reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

My dzisiaj po szczepieniu, synuś ma 15 tygodni i 2 dni waży 6150 g i 63 cm😍 teraz spi ale jedna jazda juz była tzn. darcie 15 minut🙈 aaaa i pokazałam te suche placki ale mówiła ze ma tego mało nic nie zaleciła a na takie pryszczyki to mówiła że alergia i hydrocortyzon stosować.
.


U nas tez juz jest update - mała ma 63 cm i waży 6370g. W trakcie szczepienia się rozpłakała, bo zabolało ją udko a teraz ok, kima w najlepsze :)

Doktor mówił, że wszystko w porządku, ze można wprowadzać powoli stałe pokarmy, że doskonale wie gdzie góra gdzie dół i lada moment będzie siedzieć 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️
 
reklama
.


U nas tez juz jest update - mała ma 63 cm i waży 6370g. W trakcie szczepienia się rozpłakała, bo zabolało ją udko a teraz ok, kima w najlepsze :)

Doktor mówił, że wszystko w porządku, ze można wprowadzać powoli stałe pokarmy, że doskonale wie gdzie góra gdzie dół i lada moment będzie siedzieć 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️
To super, mała idzie jak burza, zdolna dziewczynka😃
A kiedy planujesz coś podawać? Niby za szybko nie ma co bo układ pokarmowy nie jest jeszcze gotowy 😅ale mój nieraz takurat porządliwie patrzy na jedzenie ze może po skończonym 4 miesiącu dostanie marchewkę 😉
 
Dziewczyny, jakie zabawki teraz macie albo jakie warto kupić aby dziecko się zainteresowało i działało to na jego rozwój?
My mamy mate edukacyjna z pałąkami i różnymi zwierzątkami na tym, na samej macie jest też kolorowo z zwierzątkami, no a reszta to piłeczka silikonowa z dziurami do chwytania, kostkę materiałową z różnymi fakturami, szeleszczącymi wstążkami i takimi kółeczkami do chwytania, no i dużo grzechotek ( materiałowych i plastikowych), maskotki itp 😁
Grzechotki pluszowe, gryzaki, mata z zawieszkami, cały gang Fajniakow 🙈, ogobolli, ośmiornica, książeczka niemowlaka, poduszka wałek sensoryczna, przytulanka... Czyli to samo co wymieniłaś.
W naszym przypadku najlepszym towarzyszem zabawy okazuje się zwykla pieluszka tetrowa :)
 
To super, mała idzie jak burza, zdolna dziewczynka😃
A kiedy planujesz coś podawać? Niby za szybko nie ma co bo układ pokarmowy nie jest jeszcze gotowy 😅ale mój nieraz takurat porządliwie patrzy na jedzenie ze może po skończonym 4 miesiącu dostanie marchewkę 😉
Haha dokładnie, moja bardzo się interesuje co mam na talerzu 😜
Właśnie byłam nastawiona na karmienie wyłącznie piersią do 6 miesiąca... Myślę, że mimo wszystko poczekam jeszcze, póki przybiera i jej wystarcza cycus to mi też pasuje :)

Marchewkę? Kiedyś coś słyszałam, że jako pierwsze powinno się podać coś mało słodkiego, np. Pasternak... Ale nie chce się Wymądrzać, bo sama jeszcze nie zgłębiłam tematu 🤷‍♀️
 
Haha dokładnie, moja bardzo się interesuje co mam na talerzu 😜
Właśnie byłam nastawiona na karmienie wyłącznie piersią do 6 miesiąca... Myślę, że mimo wszystko poczekam jeszcze, póki przybiera i jej wystarcza cycus to mi też pasuje :)

Marchewkę? Kiedyś coś słyszałam, że jako pierwsze powinno się podać coś mało słodkiego, np. Pasternak... Ale nie chce się Wymądrzać, bo sama jeszcze nie zgłębiłam tematu 🤷‍♀️
Tak też to słyszałam ale to w sumie warzywo wiec jeszcze pół biedy😅 ja chce mu dawać warzywa z własnego ogródka mam jeszcze specjalnie posadzoną dynie , zobaczę jak to będzie. Ja karmie mm wiec chyba własne warzywa i tak będą lepsze😉
 
Tak też to słyszałam ale to w sumie warzywo wiec jeszcze pół biedy😅 ja chce mu dawać warzywa z własnego ogródka mam jeszcze specjalnie posadzoną dynie , zobaczę jak to będzie. Ja karmie mm wiec chyba własne warzywa i tak będą lepsze😉
No jasne, pozazdrościć warzyw z własnego ogródka :)

U mnie wszystko zniszczyło poniedziałkowe gradobicie, łącznie z dachem... Ponad sto domów ma to samo ale mimo wszystko w okolicy jest dużo Bio - farm więc też będziemy wprowadzać zdrowe warzywka. Jakoś na jesień właśnie ✌️
 
To super, mała idzie jak burza, zdolna dziewczynka😃
A kiedy planujesz coś podawać? Niby za szybko nie ma co bo układ pokarmowy nie jest jeszcze gotowy 😅ale mój nieraz takurat porządliwie patrzy na jedzenie ze może po skończonym 4 miesiącu dostanie marchewkę 😉
U mnie wczoraj było takie spoglądanie jak jadłam łapanki ze jakby mogła to by mi wyrwała ten talerz 😃 ale chyba ok 6 msc zaczniemy.

Dziewczyny ogółem od kiedy dziecko powinno siedzieć?
 
Grzechotki pluszowe, gryzaki, mata z zawieszkami, cały gang Fajniakow 🙈, ogobolli, ośmiornica, książeczka niemowlaka, poduszka wałek sensoryczna, przytulanka... Czyli to samo co wymieniłaś.
W naszym przypadku najlepszym towarzyszem zabawy okazuje się zwykla pieluszka tetrowa :)
U nas za to ośmiornica wymiata i pałąk z zabawkami, gryzaki są na 5 minut, i później wyrzuca je z rąk i się nimi nie interesuje. O i jeszcze myszkę mini do nosidełka samochodowego w pepco kupiłam, to się podczas jazdy nad nią aż znęca 😂 my dużo zabawek nie mamy, bo jeszcze w szafie mam nowe pluszaki i gryzaki nie otworzone ale jak juz widzę to gryzaki sobie poczekają, a pluszaki muszę wyprać bo woli łapać większe zabawki.
 
reklama
Do góry