reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja po wizycie 32 tc plus 5dni, Mala waży 2200gr.,ruchy czuję bolesne bo już mniej wod płodowych co jest podobno ok na tym etapie, przepływy ok.
Jeszcze 6tygodni do cesarki nie wiem jak wyrobię.
Mała już oddycha sama w brzuchu tak mówiła lekarka. Mówiła że to wczesnie sama oddycha💗

Ja właśnie też byłam u lekarza, u mnie 32 tc + 2 dni, mała waży 1887 gram, widzę że mniej niż Twoja, ale gin mówił że jest ok :)
 
reklama
Czy jest tutaj jakaś mama, która miała poprzednio cesarkę? Ile lat jesteście po? Czy lekarz zdecydował o kolejnym cięciu, czy poród naturalny?
Hej, hej to ja jestem w takiej sytuacji ✋🏻
U nas będzie prawie dwa lata różnicy od cesarki. Ja mam kolejna cesarkę.. oczywiście wiem, ze można próbować naturalnie itp. Ale ja się po prostu boje spróbować dla mnie to za krótki czas pomiędzy.
 
Hej, hej to ja jestem w takiej sytuacji ✋🏻
U nas będzie prawie dwa lata różnicy od cesarki. Ja mam kolejna cesarkę.. oczywiście wiem, ze można próbować naturalnie itp. Ale ja się po prostu boje spróbować dla mnie to za krótki czas pomiędzy.
To mamy podobne odczucia, ja jestem prawie 3 lata po. Ale lekarz upiera się przy porodzie naturalnym. A ja się bardzo obawiam pęknięcia, rozejścia blizny... Ale moje argumenty są na nic... Z mojego otoczenia wszyscy co byli po cc, potem również rodzili przez cc planowane...
 
To mamy podobne odczucia, ja jestem prawie 3 lata po. Ale lekarz upiera się przy porodzie naturalnym. A ja się bardzo obawiam pęknięcia, rozejścia blizny... Ale moje argumenty są na nic... Z mojego otoczenia wszyscy co byli po cc, potem również rodzili przez cc planowane...
Ja w ostatnim momencie zmieniłam lekarza. Chodziłam do tego co prowadził moja pierwszą ciąże ale on tak samo upierał się na porod naturalny, nie widział innej opcji. W pewnym momencie przeniosłam się do innego i wszystko na spokojnie z nim ustaliłam. Nie zmuszał i zaakceptował moja decyzje cięcia i już mam wyznaczony termin. Ogolnie mamy prawo tez wybrać to nie jest tak, ze lekarz nas zmusi do tego porodu naturalnego. Pierwsza cesarka niby nie jest powodem do kolejnej... natomiast ja jestem strachliwa dupa i nie chce próbować.
 
Ja właśnie też byłam u lekarza, u mnie 32 tc + 2 dni, mała waży 1887 gram, widzę że mniej niż Twoja, ale gin mówił że jest ok :)
Ja 32tc plus 5,a każdy dzień przybiera dziecko sporo chyba na tym etapie,to indywidualnie chyba każde dziecko inaczej.W końcu każdy inny jest, ważne zawsze co mówi lekarz.
Ja np. Moja starsza córkę w 37tc 3330gr urodziłam to mało nie było,a sama chuda jestem i mąż też, tyle że wysocy.Nie wiem od czego to zależy.
 
Czy Was też tak pachwiny bolą? Ja 34+4 i Mnie dzisiaj strasznie bola pachwiny ledwo chodzę. Jedynie leżeć się da i siedzieć. Ale na lewym boku to wogole nie mogę leżeć tak ciągnie a podobno najzdrowsza pozycja🙁.
Spuchnięte też nogi i kostki czuje się jak 🦧. Nie wiem już jak sobie ulżyć...🥺
 
Mam nadzieję, że Mały będzie bez żadnych AZS itd.
Po kąpieli olejek z pestek brzoskwiń (Córę smarowałam z oliwek, super się sprawdziła)
Na pępek roztwór ze spirytusu, położna tak mi poradziła. Ale octenisept w razie w też mam.
Mąka ziemniaczana super się sprawdza do pupy, no chyba że już nie da rady to wtedy krem, wiadomo.
Na początek do kąpieli kupiłam śmietankę Momme ale mam nadzieję, że szybko będziemy mogli przestawić się na kosmetyki z Babydreama. U Córy do dziś stosujemy.
No i sól fizjologiczna, gaziki, aspirator...
Mogłam kupić jak mówicie sól większą, kupiłam w ampułkach ale to następnym razem będę mądrzejsza😉 Do noska taka w "psikaczu"
Chyba tyle😀
Ja jednak jestem za tą solą w ampułkach. Może drozsza, ale bez przesady, przecież to nie majątek, a taką dużą trudno w higienie utrzymać. Miałam przy starszej, potem szukałam w ampułkach, a tamtą ledwie ruszoną wywaliłam. Nie mam zaufania, że nic tam się nie dostaje po wbiciu igły 🤷‍♀️
Ja to właśnie jak jestem na badaniu lub po coś w mieście to się czasem pokuszę. Chociaż ostatnio się rozszalałam z słodkim i pizzami itd że muszę przystopować.
Słodkie... pizza... kuźwa, marzę!! 🤣🤣

No mnie też teraz bierze ochota na słodycze i fastfoody jak siedzę dużo w domu :p
Siedzę w domu i nie jem nic, chyba, że sobie sama zrobię zdrowe wersje, bez cukru i z ciemną mąką 🤦‍♀️
Czy Was też tak pachwiny bolą? Ja 34+4 i Mnie dzisiaj strasznie bola pachwiny ledwo chodzę. Jedynie leżeć się da i siedzieć. Ale na lewym boku to wogole nie mogę leżeć tak ciągnie a podobno najzdrowsza pozycja🙁.
Spuchnięte też nogi i kostki czuje się jak 🦧. Nie wiem już jak sobie ulżyć...🥺
Bolą bolą... spuchnięta nie jestem od czasu rozpoczęcia diety cukrzycowej. Na szczęście... może chwilowe o zaraz przejdzie!

Ja dzisiaj dzwoniłam do mojej diabetolożki, niestety cukry poranne od dwóch tygodni z 3 dniami wyjątków 91-97, więc przyjdzie mi się jeszcze kłuć insuliną na noc 🤬🤬🤬
Mam naprawdę dość tego wszystkiego. Od 6 lipca kłuję się heparyną w brzuch, a od połowy grudnia mam ciągle pokłute palce, no i teraz jeszcze uda. Leków kilka garści dziennie, a ja się dziwię, że żołądek mnie boli!
 
reklama
Do góry