reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny, nawet nie mam kiedy posax6bo tyle się dzieje.
U nas trądzik niemowlęcy, który miał na twarzy właśnie zniknął na dobre :-)) W końcu widać tę śliczną buziuchnę bez krosteczek. Ogólnie młody ok, choć też skończyły się dni z dlugimi drzemkami. Jedna dziennie około 2h a tak to po pół h i tyle... Tyle żebym sniadanie zjadła i toaletę ogarnęła 😶 Z drzemek go wybudzają bolesne bączki mam wrażenie.... Takze co usnie to zaraz się obudzi i znów zmeczony biedaczek. W czwartek chyba miał napad kolki bo był przerywany placz/krzyk od 19 do 00:30. Coś dla strasznego. Ogólnie tego dnia nie zrobił w ogóle kupki, mimo lezenia na brzuszku i ćwiczeń.
Mykam spać bo jestem sama z chłopcami teraz 😙
U nas że spaniem to od początku był problem - mała przesypia noce (śpi tak od 20 do 2 rano, potem do 5 i do 7), ale w dzień w zasadzie jedyna drzemka to spacer 2h (i to jeśli wózek jest w ruchu). Staram się teraz ją usypiać w ciągu dnia, ale zazwyczaj wybudza się po kilku minutach...
 
reklama
Dziewczyny, jak często Wasze dzieci jedzą w dzień i w nocy? Chodzi mi głównie o kp.
Ja mam wrażenie że karmię w dzień co godzinę 😀 W nocy co dwie około. Jak u Was?
 
Dziewczyny, jak często Wasze dzieci jedzą w dzień i w nocy? Chodzi mi głównie o kp.
Ja mam wrażenie że karmię w dzień co godzinę 😀 W nocy co dwie około. Jak u Was?
U mnie jest podobnie. Mała je mało a często. W dzień kiedy wydaje mi się, ze zjadła więcej za godzinę krzyczy bo głodna. W nocy to tez budzi się jakoś co dwie godziny. Ostatniej nocy nie mogła długo zasnąć i odsypia przez dzień. Możesz napisać jak u was było z tym trądzikiem tzn. gdzie mial najwiecej, czy go swędziało i jak sobie z tym poradziliście? My nadal walczymy, jest już lepiej, ale nie znikło całkiem. Z góry dziekuje🙂
 
Ja to z tym kp nie do końca ogatniam. Chce to je i jakos tak nie analizowałam tego. Jak spi w dzień to i 3-4h ma przerwy w jedzeniu (raz dziennie tak spi dłużej, czasami kolo poludnia, ale czesciej poznym popoludniem zapda w taka drzemke). Ale zazwyczaj to tak co 1,5h je. W nocy hmm 🤔 różnie liczac od mojego pojscia spać to budzi sie czasami co godzine, a czasami spi nawet 4h wiec to samo co za dnia. Jak sie trafi tak spi 🙈 chyba to za syzbko na jakas regulacje dzień-noc, bynajmniej u nas.

Jestem 6 dzień bez nabiału krowiego 🤔 i tak myślę, myślę i sama nie wiem czy jest lepiej, czy inaczej. Wydaje mi sie, ze po tych 2 tygodniach bede musiała znowu cos zjesc i zribic test bo sama nie umiem ocebic efektu 🙈
 
@Dodik2022
U nas trądzik pojawił się okolo 1 t.zycia. Nie siedział bo młody nie próbował się drapać.. Pokazywałam trądzik dwóm lekarzom przy okazji kontroli w ośrodku zdrowia i oboje poeiedzieli, że to trądzik niemowlęcy. Niczym nie smarowałam. Samo zeszło po miesiącu. Mój starszy syn miał taki sam problem jak się urodził.
Franek miał sporo na twarzy i na klatce piersiowej, nawet na rączkach i uszach.
Wyglądał jak taka kaszka podskórna ale byly też wypryski.
 

Załączniki

  • 546a4ec3-0cf3-45a8-8011-c692cdb4b9c1.jpg
    546a4ec3-0cf3-45a8-8011-c692cdb4b9c1.jpg
    43,2 KB · Wyświetleń: 81
Dziewczyny, jak często Wasze dzieci jedzą w dzień i w nocy? Chodzi mi głównie o kp.
Ja mam wrażenie że karmię w dzień co godzinę 😀 W nocy co dwie około. Jak u Was?
Ja w ciągu dnia karmię tak mniej więcej co 2h, a w nocy najpierw koło 19, potem koło 2 nad ranem i 5. Ale wiadomo, bywają różne dni i jak ostatnio zrobiło się u nas ciepło, to Marysia chciała pić dużo częściej
 
Ja to z tym kp nie do końca ogatniam. Chce to je i jakos tak nie analizowałam tego. Jak spi w dzień to i 3-4h ma przerwy w jedzeniu (raz dziennie tak spi dłużej, czasami kolo poludnia, ale czesciej poznym popoludniem zapda w taka drzemke). Ale zazwyczaj to tak co 1,5h je. W nocy hmm 🤔 różnie liczac od mojego pojscia spać to budzi sie czasami co godzine, a czasami spi nawet 4h wiec to samo co za dnia. Jak sie trafi tak spi 🙈 chyba to za syzbko na jakas regulacje dzień-noc, bynajmniej u nas.

