reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No ja bym tak długo nie pracowała, szkoda tego okresu ciąży, gdzie masz go na odpoczynek, na czas dla siebie, na przeżywanie tej ciąży i cieszenia się z niej w każdej chwili. W pracy jednak nie odczuwa się tego tak bardzo, bo jest się zajętym pracą.


Tsaaa, są takie baby, porównują inne kobiety do siebie i do swoich czasów, dramat..

Tak jak moja babcia - "robiłam w polu do samego końca i urodziłam, ale wuja miał niedotlenienie bo za długo był".
Wujek podkreślam dwa lata temu zmarł,zmagał się z płucami od maleńkości. Więc jak widać kobiety robiły za wszelką cenę, dostępu takiego jak my do medycyny nie miały,i mogą mówić nam ze one np pracowały. Ale zobaczcie niektóre dzieci właśnie czym musiały przypłacić..
 
reklama
Super to jestes z miesiączki taki etap jak. Ja ja dziś 33tc plus 6
Ja mniejszych ubranek niż na 56 wcale nie kupowałam. Najwyzej dokupię w hm ja na 50 jakby co.
Ja to w ogóle ani torba niespakowana ani. Ciuszki niepoprane,5 tyg do cc więc też bez sensu już prac bo się pokurza.
Ale 22.02 malowanie pokoju małej, i wtedy to się się wezmę za wszystko.
Tych mniejszych nie kupuj jeśli trochę masz. W sensie jak nie masz to ze 2-3 komplety, a jak masz coś, to nawet w rękach można na szybko przeprać w płatkach mydlanych codziennie, te mniejsze (jeśli nie masz mega malutkiego dziecka) to 3-4 tygodnie i po sprawie.

Dziewczyny czy widzicie że żadne media nie działają w sensie tv i gazety news, wszędzie czarna plama - strajk generalny. Kolejny podatek chcą nałożyć czy coś takiego. Co się dzieje w tym kraju 🥵
Wiem, to masakra jest. Jeszcze dzisiaj czytałam, że chcą wprowadzić jakiś dochod minimalny dla każdego niezaleznie od docgodu 1200 pln plus 600+ dla dziecka. I teraz kto będzie chciał na to pracować? Przecież skądś ta kasa musi być, czyli z podatków. Już na umowie o pracę zabierają 50%, to co, przy tym będą zabierać 80% żeby była kasa na te świadczenia? Dorwali się do koryta i teraz odpuscić nie chcą 🤬🤬🤬
Przepraszam, tak mnie wkurza ten rząd jak żaden nigdy.

Taaa coś w tym jest ja mam tak po czekoladzie bez cukru są takie słodzone np maltitolem. Polecam bo mają zdecydowanie mniej kalorii niestety drogie 7-14 zł.
Ja kupuję 75% kakao czekoladę w Lidlu, albo 90%, ma mało cukru, i pozwalam sobie co 2-3 dni na kostkę takiej.

Po połówkowym poszłam na zwolnienie. Wcześniej w 1 trymestrze byłam 2 tygodnie bo plamilam ale z plamieniami wróciłam do pracy i w sumie plamilam jeszcze tak z 2 tygodnie. Nie było to mądre z mojej strony ale wtedy myślałam co ma być to będzie. No i się udało:) pracowałabym dłużej ale od szefowej dostałam jeszcze nowe obowiązki i powiedziałam że nie dam rady jeszcze tego ciągnąć w już dużej ciąży a ona do mnie że jak się nie podoba to na zwolnienie. Próbowałam to ciągnąć uwierzcie ale jak musiałam się wspinać po drabinie po ciężkiej tomy akt to już odpuściłam.
Wiesz co, to się do PIPy nadaje. Jako ciężarna nie tylko nie musisz, ale nie możesz nosić ciężkich pudeł i latać po drabinie. Jest to niezgodne z kodeksem pracy...

Dziewczyny lecę do Polski, mój tata umarł 😭😭😭😭
Bardzo mi przykro kochana. Kondolencje dla całej rodziny. Trzymaj się mocno, wiem co czujesz, mój tata zmarł w czerwcu zeszłego roku. Przytulam mocno.
 
