reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No i widzisz nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 🤣
Cieszę się z Wami 😘a dla Ciebie mniej stresu.
Ja mam teraz stresa odstawiałam całkowicie kp 20 ml po ms odciągania to jakiś żart 😖 już nie dam rady.
Ale tak mnie piersi szczypią i przez dwa dni mroziłam to co odciągnęłam było Mleczko ładne żółte ale teraz z dzisiaj wygląda jak przezroczysta woda i leci tylko z jednej piersi. Ogólnie mam 35 stopni i czuję się mega osłabiona cycki bolą i pieką 😩😱

35 stopni temperatury?? O matko. Sluchaj nie robi Ci się nawał czasem tam? Żebyś sobie krzywdy nie zrobiła. Sluchaj nie masz się co katowac tym KP. Rób butle i się nie zamartwiaj, ważne by dziecko jadło. U nas się bujnela laktacja aż młodej się ulewa jak ja karmie. I lepiej sobie juz codziennie radzi z lapaniem brodawek. Ogólnie to taka jest mała przylepa ze zasypia mi na piersiach. Jeszcze ja układam jak do kangurowania, to i sobie odbije lub uleje jak za dużo i zaśnie jak się naje 😃
 
reklama
35 stopni temperatury?? O matko. Sluchaj nie robi Ci się nawał czasem tam? Żebyś sobie krzywdy nie zrobiła. Sluchaj nie masz się co katowac tym KP. Rób butle i się nie zamartwiaj, ważne by dziecko jadło. U nas się bujnela laktacja aż młodej się ulewa jak ja karmie. I lepiej sobie juz codziennie radzi z lapaniem brodawek. Ogólnie to taka jest mała przylepa ze zasypia mi na piersiach. Jeszcze ja układam jak do kangurowania, to i sobie odbije lub uleje jak za dużo i zaśnie jak się naje 😃
Właśnie opisałam siostrze symptomy i twierdzi że te resztki pokarmu mi zanika. A osłabienie jest bo dotychczas męczyłam je co 3 h Wiec teraz jakie witaminy, wyspać się i wzmocnić 😜
Nigdy nie myślałam że będę rady brać pod młodszej siostry 🥰 ale nieważne aby pomogło więc idę z moim szkrabem w kimę zaraz tylko go 🍼😘
 
Właśnie opisałam siostrze symptomy i twierdzi że te resztki pokarmu mi zanika. A osłabienie jest bo dotychczas męczyłam je co 3 h Wiec teraz jakie witaminy, wyspać się i wzmocnić 😜
Nigdy nie myślałam że będę rady brać pod młodszej siostry 🥰 ale nieważne aby pomogło więc idę z moim szkrabem w kimę zaraz tylko go 🍼😘

A ile Ci spi? U nas zaraz będzie mała spala 3h, powoli czas aby ją wybudzić 😃
 
Się staram jak mogę laski i czasem czuje się beznadziejna. Jeszcze mam problem w tym że mąż w to co teściowa powie to on to powtarza. To ze mała siedzi mi wieczorami na cycu np od 20 do 23 argumentuje tym że mój pokarm jest cienki itd bo tak teściowa mu nagadała, że dziecko trzeba dokarmiac bo przecież ja dziecko przy piersi głodzę. Bo ona wszystkich butlą wykarmiła. I jak mała przy przebieraniu krzyczy to ze cos robię źle.
Ja nie wiem może się pieszczę za mocno z małą i chce jej dać wszystko co najlepsze ale już nie wiem co myśleć, że faktycznie chyba wszystko robię źle.

Jesteś najlepszą matką dla swojego dziecka, instynktownie wiesz co jest dobre.
Nie daj sobie teściowej wejść na głowę, mąż jak taki mądry to niech poczyta blogi lekarskie typu mama pediatra, mama ginekolog itp a nie słucha mamusi z radami sprzed 30 lat...

I polecam prezent dla babci

😁😁😁
 
Się staram jak mogę laski i czasem czuje się beznadziejna. Jeszcze mam problem w tym że mąż w to co teściowa powie to on to powtarza. To ze mała siedzi mi wieczorami na cycu np od 20 do 23 argumentuje tym że mój pokarm jest cienki itd bo tak teściowa mu nagadała, że dziecko trzeba dokarmiac bo przecież ja dziecko przy piersi głodzę. Bo ona wszystkich butlą wykarmiła. I jak mała przy przebieraniu krzyczy to ze cos robię źle.
Ja nie wiem może się pieszczę za mocno z małą i chce jej dać wszystko co najlepsze ale już nie wiem co myśleć, że faktycznie chyba wszystko robię źle.
Nic się nie pieścisz!! To normalne, że dziecko może lubić albo nie lubić przebierania, to zmiana temperatury i maluszek może tego nie lubić. A co do cyca, to niestety ale takie małe dzieci mogą wisieć i całą dobę... a teściowa swoje wychowała to niech teraz da Ci wychować swoje po swojemu.
Moze jak Twój mąż Ci znowu będzie paplał co tam mamusia wymyśli, to go zapytaj, czy dziecko ma z Tobą czy z mamusią 🤦‍♀️🤦‍♀️
Absolutnie nie daj sobie wmówić, że coś ribisz źle. Każda z nas popełnia jakieś błędy i może przyjmować czyjeś rady, o ile rady są w ogóle chciane...

