reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja idę w czwartek na szczepienie 😀a starsza dostala gila także każde znaki na niebie mówią mi, że to jeszcze nie czas 😂😂😂 tez biorę na chłodno szczepienie, wiem, że sekundę poboli i przestanie i zapomni. Gorzej szczepienie wygląda że starszymi dziećmi 😂
Oj tak, wiem że gorzej, bo jeszcze pamiętam jak trzymały mnie 2 pielegniarki i mama, a trzecia wbijała igłe żeby krew pobrać 😂 nawet pamiętam, że siedziałam wtedy przodem do okna przed czymś na zasadzie biurka, było ładne słoneczko za oknem, a wystrój był chyba biało-niebieski 😅 ale ja to co tydzień byłam kłuta po pare razy, aż mam blizny po wkłuciach na jednym łokciu 🙈
 
reklama
Oj tak, wiem że gorzej, bo jeszcze pamiętam jak trzymały mnie 2 pielegniarki i mama, a trzecia wbijała igłe żeby krew pobrać 😂 nawet pamiętam, że siedziałam wtedy przodem do okna przed czymś na zasadzie biurka, było ładne słoneczko za oknem, a wystrój był chyba biało-niebieski 😅 ale ja to co tydzień byłam kłuta po pare razy, aż mam blizny po wkłuciach na jednym łokciu 🙈
Ja to takie wspomnienia to mam u dentysty 😂😂 dzisiaj oznajmiłam starszej, że w czwartek idzie tez na szczepienie. Chyba nie musze mówić jaka panika ja ogarnęła 😂 i już mowi, że powinna dostać jakas zabawkę za to😂😂
 
Ja to takie wspomnienia to mam u dentysty 😂😂 dzisiaj oznajmiłam starszej, że w czwartek idzie tez na szczepienie. Chyba nie musze mówić jaka panika ja ogarnęła 😂 i już mowi, że powinna dostać jakas zabawkę za to😂😂
Moja dostała naklejkę dzielnego pacjenta. Jeszcze w gabinecie ją podarła i pizdnęła na podłogę. Mistrz pogardy :D
 
Czyli o to chodzi, dlatego w nogę lepiej... Ale na gruźlicę noworodki szczepią w ramię. Ciekawe czemu.
A tak właśnie biadoliłam do mojego taty później, że biedna Emilka, aż do kości tą igłę jej wsadzili, bo takie miałam wrażenie właśnie, igła długa a rączka mała, jeszcze z 2 cm i na wylot by przeszła :D teraz się śmieję ale naprawdę tak tam myślałam
Ta na gruźlicę jest podskórna, natomiast w udo lepiej, bo jest większa masa mięśniową, z tym, że szczepionki też różnią się między sobą głębokością wkłucia i tak odra, różyczka to preparaty do płytszej iniekcji, dlatego w ramię też może być.
 
Poradzi sobie zobaczysz, że później Cię będzie olewać i pędzić do dzieci (obecnie tak Anastazja robi)😂
Dzisiaj było super, zostawiłam go na dwie godziny i jak przyszłam to był tak rozbawiony jak nigdy. Mieli jakiś dzień marchewki, zabawy, tańce i nawet na nocniku siedział. Jak go odebrałam to ciągle był w świetnym nastroju, pobudzony, bez stękania, aż z tych emocji trudno mu było zasnąć. I te wszystkie dzieci, znowu tulić się przychodziły i były takie radosne. Jestem bardzo zadowolona, tylko menu jest mi ciężko przełknąć i jakoś to muszę zmienić.
 
A myśląc o wakacjach kupiłam już córce strój kąpielowy...bo zanim dojdzie to może być akurat lato🤣
Ona będzie się prezentować cudnie...gorzej ze mną🤣
Fajna cena...więc lećcie dziewczyny na zakupy:)
Jak przyjdzie to powiem jaka jakość:)Moje pierwsze zakupy tam...:)Na pierwsze zakupy 15 zł w prezencie i darmowa wysyłka:)
Prześliczne, czuje ze Iga będzie miss plaży 🥰
Ta na gruźlicę jest podskórna, natomiast w udo lepiej, bo jest większa masa mięśniową, z tym, że szczepionki też różnią się między sobą głębokością wkłucia i tak odra, różyczka to preparaty do płytszej iniekcji, dlatego w ramię też może być.
U nas na każdej wizycie są 3 wkłucia więc jedno w ramię i dwa w uda 🤔
 
Tak, na te choroby, też się zdziwiłam że w rączkę... Nawet to powiedziałam, że myślałam że w nogę, a ona że nie bo w rękę :D ale to młoda pielęgniarka, taka przed 40, więc uznałam że pewnie stosuje się do nowych zaleceń czy coś (młode jeszcze się uczą, stare polegają na wiedzy z lat 60.... Oczywiście nie zawsze, wiem że macie różne doświadczenia na pewno). No i powiedziała żebyśmy odczekali tak z 3-4 tygodnie zanim przyjdziemy na kolejną dawkę pneumokoków, bo akurat ta dzisiejsza szczepionka jest żywa i lepiej zachować odstęp, a jak pójdzie do żłobka to żebym wzięła zaświadczenie, wtedy szczepionka na ospe należy się bezpłatnie.
A u nas dali 3 szczepionki pneumokoki, meningokoki i te żywe ale przeszedł łagodnie tylko wieczorem tego dnia temp. Ok 38 °C I takim przytulaskiem był, a później już było ok.
 
O, koleżanki siostra jest pediatrą, napisała tak: "Wszystkie szczepionki wymagające głebokiego podania domięśniowego mają być wstrzyknięte w przednioboczne części uda co najmniej do 18 mż. W praktyce podaje się je tam do 3 rż, bo daję konia z rzędem temu, kto potrafi ocenić czy mięsień naramienny ma już odpowiednią masę na podanie głębokie szczepionki. Wszystkie oprócz MMR, ospy i gruźlicy."
 
reklama
Dzisiaj było super, zostawiłam go na dwie godziny i jak przyszłam to był tak rozbawiony jak nigdy. Mieli jakiś dzień marchewki, zabawy, tańce i nawet na nocniku siedział. Jak go odebrałam to ciągle był w świetnym nastroju, pobudzony, bez stękania, aż z tych emocji trudno mu było zasnąć. I te wszystkie dzieci, znowu tulić się przychodziły i były takie radosne. Jestem bardzo zadowolona, tylko menu jest mi ciężko przełknąć i jakoś to muszę zmienić.
Nic mi nie mów. Menu mnie tak wku.. że szok. Kiełbasa, wędlina codziennie, jakieś tanie serki z masą cukru. I wszyscy rodzice na to przytakują. Dramat. Soki, herbaty do picia. Ja się w domu cieszę że Nastka to co jej daje to zje, bo w domu je to co zawsze jej dawałam, nie wybrzydza.
 
Do góry