reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny czy badania genetyczne są konieczne? Lekarz poinformował mnie o nich ale nie mam żadnych wskazań do ich zrobienia. Bo to tylko prawdopodobieństwo a więcej stresu się najem że coś może być nie tak. Poza tym to jest jednak duży koszt a ja i tak chodzę prywatnie do ginekologa do tego endokrynolog bo mam niedoczynnosc tarczycy i hasimoto.
Sama już nie wiem co robić. Rozmawiałam z koleżankami które w miarę niedawno rodziły i żadna nie miała USG genetycznego.
Ja będę miała ze względu na wiek powyżej 35
 
reklama
U mnie w Poznaniu to z placu zabaw słyszę Lenki, Zuzie, Wiktorie, Oliwie, Martyny, Mikołaj, Jakub, Leon, Stasiu, Jasiu i tak jakby innych imion nie było. Znajomi i rodzina to samo.
A macie też tak, że kojarzycie imiona z innymi osobami ? Przemek bardzo ładne imię ale każdego Przemka jakiego znam to bezrobotny hihihihihi. Kiedyś moja kierowniczka mi się przyznała, że ona na rekrutacji wybiera po imieniu dziewczyny i jej to się sprawdza. Nie mówiła jakie imiona ale mówi, że zawsze to gapy i krótko pracują :-D :-D :-D
U moich znajomych znowu Emilki Julki Marysię Lenki Maję i Igi ostatnio. A chłopcy to Jasie Stasie i Antosie i też innych nie słyszę 🤷mi się imiona podobają ale jak sobie przypomnę że kogoś takiego znam i np niezbyt tego kogoś lubię to od razu mi imię brzydnie
 
Dziewczyny czy badania genetyczne są konieczne? Lekarz poinformował mnie o nich ale nie mam żadnych wskazań do ich zrobienia. Bo to tylko prawdopodobieństwo a więcej stresu się najem że coś może być nie tak. Poza tym to jest jednak duży koszt a ja i tak chodzę prywatnie do ginekologa do tego endokrynolog bo mam niedoczynnosc tarczycy i hasimoto.
Sama już nie wiem co robić. Rozmawiałam z koleżankami które w miarę niedawno rodziły i żadna nie miała USG genetycznego.
Nie jest konieczne ja np nie robiłam w żadnej ciąży ale moja koleżanka z racji wieku robiła z pierwszym dzieckiem i wyszło wszystko ok teraz z drugim nie robiła i się okazało dopiero jak miał 9 miesięcy że coś jest nie tak i wyszła padaczka autyzm i jakieś rzadkie schorzenie i musiała z pracy zrezygnować. I teraz pluje sobie w brodę co by było gdyby wcześniej wiedziała. Jak dla mnie to pewnie stresowała by się całą ciążę i tyle. Aha i chłopak nie widzi na jedno oko i też jest głuchy na jedno ucho.
 
Dziewczyny czy badania genetyczne są konieczne? Lekarz poinformował mnie o nich ale nie mam żadnych wskazań do ich zrobienia. Bo to tylko prawdopodobieństwo a więcej stresu się najem że coś może być nie tak. Poza tym to jest jednak duży koszt a ja i tak chodzę prywatnie do ginekologa do tego endokrynolog bo mam niedoczynnosc tarczycy i hasimoto.
Sama już nie wiem co robić. Rozmawiałam z koleżankami które w miarę niedawno rodziły i żadna nie miała USG genetycznego.
A ile masz lat? Ja 38 to muszę wiadomo. Dostałam skierowanie i wiecie co zadzwoniłam żeby umówić termin a babka pyta ze skierowaniem czy bez? a ja ze skierowaniem. Ona na to a są do tego podstawy? wiec mówię, że wiek i aha. Zastanawiam się teraz po co jej ta informacja. Po to bo nie płacę to będzie badanie robione na ,,odwal się,, Właśnie to mnie denerwuje w Polsce. Jak już przysługuje coś darmowego to miny robią i 100 pytań czy aby na pewno się należy. Po to chyba zabierają tyle składek z wypłaty, że raz w życiu coś mogę mieć w służbie zdrowia za darmo. No niestety czuje się różnice prywatnie a na kasę chorych i to bardzo i to już po tonie głosu obsługujących.
 
