reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Masakra, rzeczywiście. Ja wyznaję zasadę rodzicielstwa bliskości, a że dziecko wtedy często jest na rękach i noszone to trudno. Przyjdzie taki moment, że dziecko przestanie się przytulać i będziemy za tym tęsknić. Nie cierpię treningów spania i pozwalania na wypłakanie. Na samą myśl mi się niedobrze robi. Myślę od razu, co taki maluszek musi czuć jak zostaje sam ze swoimi emocjami i zaczynam płakać.


Ja mam sporo zawieszek do wózka, sprężynkę z liskiem i gryzaki, gryzaki to podstawa, ròżne kształty i faktury żeby można było do buzi wziąć. Matę też mamy i drewniany stojak, przydaje się na zmianę jak mata się nudzi i na pewno przyda się jak już będzie stawać. Nie ma co fisiować, duża ilość zabawek nie wspomoże rozwoju.
Na pewno nie będę kupować chodzików czy skoczków.
Ja jestem tego samego zdania. Nie wiem jak można tak robić małemu dziecku, że niektórzy zostawiają dziecko same aby się wypłakało a potem samo zasypiało. Przecież takie małe dziecko pozostawione same czuje się niebezpiecznie i płaczę bo jest wystarszone i potrzebuje kontaktu i bliskości z mamą. To matka daje dziecku bezpieczeństwo. Ja bym w życiu nie pomyślała by tak zrobić, serca bym nie miała. Nie zapominajmy, że po to jesteśmy MY MATKI, aby być dla dziecka. Urodziłyśmy swoje dzieciątko i jesteśmy dla niego całym sobą aby mu dać co najlepsze i to czego potrzebuje, a takie maleństwo nie potrzebuje wiele - tylko bliskości i miłości, która jest podstawą w rodzicielstwie.
Ja moją córkę przytulam ile się da, nosze jeśli tego potrzebuje i jestem dla niej. To jest dziecko a nie zwierzaczek, którego idzie wytresować po swojemu. No sory, decydowaliśmy się na dzieci to trzeba liczyć się z tym jakie dzieci mogą mieć temperament i charakterek.
To tak ogółem pisze, bo na fb czytałam już wiele komentarzy, że pozostawiają dzieci same do wypłakania aż zasypiają ze zmęczenia. No mnie krew zalewa jak to czytam i wyobrażam sobie.

Co to zabawek, to ja tak samo absolutnie jie kupuje żadnego chodzika, więcej to krzywdy dziecku robi niż dobrego. No takie małe dziecko za dużo nie potrzebuje. Ale generalnie myślę, bo w sierpniu Chrzciny a goście się pytają cobchcemy dla małej. No to już chce żeby to było coś fajnego i przydatnego na długi okres, coś rozwojowego 😉
 
reklama
My mamy już mały zestaw książeczek, bo mały uwielbia je oglądać, mamy też pałąk z wiszącymi zabawkami do uderzania, który montuje w łóżeczku, gryzaki, piankową matę do ćwiczeń, ażurową piłeczkę do nauki chwytania. A najbardziej rozwijające chyba i tak są zabawy-ćwiczenia na macie.
To ja mam dwie książeczki z obrazkami czarno białymi. Mamy też zawieszkę do Fotelika i zawieszke/karuzele do wózka obie sensoryczne. Mate do ćwiczeń też mamy, bo u tak ćwiczymy na zlecenie fizjo. No i tą piłeczkę też mamy, nie wiedziałam jak się nazywa, więc napisałam, że piłeczka z dziurami do trzymania ale teraz sprawdziłam i poprawnie nazywa się piłeczka Oball, jest super, mała zainteresowana i bardzo chętnie ją chwyta 😁
 
To super, mała idzie jak burza, zdolna dziewczynka😃
A kiedy planujesz coś podawać? Niby za szybko nie ma co bo układ pokarmowy nie jest jeszcze gotowy 😅ale mój nieraz takurat porządliwie patrzy na jedzenie ze może po skończonym 4 miesiącu dostanie marchewkę 😉
Ja też tak myślałam, żeby może dać jej skosztować tylko łyżeczkę po 4 Msc, ale zobaczymy jeszcze 😁
 
