reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Bardzo dobrze robisz! Obserwuj, zeby reagować, jakby coś się dzialo.
Ale teraz to już jesteśmy na takim etapie, że przepowiadające skurcze mogą się zdarzać. Szczególnie po cięższym dniu, pełnym chodzenia albo sprzątania, generalnie aktywności. Obserwuj i kontroluj z łóżka, zebys wypoczęła i oceniła sytuacje!
Trzymam kciuki, by wszystko było dobrze!
Dziękuję Kochana 😘😘 po wizycie będę spokojniejsza przynajmniej kilka dni😅🤪
 
reklama
No waga słuszna na górnym centylu ale ja do wagi podchodzę z dystansem. Juz wam chyba kiedyś pisalam, że z poprzednim synem w 36tc lekarka go zważyła na 2650 i marudziła, że niska waga. W ciągu doby od tego pomiaru, po zdjęciu szwu urodziłam i wazyl 3110, także w dobe byla różnica 500g 😊
Otóż to , masz rację zresztą kiedyś rodziły się duże dzieci i wszyscy mówili dorodny , zdrowy a teraz tak straszą🤪 Najwyżej będziemy miały co dźwigać 🤣
 
Hej ,u mnie dzisiaj 36 i 1 dn i tez po wizycie waga 2830 taki średniaczek w sumie od początku wacha się miedzy 40-55 percentylem, ale wiadomo ta waga to mocno orientacyjna. Dzisiaj również pobrany gbs od razu zapytała, co w przypadku wyniku dodatniego, czy trzeba jechać wcześniej na porodówkę, ale lekarz stwierdził ze przy 1 porodzie nie radzi, najpewniej zdąża podać antybiotyk i jeszcze sporo czasu minie nim się dzieciaczek urodzi.
 
Hej ,u mnie dzisiaj 36 i 1 dn i tez po wizycie waga 2830 taki średniaczek w sumie od początku wacha się miedzy 40-55 percentylem, ale wiadomo ta waga to mocno orientacyjna. Dzisiaj również pobrany gbs od razu zapytała, co w przypadku wyniku dodatniego, czy trzeba jechać wcześniej na porodówkę, ale lekarz stwierdził ze przy 1 porodzie nie radzi, najpewniej zdąża podać antybiotyk i jeszcze sporo czasu minie nim się dzieciaczek urodzi.
Ponoć jak odchodzą wody to przy gbs plus trzeba jechać od razu. Ale nie wiem ile w tym prawdy.
 
Tak, to prawda przy odejściu wód należy zgłosić się do szpitala,, ale w sumie to bez względu na wynik GBS.
A to właśnie różnie. Bo chyba zgodnie z tymi procedurami ich ginekologicznymi jeżeli akcja skurczowa się nie rozkręca samoistnie to czekają do 6 godzin od momentu odejścia. U mnie tak było przy pierwszym porodzie, wody odeszły to dopiero po 6 godzinach mi oxy podali. I teraz jak pytałam położnej czy przy drugim porodzie jak odejdą to czy jechać od razu to mówi, że jak nie będzie silnej akcji skurczowej a gbs ujemny to nie ma co się spieszyć.
 
Hej. Ponawiam pytanie. Czy któraś z Was ma/miała problem w tej ciąży lub w poprzednich ze swędzeniem skóry ciała? U mnie 36t 3d. Od jakichś 3 dni swędzą mnie przede wszystkim piersi, dekolt, ramiona, trochę ręce. Na piersiach i brzuchu widzę lekka wysypkę. Może ktoś się z tym już spotkał? Wizytę mam w środę. Na razie piję tylko wapno raz dziennie, ale zdaje sobie sprawę że sami wapno niewiele pomoże.
 
Hej. Ponawiam pytanie. Czy któraś z Was ma/miała problem w tej ciąży lub w poprzednich ze swędzeniem skóry ciała? U mnie 36t 3d. Od jakichś 3 dni swędzą mnie przede wszystkim piersi, dekolt, ramiona, trochę ręce. Na piersiach i brzuchu widzę lekka wysypkę. Może ktoś się z tym już spotkał? Wizytę mam w środę. Na razie piję tylko wapno raz dziennie, ale zdaje sobie sprawę że sami wapno niewiele pomoże.
Powiedz o tym na wizycie, możliwe że dostaniesz skierowanie na badania krwi w kierunku cholestazy. Ja parę miesięcy temu miałam taką sytuację, lekarka wolała się upewnić że to nie zatrucie więc wysłała mnie na badania. Wyniki były ok, okazało się że uczulił mnie nowy żel pod prysznic 🙈🙈 przeanalizuj w międzyczasie czy czegoś nowego nie użylaś 😉
 
Powiem na pewno, bo Właśnie czytałam o tej cholestazie i się trochę tego obawiam. Pociesza mnie fakt, że przy tym podobno wysypka nie występuje. A jak się to u Ciebie skończyło? Dostałaś na to jakieś leki czy przeszło samo?
 
reklama
Hej. Ponawiam pytanie. Czy któraś z Was ma/miała problem w tej ciąży lub w poprzednich ze swędzeniem skóry ciała? U mnie 36t 3d. Od jakichś 3 dni swędzą mnie przede wszystkim piersi, dekolt, ramiona, trochę ręce. Na piersiach i brzuchu widzę lekka wysypkę. Może ktoś się z tym już spotkał? Wizytę mam w środę. Na razie piję tylko wapno raz dziennie, ale zdaje sobie sprawę że sami wapno niewiele pomoże.
ja nie mialam tego. Ale to moze swiadczyc o cholestazie. Koniecznie powiedz lekarzowi na wizycie, skieruje cie pewnie na jakoes badania.
 
Do góry