reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Cześć dziewczyny, czytam Was dla pocieszenia i odwrócenia uwagi bo u mnie ostatnio ciąża na 2 planie ☹ ostatnio zauważyłam że znamie które miałam od zawsze tak jakby "rozlało się" i wyrosła na nim dodatkowa grudka w innym kolorze. Jestem już zapisana do dermatologa na czwartek ale boję się najgorszego, niestety podobno znamiona w ciąży lubią ewoluować i przekształcać się w czerniaka wiec trzymajcie za mnie kciuki bo nie wiem jak sobie poradzę z diagnozą :(

Nie denerwuj się na zapas, hormony mogły po prostu pobudzić komórki do wydzielania melaniny. Zawsze byłam zasypana pieprzykami, a po zajściu dosypało jeszcze więcej.

Bardzo dobrze, że idziesz to skontrolować - super! Ale stresowanie się nie przysłuży się ani Tobie, ani dziecku, a i nic nie wniesie. Postaraj się być dobrej myśli 🤗
 
reklama
Nie denerwuj się na zapas, hormony mogły po prostu pobudzić komórki do wydzielania melaniny. Zawsze byłam zasypana pieprzykami, a po zajściu dosypało jeszcze więcej.

Bardzo dobrze, że idziesz to skontrolować - super! Ale stresowanie się nie przysłuży się ani Tobie, ani dziecku, a i nic nie wniesie. Postaraj się być dobrej myśli 🤗

Na to mam nadzieję, ale mam wystające znamie w typie włókniaka i na nim wyrosło jakby drugie, w innym kolorze ☹ mam nadzieję że to tylko zbędna panika ale nie daje mi to spać od jakiegoś czasu mimo że próbuje się uspokoić dla dobra dziecka
 
Na to mam nadzieję, ale mam wystające znamie w typie włókniaka i na nim wyrosło jakby drugie, w innym kolorze ☹ mam nadzieję że to tylko zbędna panika ale nie daje mi to spać od jakiegoś czasu mimo że próbuje się uspokoić dla dobra dziecka
Spokojnie. Jeszcze diagnozy nie ma. Miejmy nadzieje, ze to nic poważnego. Trzymam mocno kciuki!!! ✊
 
Na to mam nadzieję, ale mam wystające znamie w typie włókniaka i na nim wyrosło jakby drugie, w innym kolorze ☹ mam nadzieję że to tylko zbędna panika ale nie daje mi to spać od jakiegoś czasu mimo że próbuje się uspokoić dla dobra dziecka

Nie może być to wyrocznią oczywiście ale kiedyś dermatolog powiedziała mi taką rzecz:

te wystające pieprzyki rzadziej się psują. Prędzej dzieje się coś z płaskimi.

Ja mam dużo i tych i tych, co roku robię kontrolę. Grunt to właśnie to kontrolować
 
Gubię się w tym, jedna aplikacja pokazuje ze dziś mam 13t,1 dzień a druga 13 tydz(12+1)
Najprawdopodobniej druga jest właściwa. Lekarze liczą 12+1 , czyli jesteś w 13 tygodniu ciąży, czyli masz skończony pełny 12 tydzień i 1 dzień 13 tygodnia, Czyli jak jesteś w 13 tyg to masz 12 + 1....7
 
Ostatnia edycja:
Nie może być to wyrocznią oczywiście ale kiedyś dermatolog powiedziała mi taką rzecz:

te wystające pieprzyki rzadziej się psują. Prędzej dzieje się coś z płaskimi.

Ja mam dużo i tych i tych, co roku robię kontrolę. Grunt to właśnie to kontrolować
Dokładnie najczęściej płaskie są groźniejsze. Będzie dobrze,
 
Cześć dziewczyny, czytam Was dla pocieszenia i odwrócenia uwagi bo u mnie ostatnio ciąża na 2 planie ☹ ostatnio zauważyłam że znamie które miałam od zawsze tak jakby "rozlało się" i wyrosła na nim dodatkowa grudka w innym kolorze. Jestem już zapisana do dermatologa na czwartek ale boję się najgorszego, niestety podobno znamiona w ciąży lubią ewoluować i przekształcać się w czerniaka wiec trzymajcie za mnie kciuki bo nie wiem jak sobie poradzę z diagnozą :(
O kurcze. Ja wczoraj też zobaczyłam że mój pieprzyk wygląda inaczej i też chce się przejść do dermatologa.
Będzie dobrze 😘
 
Ja ogólnie od paru dni czuje jakby był nisko wrażenie mam ze za nisko.
Takie dziwne uczucie mam wlasnie nad spojeniem 🤔
Mi lekarz właśnie powiedział w piątek że znowu łożysko mam nisko mam się bardzo oszczędzać ale ze ono się podniesie wiec będę się stosowała do zaleceń. A jeśli chodzi o ból piersi szkoda że nie ma na to nic przeciw bólowego bo w nocy przez nie mam jak się ułożyć wygodnie tak kurcze bolą asa takie wielkie że ehhh🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
reklama
Dzisiaj babcia mnie tak zdenerwowała że brak słów. Nie zapyta mnie jak się czuję, który miesiąc. Ale ciągle stęka że jak była w ciąży to w obu nosiła wiadra z wodą, robiła w polu, chodziła z dziećmi na pole kopać ziemniaki. Tłumaczę jej, że to co było 50 lat temu to nie jest dzisiaj. Nie ma sensu porównywać bo to inne czasy, inne kobiety. Nic do niej nie dociera. Za to moja przyszła teściowa też mówi, że w ciąży kiedyś dużo się robiło ale teraz to inne czasy, jej druga synowa dwa razy poroniła zanim urodziła córkę, i wtedy już zmieniła zdanie i każe mi się oszczędzać mało co daje mi robić. A dodać że u teściowej i mojej babci jest jakieś 12 lat różnicy.
Kompletnie nie wiem jak mam babci tłumaczyć.
 
Do góry