reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Refundowane w 100% przez nfz dla kobiet w ciąży
Dlatego ja się zaszczepiłam bo pierwszą ciążę planowałam i z racji wieku lekarz mi poradził. Mam takiego doktorka który woli chuchać na zimne.
Mi szczerze nie wpadło do głowy by to zrobić oraz nikt mi nawet nie zasugerował przed zajściem w ciążę, a wcześniej przed ciążą prowadził mnie inny lekarz, człowiek teraz żyje w strachu trochę. Po ciąży i przed następną już będę o to cisnąć aby dostać szczepionkę.
 
reklama
Wyciągnęłam ze strychu pudełka z ubrankami. Teraz będzie u nas druga córka :). Wiem może to za wcześnie ale podzieliłam wszytko kolorami i piorąc córce ubranka dorzucam te dla noworodka. I tak zawsze prałam dziecięce w środkach dla dzieci czasami swoje ubrania dokładałam. Uwielbiam ten zapach. Dzisiaj zaczyna mi się 24 tydzień. Czyli weszłam już w 6 miesiąc. Ale ten czas leci. W pierwszej ciąży to mi się dłużyło a teraz przy 3- latce w domu leci bardzo szybko. Dzisiaj pieczemy pierniczki. No i dla Mikołaja coś zostawiamy. Jak to ona mówi dla HO HO HO :). Prezent spakowany czeka schowany :)
 
Wyciągnęłam ze strychu pudełka z ubrankami. Teraz będzie u nas druga córka :). Wiem może to za wcześnie ale podzieliłam wszytko kolorami i piorąc córce ubranka dorzucam te dla noworodka. I tak zawsze prałam dziecięce w środkach dla dzieci czasami swoje ubrania dokładałam. Uwielbiam ten zapach. Dzisiaj zaczyna mi się 24 tydzień. Czyli weszłam już w 6 miesiąc. Ale ten czas leci. W pierwszej ciąży to mi się dłużyło a teraz przy 3- latce w domu leci bardzo szybko. Dzisiaj pieczemy pierniczki. No i dla Mikołaja coś zostawiamy. Jak to ona mówi dla HO HO HO :). Prezent spakowany czeka schowany :)

Fajna sprawa jak w domu jest już jedno dzieciątko, bo czeka na rodzeństwo. U mnie dziś 27 tydzień i wchodzimy w 3 trymestr, aż się boję. Chociaż już dzisiaj załatwiłam sobie zastrzyk z przeciwciałami na nfz.
 
Mi szczerze nie wpadło do głowy by to zrobić oraz nikt mi nawet nie zasugerował przed zajściem w ciążę, a wcześniej przed ciążą prowadził mnie inny lekarz, człowiek teraz żyje w strachu trochę. Po ciąży i przed następną już będę o to cisnąć aby dostać szczepionkę.

Szczepienia wykonuje się w ciąży, między 28 a 36 tc, bo wtedy jest największą transmisja przeciwciał.
Ja teraz jestem w 24tc i będę chciała się szczepić pod koniec stycznia.
 
Cześć ja też mam termin na marzec:) dzisiaj mam 25 tydzień i 0 dni:) też interesuje mnie ten temat. Mam synka 10 letniego i nigdy nie było u mnie położnej... Trochę jestem zdziwiona tym, że teraz będę musiała kogoś wybrać. Wtedy jak się urodził poszłam do przychodni zapisać go na szczepienie i tyle. Wytłumaczcie mi proszę jak to jest i przede wszystkim czy to obowiązkowe, żeby ktoś przychodził?
 
Ja mam położna na NFZ, która wybrałam przy pierwszym synku. Było fajnie przyjeżdżała do domu, omawialysmy dużo rzeczy na temat norowodka, porodu. Przywoziła mi różne próbki smoczków, płynów dla maluszka. Badała mnie.
Po porodzie przyjeżdżała do synka ważyła go, sprawdzała czy wszystko ok z pępkiem i ogólnie badała go raz w tygodniu przez 6 tygodni.
W tej ciąży tez bardzo chciałam aby tak było natomiast przez koronawirusa spotkania zostały wstrzymane. Z tego co wiem po porodzie może przyjechać tylko raz .
 
reklama
Ja mam położna na NFZ, która wybrałam przy pierwszym synku. Było fajnie przyjeżdżała do domu, omawialysmy dużo rzeczy na temat norowodka, porodu. Przywoziła mi różne próbki smoczków, płynów dla maluszka. Badała mnie.
Po porodzie przyjeżdżała do synka ważyła go, sprawdzała czy wszystko ok z pępkiem i ogólnie badała go raz w tygodniu przez 6 tygodni.
W tej ciąży tez bardzo chciałam aby tak było natomiast przez koronawirusa spotkania zostały wstrzymane. Z tego co wiem po porodzie może przyjechać tylko raz .

Dokładnie, lekarz mi tez wczoraj powiedział że w maksie do 2 razy przyjedzie
 
Do góry