Ja dzisiaj 34+6 i też jeszcze nie wszystko poprane, a o prasowaniu nie wspomnę. Torba nie spakowana, nawet nie wiem czy pakować się w jakąś torbę czy walizkę podręczną, co będzie lepsze🤔
Z ubranek też nie mam mniejszego jak 56.
Dzisiaj się wyspałam, więc tak sobie myślę, że popiorę, a jutro poprasuję. W czwartek będę u lekarza, zobaczę co powie, jak szyjka zamknięta i się nie skraca to pakowanie przełożę na przyszły tydzień 😁
A to ja pamiętam jak mówiłam w grudniu, że w styczniu zacznę sobie wszystko prać i prasować a na początku lutego będę się pakować już, żeby być przygotowana. Poprać poprałam i wyprasowałam okey, ale walizka dalej nie spakowana i nie wiem na co czekam jak prawie wszystko mam, jedynie dzisiaj ide kupić koszule do porodu i klapki 😅 Także w tym tyg zamierzam się całkowicie spakować, wyparzyć smoczek, laktator i już to spakować, żeby mieć spokój, bo nigdy nie wiadomo.
A co do torby to ja biorę taka duża walizkę na kółkach, bo same paczki pampersów i podkładów duuuuzo zajmują miejsca. I lepiej na kółkach, bo nie wiadomo czy ktoś będzie łaskawy i Ci pomoże, różnie bywa w szpitalach. Rozmiarów też mniejszych niz 56 nie kupuje, bo najwyżej się będzie podwijać rękawki a przynajmniej na dłużej będą te 56 😉
 
O jejku, i to jeszcze przed narodzinami wnuczki 😭 Strasznie mi przykro, moje kondolencje 😞 Tylko uważaj na siebie i weź ze sobą torbę do porodu, bo teraz będziesz miała dużo stresu, bądź przygotowana. Trzymaj się kochana ❤️
Wzięłam moje torby do porodu. Obym nie zaczęła rodzić w Polsce albo w samolocie. To jest prawie 15 godzin lotu.
 
Witam wszystkie przyszłe mamy, sama mam termin na 17.03.21r. I chciałabym się poradzić w sprawie pierwszego kombinezonu dla noworodka. Pierwsze dni z maluchem za dużo się nie wychodzi na dwór i pogoda w marcu może być różna. Szukam więc jakiegoś cieńszego kombinezonu ale albo wyświetlają mi się pajace albo prawdziwe kombinezony zimowe. A niestety nie mogę sobie pozwolić na rajd po galeriach handlowych, a po zdjęciach nie jestem w stanie ocenić grubości i jakości. Czy poleciłybyście mi coś konkretnie?
 
Tych mniejszych nie kupuj jeśli trochę masz. W sensie jak nie masz to ze 2-3 komplety, a jak masz coś, to nawet w rękach można na szybko przeprać w płatkach mydlanych codziennie, te mniejsze (jeśli nie masz mega malutkiego dziecka) to 3-4 tygodnie i po sprawie.


Wiem, to masakra jest. Jeszcze dzisiaj czytałam, że chcą wprowadzić jakiś dochod minimalny dla każdego niezaleznie od docgodu 1200 pln plus 600+ dla dziecka. I teraz kto będzie chciał na to pracować? Przecież skądś ta kasa musi być, czyli z podatków. Już na umowie o pracę zabierają 50%, to co, przy tym będą zabierać 80% żeby była kasa na te świadczenia? Dorwali się do koryta i teraz odpuscić nie chcą 🤬🤬🤬
Przepraszam, tak mnie wkurza ten rząd jak żaden nigdy.


Ja kupuję 75% kakao czekoladę w Lidlu, albo 90%, ma mało cukru, i pozwalam sobie co 2-3 dni na kostkę takiej.


Wiesz co, to się do PIPy nadaje. Jako ciężarna nie tylko nie musisz, ale nie możesz nosić ciężkich pudeł i latać po drabinie. Jest to niezgodne z kodeksem pracy...


Bardzo mi przykro kochana. Kondolencje dla całej rodziny. Trzymaj się mocno, wiem co czujesz, mój tata zmarł w czerwcu zeszłego roku. Przytulam mocno.

Nic nie mów. Za te rządy to będziemy my płacić a potem nasze dzieci. Jak bym chciała aby coś się stało aby wreszcie pogonić ich ze stołków..
 
reklama
Do góry