reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Ratunku dziewczyny zrobiła mi się krostka na wardze sromowej albo po depilacji albo opryszka...jeszcze tego brakowało 🥺 czy Wam coś takiego się zdarzało co robić?
Kilka razy w życiu jeszcze na długo przed ciążą zrobił mi się najzwyklejszy ropny wielki pryszcz na wewnętrznej stronie dużej wargi sromowej. Po 2 dniach dało się wygnieść 🤢 nie była to żadna zmiana chorobowa, nie swędziało a jedynie bolało przy podmywaniu i chodzeniu tak jak standardowy pryszcz. Nie wiem czy Twój też tak wygląda.
 
Mój Love wymasował mi wczoraj rwę i jakoś funkcjonowałam. Więc spakowalam torbę.
Musiałam zamówić dla Niego fartuch i maseczkę-taką jak szpital wymaga.
Położne radzą zabrać 2 torby - jedną na porodówkę a drugą już na noworodki. Dokupiłam tylko kolejną paczkę podpasek, tych z Bella, bo ostatnio wody sączyły mi się od 4 do prawie porodu tj. 19 i już na porodówce Siostra mi donosiła.
No i podkładów 5 na porodówkę i na salę. Muszę kupić tylko termometr dla siebie, nie chcę domu zostawić bez. Ale to taki zwykły piórkowy.
 
Mam nadzieję, że Mały będzie bez żadnych AZS itd.
Po kąpieli olejek z pestek brzoskwiń (Córę smarowałam z oliwek, super się sprawdziła)
Na pępek roztwór ze spirytusu, położna tak mi poradziła. Ale octenisept w razie w też mam.
Mąka ziemniaczana super się sprawdza do pupy, no chyba że już nie da rady to wtedy krem, wiadomo.
Na początek do kąpieli kupiłam śmietankę Momme ale mam nadzieję, że szybko będziemy mogli przestawić się na kosmetyki z Babydreama. U Córy do dziś stosujemy.
No i sól fizjologiczna, gaziki, aspirator...
Mogłam kupić jak mówicie sól większą, kupiłam w ampułkach ale to następnym razem będę mądrzejsza😉 Do noska taka w "psikaczu"
Chyba tyle😀
 
Ja po wizycie 32 tc plus 5dni, Mala waży 2200gr.,ruchy czuję bolesne bo już mniej wod płodowych co jest podobno ok na tym etapie, przepływy ok.
Jeszcze 6tygodni do cesarki nie wiem jak wyrobię.
Mała już oddycha sama w brzuchu tak mówiła lekarka. Mówiła że to wczesnie sama oddycha💗
 
Ostatnia edycja:
Ja nie mieszam kupiłam wszystkie kosmetyki Linomag (do kąpieli, olejek, kremiki, mydełko) jak będzie uczulenie to wywalę wszystko.
Również krem do pielęgnacji brodawek i na ciemieniuche też Linomag.
Mokre chusteczki waterwpies 99'9% wody.
Pampers 1
Patyczki takie z grubsza główka do pępka
Octenisept
Sól fizjologiczna
Gaziki jałowe
Duże i małe Płatki kosmetyczne
Aspirator beaba
Termometr na podczerwień
Zestaw Pielęgnacyjny Nożyczki itd akuku
Więcej nie kupuje chyba że jeszcze coś powinnam 🤔 w sumie pierwsze dziecko to doświadczenia brak.

A tak przy okazji jakie podkłady poporodowe bierzecie?
Ja na pierwszy tydz. Canpol night
A drugi tydzień to te zwykle bella.
Ja z kosmetyków mam:
Sól fizjologiczna
Gaziki jałowe
Patyczki higieniczne
Płatki kosmetyczne
Octenisept
Płyn na ciemieniuche Linomag
Oliwka Linomag
Mydełko Linomag
+ Mleczko do całego ciała oraz 3 w 1 szampon żel do kąpieli OILAN
Krem pielęgnacyjny Linomag i krem na każdą pogodę Nivea
Bepanten (przeciw odparzeniom i na brodawki)
Mokre chusteczki waterwpies
Pampersy z Rossmanna
Aspirator do nosa nosefride + małą gruszkę
Hipertoniczny spray do nosa marimer
Termometr microlife
Zestaw do pielęgnacji paznokci babyono
Szczotka z koziego włosia
I chyba tyle albo aż tyle, trochę tego jest😊
A i jeszcze mam podkłady higieniczne Canpol

A jeżeli chodzi o podkłady to ja mam z Canpol babies na noc i na dzień, a później będą podpaski
 
Czy jest tutaj jakaś mama, która miała poprzednio cesarkę? Ile lat jesteście po? Czy lekarz zdecydował o kolejnym cięciu, czy poród naturalny?
 
reklama
Ja po wizycie 32 tc plus 5dni, Mala waży 2200gr.,ruchy czuję bolesne bo już mniej wod płodowych co jest podobno ok na tym etapie, przepływy ok.
Jeszcze 6tygodni do cesarki nie wiem jak wyrobię.
Mała już oddycha sama w brzuchu tak mówiła lekarka. Mówiła że to wczesnie sama oddycha💗

Jak się ładnie rozwija :-) ja dziś pojechałam zrobić gbs, mocz i krew. Pokusiłam się na McDonalda i żebra właśnie mam kopane :-)
 
Do góry