reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

No ja już +20kg…
Startowałam z wagą 48kg ale to i tak za dużo tym bardziej, że to 32+6 wiec jeszcze trochę przede mną…

No nic, może wybiorę się do dietetyka na jakąś konsultacje po prostu.

No ja już +20kg…
Startowałam z wagą 48kg ale to i tak za dużo tym bardziej, że to 32+6 wiec jeszcze trochę przede mną…
No nic najwyżej wybiorę się do dietetyka na jakąś konsultacje, bo brakuje mi już pomysłów co mogę jeszcze zrobić.
a nie czujesz sie opuchnieta? Moze woda sie zbiera i stad ta waga? Ja np tak jak MagdaHR mam tylko brzuch i piersi wieksze. Nigdy nic mi nie puchło. Nie szly te kg w inne miejsca.
Eee... laska jesteś 😁🤩
😍😍
 
reklama
Dziewczyny, a dużo przytyłyście? Ja strasznie… aż już ostatnio moja Pani ginekolog dała mi reprymendę. Staram się zdrowo odżywiać (małe porcje a częściej, chude sery, wędliny, pełnoziarniste produkty, owoce i warzywa) dużo posiłków gotuje sobie na parze, słodycze ograniczyłam do minimum - prawie, że do zera, a kilogramy nadal lecą. Zawsze byłam szczupła, jadłam o wiele więcej słodyczy i mniej zdrowo i nigdy nie tyłam. Przeraża mnie to. Wyniki badań są dobre, cukrzycy nie mam, wielkość dziecka jest adekwatna do tygodnia ciąży, a tych kilogramów co chwile przybywa. Już nie wiem co robić 🤔
U mnie jakieś 8kg na plusie puki co w 32 tygodniu. Apetyt dopisuje i niestety w szczególności na słodkie😐 ale jak tu sobie odmówić.
 
Strasznie tzn ile? 😁 Ja mam prawie 12 kg na plusie. 31 tc, bliźniaki. Najważniejsze, że jesteś zdrowa, Ty i Dzidziuś.
Dziewczyny, a dużo przytyłyście? Ja strasznie… aż już ostatnio moja Pani ginekolog dała mi reprymendę. Staram się zdrowo odżywiać (małe porcje a częściej, chude sery, wędliny, pełnoziarniste produkty, owoce i warzywa) dużo posiłków gotuje sobie na parze, słodycze ograniczyłam do minimum - prawie, że do zera, a kilogramy nadal lecą. Zawsze byłam szczupła, jadłam o wiele więcej słodyczy i mniej zdrowo i nigdy nie tyłam. Przeraża mnie to. Wyniki badań są dobre, cukrzycy nie mam, wielkość dziecka jest adekwatna do tygodnia ciąży, a tych kilogramów co chwile przybywa. Już nie wiem co robić 🤔
 
Strasznie tzn ile? 😁 Ja mam prawie 12 kg na plusie. 31 tc, bliźniaki. Najważniejsze, że jesteś zdrowa, Ty i Dzidziuś.
20 kg 😭 tak wiem, że zdrowie najważniejsze. Ale boje się, że przez tyle dodatkowych kg będzie mi ciężej urodzić. Zawsze byłam szczupła - to dla mnie coś zupełnie nowego i nie czuje się z tym dobrze 🥺
Właśnie wróciłam z USG, u mnie jest teraz 32 tydzień i mała wazy ok 1900g. Czy u was było podobnie na tym etapie?
U mnie w 32tc waga dzieciątka była 1700 :)
a nie czujesz sie opuchnieta? Moze woda sie zbiera i stad ta waga? Ja np tak jak MagdaHR mam tylko brzuch i piersi wieksze. Nigdy nic mi nie puchło. Nie szly te kg w inne miejsca.

😍😍
Trochę tak, puchną mi stopy i dłonie. Ale nie wydaje mi się, że aż tak żeby tyle kg było na plusie 🤔
 
No ja już +20kg…
Startowałam z wagą 48kg ale to i tak za dużo tym bardziej, że to 32+6 wiec jeszcze trochę przede mną…

No nic, może wybiorę się do dietetyka na jakąś konsultacje po prostu.

No ja już +20kg…
Startowałam z wagą 48kg ale to i tak za dużo tym bardziej, że to 32+6 wiec jeszcze trochę przede mną…
No nic najwyżej wybiorę się do dietetyka na jakąś konsultacje, bo brakuje mi już pomysłów co mogę jeszcze zrobić.
48 to bardzo malutka waga także myśle że szybko zrzucisz wszystko ☺️ mam taką szczuplutka znajomą która w pierwszej ciąży przytyła 35 a w drugiej 27 i jak drugi maluch kończył dwa latka to na oko ona była szczuplejsza niż przed ciążą 😉 póki co się nie martw, wydaje mi się że dużo wody nazbierałaś
Właśnie wróciłam z USG, u mnie jest teraz 32 tydzień i mała wazy ok 1900g. Czy u was było podobnie na tym etapie?
U mnie w tej okolicy było jakoś 2000g i to było raczej więcej niż mniej więc taka waga jest bardzo dobra ☺️ ja sobie na tel ściągnęłam tabele odpowiadającą siatce centylowej i po każdym pomiarze usg sprawdzam jak się mały w niej mieści ☺️ mogę wysłać jako załącznik gdyby któraś chciała ☺️
 
48 to bardzo malutka waga także myśle że szybko zrzucisz wszystko ☺️ mam taką szczuplutka znajomą która w pierwszej ciąży przytyła 35 a w drugiej 27 i jak drugi maluch kończył dwa latka to na oko ona była szczuplejsza niż przed ciążą 😉 póki co się nie martw, wydaje mi się że dużo wody nazbierałaś

U mnie w tej okolicy było jakoś 2000g i to było raczej więcej niż mniej więc taka waga jest bardzo dobra ☺️ ja sobie na tel ściągnęłam tabele odpowiadającą siatce centylowej i po każdym pomiarze usg sprawdzam jak się mały w niej mieści ☺️ mogę wysłać jako załącznik gdyby któraś chciała ☺️
pokażesz ta siatke centylowa tutaj?
@Nicky95 tez mysle, ze to woda bo to bardzo duzo. Ciezko sie objesc by tyle przytyc. Misialabys sie zywic tylko cukrem. Takze spokojnie i chyba waga nie powinna miec wplywu na porod.

@KaśkaLi95 a wiesz ten ksztalt to tez chyba zalezny od rozluznienia miesni. Statam sie nie chodzic tak zupelnie rozluzniona bo potem mi wisi tak ten brzuch haha pozatym młody ma na gorze chyba pupe i to tak ciagle wyglada 🤭
 
reklama
Z tą wagą a porodem to czasami ma to wpływ niestety. Ponoć drogi rodne otłuszczone też inaczej współpracują. Często kobieta tyje 25 kg a dzidziuś ledwo 2 kg ma i niestety ta tkanka tłuszczowa też zdaniem lekarzy i położnych wpływa negatywnie. Nawet sama nasza kondycja fizyczna jak jesteśmy tyle cięższe jest słabsza. Ale to już myślę, że sytuacja, w której to jest 20 kg na plusie a nie 10 :)
Ja jak na razie przytyłam 8 kg. Najszybciej mi drugi trymestr waga leciała w górę. Teraz stanęła.
 
Do góry