reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Co za głupi babsztyl, czasem mam wrażenie że bez mózgu są niektórzy 🙄 szczególnie e takim zawodzie to jednak wskazane!
Jedna butla raczej nie zaprzepaści twoich starań mam nadzieję 😘
A Dobrusie może warto zaangażowaćw pomoc przy niemowlaczku. Może pokaż jej że kiedyś też była taka mała zdjęcia 😜 i może niech Ci pomaga pieluchy podaje, kosmetyki itd
Nie mam dzieci więcej ale ja bym tak zrobiła może dziewczyny coś doradzą 😘
Najważniejsze że obie kochasz 😍😍😍😍
Robię tak, ale ona nawet nie chce pomóc, taki bunt całkowity. Chciałaby wziąć ją na ręce i bawić się, miała ją chwilę na kolankach, ale w ogóle nie ogarnia delikatności noworodzia.

Co do tej butelki, to nie sądzę, żeby w czymkolwiek zaszkodziła, Dobrusia i Jagoda też miały jednorazowe dokarmiania a potem karmiłam, tylko kwestia rozkręcenia będzie dłuższa (dlatego nie chcialam dokarmiać). I pewnie nawet bym się na to zgodziła, bo obsuszony pępek był warunkiem wyjścia do domu, tylko uważam, że powinna być to tylko moja decyzja...
 
reklama
No to na pewno dlatego, że wcześniak. Śliczną ma już wagę!!
Nie czuj się jak wyrodna matka, bo robiłaś co mogłaś!

Ja mam teraz małe załamanie, bo przygotowałam się na 2-3 dni hardkoru z dzieckiem na cycku 24/7, a dzisiaj pielęgniarka neonatologiczna dokarmiła mi ją bez pytania, bo miała obsuszany pępek pod lampą i musiała w tyn czasie spać. Dałam jej oczywiście przewinięte, nakarmione i śpiące dziecko. A dostałam dokarmione mm bez mojej wiedzy i zgody i jeszcze podpieprzyła mi moją osobistą pieluchę flanelową w kotki i oczywiście już zapomnijcie o karabinach, bo salowe zabrały do prania i nikt przez worki nie będzie się przebijał (to akurat rozumiem). Przez jedno dokarmienie mam pół dnia rozkręcania laktacji w plecy, a kto wie, czy nie więcej.
Poza tym wróciłyśmy do domu, a tu Dobruśka sfoszona, niby nie, ale zazdrosna bardzo, chciałbym spędzić z nią i tylko nią chociaż pół godziny, ale tego pół godziny nie miałam ani razu (nawet prysznic w szpitalu na biegu z rozdartym japiszonkiem). I nie mam jak poświęcić czasu 3,5 letniemu dziecku, które dostaje kota w domu, bo próbuje zdobyć moją uwagę, którą bardzo chciałabym jej poświęcić.
No i siedzę i wyję 😭😭

Kochana nie jesteś sama. My z mężem jak co wieczor zaczynamy
maraton usypiania. W ciągu dnia mloda super spi, ale przychodzi 19-20 i jest płacz i wiszenie mi na cycu. I z mężem na zmianę uspokajamy. I jak usnie 23 to jest super
 
Kochana nie jesteś sama. My z mężem jak co wieczor zaczynamy
maraton usypiania. W ciągu dnia mloda super spi, ale przychodzi 19-20 i jest płacz i wiszenie mi na cycu. I z mężem na zmianę uspokajamy. I jak usnie 23 to jest super
Też mam taki maraton i za cholere nie jesteśmy w stanie uśpić i jak tutaj budzić co 3 h. Dzisiaj to nerwy nam posły i tulik poszedł w ruch ale szkoda mi go tak krępować 😬😕
A wy jakie macie sposoby?
 
Też mam taki maraton i za cholere nie jesteśmy w stanie uśpić i jak tutaj budzić co 3 h. Dzisiaj to nerwy nam posły i tulik poszedł w ruch ale szkoda mi go tak krępować 😬😕
A wy jakie macie sposoby?

A jakiego masz tulika? Bo juz tez o tym myślałam do spania Bo to dziecko to się samo przekręca, śpiworków nie toleruje, a z rozka nogami się wykopuje
 
A jakiego masz tulika? Bo juz tez o tym myślałam do spania Bo to dziecko to się samo przekręca, śpiworków nie toleruje, a z rozka nogami się wykopuje
Ten antykolkowym można zamówić i poczytaj Link do: Strona główna - Tulik. Antykolkowy otulacz, bezpieczne gniazdko niemowlęce.
Mi przespal do teraz no pora karmienia i jak będzie spokojny to munjuz nie założę 🙄😁
Wiem straszna jestem ale trochę go traktuje za karę jak małemu coś dolega albo nie chce spać😕.
Bo u mnie nie zdają zadania żadne smoczki, bujanie itp
 
Tez myślimy ze juz ma kolki mała i że to jest przyczyną wszystkiego.
To jeszcze polecam termofor z pestkami wiśni a potem masaż. Ktoraś z dziewczyną tutaj polecała ją kupiłam i się sprawdza 😜
- Hencz Termofor sensoryczny kompres pestki wiśni 0+
Oraz zwykły z kwasem
- Link do: SuperZabawka MR B - na kolkę
Oba są super i mały zadowolony😂
 
Ten antykolkowym można zamówić i poczytaj Link do: Strona główna - Tulik. Antykolkowy otulacz, bezpieczne gniazdko niemowlęce.
Mi przespal do teraz no pora karmienia i jak będzie spokojny to munjuz nie założę 🙄😁
Wiem straszna jestem ale trochę go traktuje za karę jak małemu coś dolega albo nie chce spać😕.
Bo u mnie nie zdają zadania żadne smoczki, bujanie itp
Chyba kupię.
A przy okazji, moja ma tak przechudą dupkę, że muszę kupić pieluchy dla wcześniaków. Podpowiesz jakich używasz? Najlepiej dostępne od ręki, nie przez internety.
Kupiłam Bambiboo 1, Bambo Nature 1, Pampers Pure 1, i wszystkie są ogromne dla niej. Pampersy najmniejsze, ale i tak dużo za duże.
 
reklama
A ja obudziłam się i znów stwierdzam, że przespałam spokojnie całą noc, bez ani jednego bólu...dzisiaj jest już 40+7tc wg lekarza z usg i 40+4tc wg mnie z miesiączki. Jutro zaczną mi wywoływać poród. Zaczynam czuć presję, by samo się zaczęło i strach, bo jestem przekonana, że się nie zacznie i kroplówa z oxy i inne rzeczy mnie nie miną...boję się jak to będzie, bo faktycznie nie miałam żadnych skurczy i moja szyjka nie jest nawet lekko rozwarta, jedynie trochę spłycona. Boję się tego bólu, że to będzie takie rwanie na siłę, na żywca, "na surowo". No jak odpalanie starego fiata na popych na zimnie no 😑
Boję się też, że przez takie wywoływanie na chama łożysko nie będzie chciało odejść i mnie wyłyżeczkują, a to ponoć okropieństwo gorsze niż sam poród. Boję się też traumy przez te boleści a chciałabym 3 dzieci, nie chcę jedynaka...ratunku, bo się łamię 😔
 
Ostatnia edycja:
Do góry