Jestem 6 dzień bez nabiału krowiego 🤔 i tak myślę, myślę i sama nie wiem czy jest lepiej, czy inaczej. Wydaje mi sie, ze po tych 2 tygodniach bede musiała znowu cos zjesc i zribic test bo sama nie umiem ocebic efektu 🙈
Z tym nabiałem jest tak ze dopiero po dwóch tygodniach twój organizm oczyszcza się kompletnie z tych protein białka krowiego. Niestety trochę to trwa.
 
Dziewczyny, jak często Wasze dzieci jedzą w dzień i w nocy? Chodzi mi głównie o kp.
Ja mam wrażenie że karmię w dzień co godzinę 😀 W nocy co dwie około. Jak u Was?
W ciągu dnia różnie - od godziny do 4 zależnie co robimy. Jak gdzieś jedziemy np zakupy lub idziemy na spacer to potrafi nie krzyczeć o jedzenie 4, raz nawet 5 godzin przerwy było. W nocy średnio je co dwie godziny
Ja to z tym kp nie do końca ogatniam. Chce to je i jakos tak nie analizowałam tego. Jak spi w dzień to i 3-4h ma przerwy w jedzeniu (raz dziennie tak spi dłużej, czasami kolo poludnia, ale czesciej poznym popoludniem zapda w taka drzemke). Ale zazwyczaj to tak co 1,5h je. W nocy hmm 🤔 różnie liczac od mojego pojscia spać to budzi sie czasami co godzine, a czasami spi nawet 4h wiec to samo co za dnia. Jak sie trafi tak spi 🙈 chyba to za syzbko na jakas regulacje dzień-noc, bynajmniej u nas.

Jestem 6 dzień bez nabiału krowiego 🤔 i tak myślę, myślę i sama nie wiem czy jest lepiej, czy inaczej. Wydaje mi sie, ze po tych 2 tygodniach bede musiała znowu cos zjesc i zribic test bo sama nie umiem ocebic efektu 🙈
Ja od 28 kwietnia nie pije mleka i nie jem przetworów mlecznych, buzia małego się wyczyściła, lepiej radzi sobie też z gazami. W niedzielę zjadłam galaretkę że śmietaną i lody - w efekcie po kilku godzinach buzia wysypana i cała czerwona plus kolka wieczorem 🙈 do dokarmiania kupiłam już mleko HA ale póki co nie miałam okazji spróbować bo pierś wystarcza
 
Z tym nabiałem jest tak ze dopiero po dwóch tygodniach twój organizm oczyszcza się kompletnie z tych protein białka krowiego. Niestety trochę to trwa.
ale czytalam, ze ze strony ukladu trawiennego juz po 3 dniach widac poprawę.
W ciągu dnia różnie - od godziny do 4 zależnie co robimy. Jak gdzieś jedziemy np zakupy lub idziemy na spacer to potrafi nie krzyczeć o jedzenie 4, raz nawet 5 godzin przerwy było. W nocy średnio je co dwie godziny

Ja od 28 kwietnia nie pije mleka i nie jem przetworów mlecznych, buzia małego się wyczyściła, lepiej radzi sobie też z gazami. W niedzielę zjadłam galaretkę że śmietaną i lody - w efekcie po kilku godzinach buzia wysypana i cała czerwona plus kolka wieczorem 🙈 do dokarmiania kupiłam już mleko HA ale póki co nie miałam okazji spróbować bo pierś wystarcza
a pokazesz te krostki jak wyglądają na buzi? Czy nie masz zdjecia? U mojego ta buzia wyglada jak trądzik tak mysle, ale jakos dlugo sie utrzymuje. Ciekawe czy mozna jakis test zrobić by sprawdzic czy jest alergia na bmk
 
reklama
ale czytalam, ze ze strony ukladu trawiennego juz po 3 dniach widac poprawę.

a pokazesz te krostki jak wyglądają na buzi? Czy nie masz zdjecia? U mojego ta buzia wyglada jak trądzik tak mysle, ale jakos dlugo sie utrzymuje. Ciekawe czy mozna jakis test zrobić by sprawdzic czy jest alergia na bmk
Nie zrobiłam zdjęcia a aktualnie buzia jest względnie czysta. Smaruje kremem linocholesterol z apteki i bardzo pomaga. Do tego dieta bez bmk. Z tego co wiem można zrobić przeciwciała z krwi, chce się dowiedzieć czy robi się to z piętki czy z żyły bo jeśli z piętki to myślę żeby zrobić to badanie.

U nas chyba trzeci w kolejności skok rozwojowy, do głowy idzie dostać. Mały zrobił się bardzo płaczliwy, praktycznie nie schodzi z rąk. Je bardzo mało przez co często na mnie wisi 🥴 ale zaczął puszczać wczoraj bańki ze śliny a do tego nauczył się piszczeć więc by pasowało na skok w 10-12 tygodniu 😕
 
Do góry