reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Mary no i jaki sens ma trzymanie Cię tam przez weekend?
Chyba, że Ty czujesz się bezpieczniej, no to ok.
Mocno trzymam ✊ aby samo się zaczęło.

My w domu mamy Maltańczyka, to jest dopiero rasa🙄😄 uwielbia dzieci ale zobaczymy jak to będzie z zazdrością😉

Z jednej strony się coś zacznie to już na porodówkę pojadę. Tym bardziej że głowa się tak obniżyła ze w badaniach ją czuć 🙉
Oj tak maltańczyki pępki świata 😄
 
Albo i nie - może się zaprzyjaźnią i będzie miała super opiekuńczego 'starszego brata'... 🥰 ja mam rocznego boksera, który aktualnie jest w fazie 'jestem już duży i groźnie szczekam, ja tu pilnuje, to moje podworko!' itp.
Mimo wszystko liczę, że jak mała będzie na świecie to będzie jego oczko w głowie i uspokoi się 🙏 teraz jak słyszy płacz dziecka np w filmie to kładzie uszy jakby to było przez niego 🤭
myślę, że Twoja suczka pokocha i zaopiekuje sie nowa członkinią stada 😋
Też myślę, że się pokochaja🥰byle tylko jej tym szczekiem nie budzila🙉
 
Dziewczyny co myślicie o czujnikach oddechu?
Czy któraś z Was kupiła i zamierza używać?
Pożyczyła mi koleżanka, ale dopiero wczoraj, nawet nie oglądałam tego monitoringu oddechu, ale podobno fajna rzecz i śpi się spokojniej rodzicom.
Ja mam hallo na punkcie oddechu nawet u mojej 15latki,rano zawsze zaglądam i patrze czy oddycha.
Mąż lekarz kiedyś był świadkiem w szpitalu jak przyszli rodzice, którzy stracili dziecko (śmierć Łóżeczkowa) do tej pory a, było to ładne kilka, lat temu mam hopla i patrze czy jak ktoś śpi to oddycha.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny co myślicie o czujnikach oddechu?
Czy któraś z Was kupiła i zamierza używać?
Mam angelcare po starszej córce, ale kierwa nie wiem gdzie 🙈🙈
Muszę go ogarnąćz bo ma też nianię i trzeba by słuchawkę naprawić.

A co myślicie o szafach narożnych w dziecięcych pokojach? Pokój dla mojego syna jest bardzo mały, dlatego szukam dobrego rozwiązania i trafiłam na taki pomysł Link do: Szafa narożna w pokoju dziecięcym – sprytne sposoby na aranżację małych pomieszczeń - Porady Meblobranie.pl . Chyba że wystarczą na początek komody... Jak wyposażacie pokoik dziecięcy, jakie meble kupujecie?
Ja mam normalne meble, wszystkie ciuchy w komodzie, młoda nie ma jeszcze swojego pokoju, pewnie do 3 lat będzie z nami jak jej starsza siostra, potem mamy dwie opcje- albo naszą wielką sypialnię przerabiamy na podwójny pokój dla dziewczyn, a my się przenosimy do pokoju starszej, albo jak najstarsza się wyprowadzi (akurat za trzy lata maturę będzie zdawać i iść na studia a w wakacje do pracy) i wtedy średnia dostanie jej pokój, a młodsza średniej. Zobaczymy.
A tymczasem średnia ma właśnie taką narożną szafę i to niegłupie rozwiązanie, choć te półki w środku są za małe i do niczego się jak dla mnie nie nadają .. albo ja nie umiem używać 🙈🤣

Jestem juz na oddziale , zrobili mi badania ale przez weekend będę lezec plackiem (No chyba że sama się ruszę z porodem). I w poniedziałek wywołanie jak coś, ponieważ w razie co będzie cała obsada.
Chyba wolałabym siedzieć przez weekend w domu, ale w sumie może i lepiej w szpitalu. Ja zaczynam czekać niecierpliwie. Będę miała święty spokój, odpocznę, wyśpię się, niech ta mała nawet od razu nie wyłazi 🤣🤣
 