No właśnie z temp to też dziwnie lekarz napisał mi 20-22 stopnie a mój wcześniak też dobrze się czuje w 25. Może to przez niskie żelazo 😐. A właśnie podajecie jakieś witaminy?
My mamy zalecone tylko wit D i nic innego nie bedę podawała. A Ty dajesz mu żelazo?

No i widzisz nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 🤣
Cieszę się z Wami 😘a dla Ciebie mniej stresu.
Ja mam teraz stresa odstawiałam całkowicie kp 20 ml po ms odciągania to jakiś żart 😖 już nie dam rady.
Ale tak mnie piersi szczypią i przez dwa dni mroziłam to co odciągnęłam było Mleczko ładne żółte ale teraz z dzisiaj wygląda jak przezroczysta woda i leci tylko z jednej piersi. Ogólnie mam 35 stopni i czuję się mega osłabiona cycki bolą i pieką 😩😱
Kochana, odstawiaj i się nie męcz! Dałaś synowi tak dużo, że mało która mama byłaby gotowa się tak poświęcic! Bądź szczęśliwa karmiąc butlą. Przynajmniej w razie wu Twój chłop może w całości przejąć opiekę, a Ty na balety 😉🤪
Padniecie co mnie w niemieckim szpitalu i położna, niemiecka radziła 15lat temu przy mojej starszej temp na noc powietrza powinna być około 18stopni🙈🙈🙈🙈
Po prostu zimny chów i tyle, dla mnie to mało ja jestem za 21-22.
No u nas tak jest w domu. W dzień około 20-21 stopni, w nocy około 18 🤣🤣

Słuchajcie, muszę się z Wami podzielić zdjęciem moich dziewczyn - jedna to Dobrusia, a druga to Marcysia, siostry kopiuj-wklej 🤣🤣
20210313_102914-COLLAGE.jpg
 
Właśnie dlatego chcę mieć smoczek, jednak to produkt dla dzieci, a naprawdę potrafi uspokoić dziecko. Niektóre dzieci potrzebują ciągle ssać i płaczą, więc smoczek chce mieć i nie widzę w tym nic złego. Wiadomo, będę się starać go dać jak najpóźniej, jak nie będzie potrzeby 😉
Ja Cię przepraszam, jeśli mój komentarz odebrałaś w jakikolwiek sposób napastliwie, absolutnie nie miałam tego na celu! Ja nie chcę używać smoka, bo wychowałam jedno dziecko z i drugie bez i nie widziałam różnicy, więc chcę teraz tak samo, a wiszenie na cycu mi w ogóle nie przeszkadza, nawet jeśli ktoś mówi, że dziecko sobie ze mnie smoczek zrobiło 🤪🤪😉
 
A mnie dzisiaj dopadł katar i szlak mnie trafia smarkam kicham na szczęście bez żadnej gorączki itp. I to jeszcze teraz na dwa dni przed szpitalem 🙈albo spontanicznym wyjazdem, gdzie będą robic test tylko tego mi brakowało 🙉 oczywiście wszystkie domowe sposoby poszły w ruch ale mam wrażenie, że nic nie pomaga😭
 
Padniecie co mnie w niemieckim szpitalu i położna, niemiecka radziła 15lat temu przy mojej starszej temp na noc powietrza powinna być około 18stopni🙈🙈🙈🙈
Po prostu zimny chów i tyle, dla mnie to mało ja jestem za 21-22.
Teraz też położne mówią, że od 19-21,5 st 😜 No dla mnie 19-20 to zimno, ja musze mieć 21-22 maks 😁
 
18° to ponoć najlepsza temperatura do spania... Dla dorosłych owszem, ale czy dla malenstwa🙄? Ja śpię przy 18-19° ale dzidzi wolałabym zapewnić te 21 😉
Ja osobiście też wolę spać jak chłodniej, ale takie 20 st, bo 18-19 to do spania też mi mało 😅 No ja też bym wolała by dziecko miało 21 stopni i w ciągu dnia i nocy.
 
reklama
O kurde, i dziecko nie jest przegrzane w 25 stopniach? 😱 Szok, że jej taka temperatura odpowiada 😄 Generalnie położne mówią, że w domu maksymalnie 21,5 stopnia, taka temperatura najlepsza dla dziecka. Jedynie podczas kąpieli 23-25 st w łazience 😉 No ale wiadomo też, że każde dziecko inaczej, jedne lubią ciepłej, jedne chłodniej bo potem potówki się robią 😉
Ta temperatura jest tylko kiedy przebieramy albo masujemy czyli kordy cała jest nagusieńka. Normalnie mamy 20-22 stopnie🙂
 
Do góry