reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Na szczęście moja laktacja jest dla mnie łaskawa, jestem teraz na 4 sesjach i mam około 1,5L mleka dziennie, ale nie wiem czy dałabym radę więcej 😅 podziwiam te mamy, które siadają z laktatorem nawet 12x na dzień, a jest wiele takich 😱

Ja tutaj się staram odciągać bo mamy problem, nie wiem czy mloda nie ma ZUM i odmawia jedzenia. U nas jak ZUM to szpital więc modlę się żeby to tylko był kaprys chwilowy..No i podcinamy wędzidełka 2 czerwca
 
reklama
Ja tutaj się staram odciągać bo mamy problem, nie wiem czy mloda nie ma ZUM i odmawia jedzenia. U nas jak ZUM to szpital więc modlę się żeby to tylko był kaprys chwilowy..No i podcinamy wędzidełka 2 czerwca
W jakim systemie odciągasz? Może coś podpowiem :)
U mnie córa miała podcięte wędzidełko, mobilność języka o niebo lepsza, ale już tak się przyzwyczaiła do butelki, że pogardziła piersią
 
W jakim systemie odciągasz? Może coś podpowiem :)
U mnie córa miała podcięte wędzidełko, mobilność języka o niebo lepsza, ale już tak się przyzwyczaiła do butelki, że pogardziła piersią

Staram się w systemie 5-5-3-3-1-1 ale marne efekty. Lepsze osiągam po swojemu jak 10 min jedna 10 min druga i później jeszcze po 5 min z każdej.
 
Jeśli masz pojedynczy laktator to system odciągania jest 7-7-5-5-3-3, chociaż ja tez odciągałam na pojedynczym po 15 minut na każdą pierś 😅
Polecam zajrzeć na FB Mamy ściągające mleko (karmienie piersią inaczej), skarbnica wiedzy. W przewodnikach jest tam opisany sposób na rozkręcenie laktacji odciąganiem, ilość sesji, w jaki sposób robić power pumping (sygnalizowanie piersiom, żeby wytworzyły więcej pokarmu)
 
Jeśli masz pojedynczy laktator to system odciągania jest 7-7-5-5-3-3, chociaż ja tez odciągałam na pojedynczym po 15 minut na każdą pierś 😅
Polecam zajrzeć na FB Mamy ściągające mleko (karmienie piersią inaczej), skarbnica wiedzy. W przewodnikach jest tam opisany sposób na rozkręcenie laktacji odciąganiem, ilość sesji, w jaki sposób robić power pumping (sygnalizowanie piersiom, żeby wytworzyły więcej pokarmu)

Dziękuję Ci kochana!! Jestes wielka! O to mi chodzi aby produkcja była taka ze ho ho. Bo czasem odciągnę 120 a czasem mecze się by było chociaż 60.
 
Dziękuję Ci kochana!! Jestes wielka! O to mi chodzi aby produkcja była taka ze ho ho. Bo czasem odciągnę 120 a czasem mecze się by było chociaż 60.
Nie ma sprawy kochana, sama błądziłamwe mgle zanim trafiłam na grupę i poczytałam o odciąganiu :)
Na początek potrzebna jest systematyczność, powinnaś odciągać co 2/3h w dzień i Max co 4h w nocy - sesje powinny trwać 15, Max 20 minut inaczej opóźnisz wypływ pokarmu; jeśli planujesz odciąganie na dłużej, polecam laktator podwójny, 15 minut i z bani. Ja osobiście używam Spectry, bo jest mobilny i można zrobić sobie ze stanika sportowego gorset na butelki albo dokupić muszle tzw. „Hands FREE”, są tez bezprzewodowe laktatory na AliExpress 🤔
 
Nie ma sprawy kochana, sama błądziłamwe mgle zanim trafiłam na grupę i poczytałam o odciąganiu :)
Na początek potrzebna jest systematyczność, powinnaś odciągać co 2/3h w dzień i Max co 4h w nocy - sesje powinny trwać 15, Max 20 minut inaczej opóźnisz wypływ pokarmu; jeśli planujesz odciąganie na dłużej, polecam laktator podwójny, 15 minut i z bani. Ja osobiście używam Spectry, bo jest mobilny i można zrobić sobie ze stanika sportowego gorset na butelki albo dokupić muszle tzw. „Hands FREE”, są tez bezprzewodowe laktatory na AliExpress 🤔

Mam laktator neno bella i niestety na jedną butelkę. Z ta systematycznością właśnie jest problem bo w większości sama zajmuje się dzieckiem i nie mam pomocy zbytnio i jak mam chwile to odciągam.
 
Mojej się też coś przestawiło trochę. Znowu piersi mnie bolą jak na początku. Sama już nie wiem czy częściej je czy to kwestia, że mnie przygryza trochę. Do tego zaczęła się już okropnie ślinić. Ech, same uroki. Ale to i tak najgrzeczniejsze z moich dzieci 😉 nadal rzadko się wypróżnia co mnie już martwi bo brzuszek jej doskwiera potem 😔

Moja ciocia po szczepieniu dostała półpaśca i mówi, że ręka ją tak rwie jakby ktoś jej mięśnie odrywał. Jak na razie ja się nie szczepię. Mam dość odmienne zdanie na temat tego co z nami robią a tym szczepionkom nie ufam za grosz...

Macie już normalnie okres? Bo ja jeszcze nie i brzuch mnie czasem pobolewa a i jakiś taki duży jest 😂

Pogoda nie ma litości 😭
U mnie tak samo mały rzadko się wypróżnia i brzuszek mu też dokucza.
Okresu jeszcze nie mam, a brzuch też jaki taki okrągły 😁
A jeżeli chodzi o szczepienie to też narazie się nie szczepię, może jak zakończę karmienie
 
Jak z leżeniem na brzuszku u Waszych dzieci i w którym tygodniu są? :)
Moja po wizycie u fizjo, dostałyśmy ćwiczenia do domu i najwięcej ćwiczyć musi leżenie na brzuszku podpierając się na rękach. Ma dzisiaj 9 tygodni.
Mój ma 11 tygodni, już ładnie i długo utrzymuje główkę, ale musi być w dobrym humorze i żeby brzuszek mu nie dokuczał. Ogólnie zaczął wcześnie wysoko podnosić główkę, jest b. silny. Jakby nie było duży chłopak się urodził bo 4600g😁
Już zaczął się przekręcać z brzucha na plecy tak od tygodnia.
U tych naszych maluchów zmiany i postępy widać z dnia na dzień, kładź małą często na brzuchu i nim się obejrzysz będzie pięknie trzymała główkę 👍
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry