrażam życia bez robota sprzątającego 🙈
 
Dziewczyny a powiedzcie mi , czy zaprzestałyscie seksu w tym początkowym okresie ciąży teraz? Czy się nie krempujecie z tym ?:) ja mam obawy , ale niczym niepoparte , bo wszędzie piszą że można normlanie uprawiać seks pod warunkiem że ciąża nie jest zagrożona. No ale tego na tym etapie nie wiadomo jakby nie było
 
No właśnie dziś doszłam do tego wniosku i stąd moje pytania 😉 Nie wiem czy ona robi, bo nigdy u niej nie byłam. Miała dobrą opinię, więc się umówiłamos ci zanim do swojej się dostanę. I teraz chyba żałuję. Może zadzwonić do luxmedu i tam powiedzą czy robi? Udzielą chyba mi takiej informacji?
nie sadze ze ktos udzieli ci takiej informacji ;) to jest decyzja lekarza czy zrobi usg czy nie :)
 
A to fakt. Ciąża jednojajowa jest bardziej niebezpieczna, szczególnie np taka jednoowodniowa jednokosmowkowa... Co nie zmienia faktu, że ciąża bliźniacza i posiadanie niemowląt bliźniaków jest dużo bardziej męczące i wymagające niż przy pojedynczej ciąży i jednym noworodku...

Super. Trzymam kciuki też za tatę! Mam psa i dwa koty i już sobie nie wyobrażam życia bez robota sprzątającego 🙈
Pewnie, że dwoje noworodków wymaga więcej uwagi niż jeden, ale nie ma co pisać czarnych scenariuszy. Nie każda ciąża bliźniacza jest powikłana, nie wszystkie bliźniaki są wcześniakami. Powikłania mogą zdarzyć się zawsze, na niektóre nie mamy wpływu i nie ma co się tym zadręczać na zapas. Póki co wszystko jest dobrze, bardzo prawdopodobne, że tak już zostanie ;)
 
nie sadze ze ktos udzieli ci takiej informacji ;) to jest decyzja lekarza czy zrobi usg czy nie :)
Już zrezygnowałam z niej i się gdzie indziej umówiłam 😉
Dziewczyny a powiedzcie mi , czy zaprzestałyscie seksu w tym początkowym okresie ciąży teraz? Czy się nie krempujecie z tym ?:) ja mam obawy , ale niczym niepoparte , bo wszędzie piszą że można normlanie uprawiać seks pod warunkiem że ciąża nie jest zagrożona. No ale tego na tym etapie nie wiadomo jakby nie było
Ja czekam do pierwszej wizyty, narazie się boję 😜 Mąż nic nie mówi na ten temat czyli też wytrzyma 😁
 
Dziewczyny a powiedzcie mi , czy zaprzestałyscie seksu w tym początkowym okresie ciąży teraz? Czy się nie krempujecie z tym ?:) ja mam obawy , ale niczym niepoparte , bo wszędzie piszą że można normlanie uprawiać seks pod warunkiem że ciąża nie jest zagrożona. No ale tego na tym etapie nie wiadomo jakby nie było
Ja musiałam się wstrzymać i obawiam się że będę musiała jeszcze długo ale mąż jest wyrozumiały i daje rade 😀
 
reklama
Do góry