A co myślicie o szafach narożnych w dziecięcych pokojach? Pokój dla mojego syna jest bardzo mały, dlatego szukam dobrego rozwiązania i trafiłam na taki pomysł Link do: Szafa narożna w pokoju dziecięcym – sprytne sposoby na aranżację małych pomieszczeń - Porady Meblobranie.pl . Chyba że wystarczą na początek komody... Jak wyposażacie pokoik dziecięcy, jakie meble kupujecie?
W zupełności starcza Komoda my kupiliśmy mebelki polskiej firmy ATB Link do: NORDIK | ATB meble bez szafy. Polecam przewijał jest duży i super sprawa 😜. Narazie mebelki + fotel + mata piankowa stoja w jadalni która przerobiliśmy na pokój niemowlęcy bo jest otwarta na salon. Drugie łóżeczko mamy przystawne w sypialni chicco.
W sierpień pokoju który stał pusty tyle czasu narazie mamy biuro przez covid 🤨 ale za pół roku/ rok planujemy tam zrobić pokoik 😍.mam tam już szafę z Ikei cała biała w połysku😀. Mam nie chciałam bo jak zobaczyliśmy to na żywo to w rezultacie wyszła mniejsza pojemność bo te półki tej części mniejszej narożnej są małe no wchodzą tam tylko półki. Ale może u Ciebie będzie git!
 
Mam angelcare po starszej córce, ale kierwa nie wiem gdzie 🙈🙈
Muszę go ogarnąćz bo ma też nianię i trzeba by słuchawkę naprawić.


Ja mam normalne meble, wszystkie ciuchy w komodzie, młoda nie ma jeszcze swojego pokoju, pewnie do 3 lat będzie z nami jak jej starsza siostra, potem mamy dwie opcje- albo naszą wielką sypialnię przerabiamy na podwójny pokój dla dziewczyn, a my się przenosimy do pokoju starszej, albo jak najstarsza się wyprowadzi (akurat za trzy lata maturę będzie zdawać i iść na studia a w wakacje do pracy) i wtedy średnia dostanie jej pokój, a młodsza średniej. Zobaczymy.
A tymczasem średnia ma właśnie taką narożną szafę i to niegłupie rozwiązanie, choć te półki w środku są za małe i do niczego się jak dla mnie nie nadają .. albo ja nie umiem używać 🙈🤣


Chyba wolałabym siedzieć przez weekend w domu, ale w sumie może i lepiej w szpitalu. Ja zaczynam czekać niecierpliwie. Będę miała święty spokój, odpocznę, wyśpię się, niech ta mała nawet od razu nie wyłazi 🤣🤣

A z jednej strony jak mam do szpitala ok 40km plus męża na nocną zmianę to dla mnie nawet i lepiej w razie co. Zacznie się to już jestem na miejscu 😃
 
Dziewczyny, a jak wygląda sprawa światła w nocy przy maluszku? Będzie dobrze mu się spało, jeżeli w drugim końcu pokoju będzie świeciła lampka nocna z ciepłym światłem? Raczej nie będę zupełnie wyłączała światła na noc, żeby móc wstać do małego, przewinąć i nakarmić, ale zastanawiam się czy lampka nocna nie będzie za mocna.
Ja też postawiłam w pokoju malutkiej lampkę na komodzie z przewijakiem. Napewno jest bezpieczna dla dzidzi bo ma takie delikatne światełko nierażące. Jakoś bez lampki sobie tego nie wyobrażam
 
reklama
My w ciągu dnia chcemy małą nauczy, żeby zasypiała przy normalnej rozmowie, przy dxjewku telewizora itp., żeby potem nie musieć chodzić przy niej na palcach bo każdy dźwięk ją obudzi. Jedynie wieczorem po kąpieli chcemy ja wyciszyć, będę szła z nią do sypialni, przy lampce nocnej ją nakarmię, uśpię i położę do łóżeczka, żeby miała spokój na noc 😉
My też chcemy nauczyć dzidzie spania przy telewizorze czy tam przy naszych rozmowach. Chyba że niunia będzie spała w dzień w swoim pokoju ale to chyba nierealne jest.
 
Do góry