Grzechotki pluszowe, gryzaki, mata z zawieszkami, cały gang Fajniakow 🙈, ogobolli, ośmiornica, książeczka niemowlaka, poduszka wałek sensoryczna, przytulanka... Czyli to samo co wymieniłaś.
W naszym przypadku najlepszym towarzyszem zabawy okazuje się zwykla pieluszka tetrowa :)
I w jaki sposób bawicie się tą pieluszką? 😁
U nas najlepsza zabawa to wygłupy, ja do niej gadam rożną tonacją, jakieś dźwięki wydaje a ona zaraz po mnie piszczy gada i co inne 😅 lubi jak ją całuję po stopkach, brzuszku, szyi, policzkach i ustach, taka mała caluśna mysia 🥰
 
Ja jestem tego samego zdania. Nie wiem jak można tak robić małemu dziecku, że niektórzy zostawiają dziecko same aby się wypłakało a potem samo zasypiało. Przecież takie małe dziecko pozostawione same czuje się niebezpiecznie i płaczę bo jest wystarszone i potrzebuje kontaktu i bliskości z mamą. To matka daje dziecku bezpieczeństwo. Ja bym w życiu nie pomyślała by tak zrobić, serca bym nie miała. Nie zapominajmy, że po to jesteśmy MY MATKI, aby być dla dziecka. Urodziłyśmy swoje dzieciątko i jesteśmy dla niego całym sobą aby mu dać co najlepsze i to czego potrzebuje, a takie maleństwo nie potrzebuje wiele - tylko bliskości i miłości, która jest podstawą w rodzicielstwie.
Ja moją córkę przytulam ile się da, nosze jeśli tego potrzebuje i jestem dla niej. To jest dziecko a nie zwierzaczek, którego idzie wytresować po swojemu. No sory, decydowaliśmy się na dzieci to trzeba liczyć się z tym jakie dzieci mogą mieć temperament i charakterek.
To tak ogółem pisze, bo na fb czytałam już wiele komentarzy, że pozostawiają dzieci same do wypłakania aż zasypiają ze zmęczenia. No mnie krew zalewa jak to czytam i wyobrażam sobie.

Co to zabawek, to ja tak samo absolutnie jie kupuje żadnego chodzika, więcej to krzywdy dziecku robi niż dobrego. No takie małe dziecko za dużo nie potrzebuje. Ale generalnie myślę, bo w sierpniu Chrzciny a goście się pytają cobchcemy dla małej. No to już chce żeby to było coś fajnego i przydatnego na długi okres, coś rozwojowego 😉
Ja rozumiem jak dziecko jest w wieku 3 lat np że jak ma nerwy to żeby je zostawić na chwile same aby rozładowało swoje emocje, a później ono samo np wraca do pokoju gdy ochłonie trochę, ale nie niemowle które niczego nie czai bo jest za male
 
U mnie wczoraj było takie spoglądanie jak jadłam łapanki ze jakby mogła to by mi wyrwała ten talerz 😃 ale chyba ok 6 msc zaczniemy.

Dziewczyny ogółem od kiedy dziecko powinno siedzieć?
Najwcześniej wydaje mi się, że 6 miesiąc może siedzieć, ale generalnie może to być 7-8 miesiąc.
A czy to normalne ze sie juz rwie do siadania? Od 2 tygodni mi za wszelka cenę próbuje usiąść.
Tzn nie jest to nienormalne hah 😅 próbować może i rwać się, ale jednak siadać nie można takiego małego dziecka. Zapytaj fizjo na kolejnych ćwiczeniach, ona Ci powie doskonale co i jak 🙂
 
Ja rozumiem jak dziecko jest w wieku 3 lat np że jak ma nerwy to żeby je zostawić na chwile same aby rozładowało swoje emocje, a później ono samo np wraca do pokoju gdy ochłonie trochę, ale nie niemowle które niczego nie czai bo jest za male
No dokładnie, 3 letnie dziecko jest już kumate i rozumie co się do niego mówi, potrafi się komunikować i jak coś mu się nie podoba to powie, więc jak chce płakać bez powodu to niech popłacze i przestanie. Ale nie takie maleństwo gdzie nie potrafi powiedzieć, że się boi, że go coś boli i musi samo się z tym męczyć, no straszne...
 
reklama
No jasne, pozazdrościć warzyw z własnego ogródka :)

U mnie wszystko zniszczyło poniedziałkowe gradobicie, łącznie z dachem... Ponad sto domów ma to samo ale mimo wszystko w okolicy jest dużo Bio - farm więc też będziemy wprowadzać zdrowe warzywka. Jakoś na jesień właśnie ✌️
Ehh współczuję ale to w Szwajcarii? Straszne są teraz te żywioły .... boje się za każdym razem jak zapowiadają burze🙈
 
Do góry