Dziewczyny czy badania genetyczne są konieczne? Lekarz poinformował mnie o nich ale nie mam żadnych wskazań do ich zrobienia. Bo to tylko prawdopodobieństwo a więcej stresu się najem że coś może być nie tak. Poza tym to jest jednak duży koszt a ja i tak chodzę prywatnie do ginekologa do tego endokrynolog bo mam niedoczynnosc tarczycy i hasimoto.
Sama już nie wiem co robić. Rozmawiałam z koleżankami które w miarę niedawno rodziły i żadna nie miała USG genetycznego.
Ja mam na NFZ. Ze względu na wadę słuchu męża. Na genetycznych nie wyszło jednoznacznie czy to genetycznie czy nie. Ja się boje tych prenatalnych. Niepotrzebny stres. Najbardziej tego testu pappa. Bo jak wyjdzie wątpliwy to potem prywatnie na Nifty wydać 2.5 kola. Trochę kiepsko. Ale jestem dobrej myśli.
 
Teraz przypomniałam sobie jak poszłam na NFZ na kontrole po badaniu do tego lekarza, który robił mi łyżeczkowanie. Zawołał mnie z poczekalni i myślę ale fajnie, nie muszę tak długo czekać. Idę za nim a on prowadzi mnie do uwaga ,, gabinet dziecięcy,, No ale nic fotel był więc ok, kazał się rozebrać i czekać. Słuchajcie czułam się jak idiotka bo bez majtek gotowa na fotelu a on tylko palcami brzuch mi podusił i mówi ,, no macica się obkurczyła, to dobrze,, :-D :-D :-D
 
To ja chyba najszybszy termin z calego forum
12+5 tydzien i termin na 3-4.03.2021 😁
Znajac moje szczescie to urodze w lutym
Jestem tu na grupie kwietniowe2018 a tez urodzilam w marcu wiec zobaczymy jak to bedzie chociaz 2 porody byly 3 tyg przed terminem wiec podejrzewam ze i ten bedzie 😁 ale zostaje tutaj 😉

Unas z imionami bylo tak ze starsza corka byla wybrana razem tak jakos sezon Juli wtedy byl 😉 a Jagódke wybrala starsza siostra a my odrazu sie zakochalismy.
Ja mam termin na 1.03😊😉
 
A ile masz lat? Ja 38 to muszę wiadomo. Dostałam skierowanie i wiecie co zadzwoniłam żeby umówić termin a babka pyta ze skierowaniem czy bez? a ja ze skierowaniem. Ona na to a są do tego podstawy? wiec mówię, że wiek i aha. Zastanawiam się teraz po co jej ta informacja. Po to bo nie płacę to będzie badanie robione na ,,odwal się,, Właśnie to mnie denerwuje w Polsce. Jak już przysługuje coś darmowego to miny robią i 100 pytań czy aby na pewno się należy. Po to chyba zabierają tyle składek z wypłaty, że raz w życiu coś mogę mieć w służbie zdrowia za darmo. No niestety czuje się różnice prywatnie a na kasę chorych i to bardzo i to już po tonie głosu obsługujących.
29 lat. Pierwsza ciąża. Ani w mojej rodzinie ani ojca dziecka nie ma żadnych przypadków chorób genetycznych. Moje badania są wszystkie w porządku.
Sama już nie wiem co mam robić. Właśnie najbardziej boje sie tego stresu że coś może być nie tak.
 
reklama
29 lat. Pierwsza ciąża. Ani w mojej rodzinie ani ojca dziecka nie ma żadnych przypadków chorób genetycznych. Moje badania są wszystkie w porządku.
Sama już nie wiem co mam robić. Właśnie najbardziej boje sie tego stresu że coś może być nie tak.
Ja mam 24 i i tak robiłam. Dla własnego spokoju. Na szczęście genetyczne wyszły pozytywne 😊

Ja uważam, że robienie tych badań ma ogromne znaczenie ponieważ często jeszcze na etapie życia płodowego można reagować na różne wady i choroby.
 
Do góry