reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Ja chodzę na NFZ do gin i faktycznie są 3 USG ale mój ma też prywatny gabinet i np nie.ma problemu żeby nie pójść więc to jest ok.Dzisiaj np nie płaciłam a miałam przezierność badaną i np bardzo wszystko szczegółowo bo sprawdzał macicę nawet pępowinę wymierzył oczywiście blizna za każdym.razem sprawdzana także ja nie narzekam😄połówkowe też jest w NFZ a już resztę płace
Farciara 😉 Tak serio to u nas na NFZ nie ma normalnego lekarza. Przyjmuje taki koniowal, gdzie indziej tez odpada. Oni poprostu tak się ugadali chyba ze będą beznadziejni. Mój tez przyjmuje w szpitalu na NFZ ale tam są zawsze takie kolejki i trochę km jest tam zeby dojechać. Wole zapłacić i wchodzę bez problemu... akurat mige sobie pozwolić bo naprawde ostatnio jak byłam u niego na NFZ to kobitka prawie rodziła na poczekalni a siedziała ze 3 godziny
 
Teraz nadrobiłam co tu się działo przez kilka ostatnich dni 😉
Prowadzę ciążę na Luxmed (bo taki mam pakiet z pracy) i u mnie nie ma żadnego problemu z USG. Na początku chodziłam do lekarza co 2 tygodnie czasem co tydzień (bo np potrzebowałam L4)i za każdym razem miałam robione USG. Na pierwszej wizycie dodatkowo USG piersi bo dawno nie miałam i wszystko z pakietu. Jedynie badania prenatalne robiłam prywatnie bo nie było wskazań do skierowania na NFZ. Teraz idę w przyszłym tygodniu na wizytę więc też pewnie będzie konsultacja +USG. Dodatkowo wszystkie badania z krwi moczu itp również mam w pakiecie Luxmed więc za nic nie muszę płacić.
 
A jest szansa by przez przeziębienie wyniki były przekłamane w drugą strone i wyszły dobrze, że facto będąc wysokim ryzykiem?rano mam badania, nie mogę spać bo ciągle o nich myślę...a mam katar i tak się dodatkowo nakręcam.

O takiej opcji nie słyszałam. 🤔
Trzymam kciuki za Was. Będzie dobrze. 😍
 
Farciara 😉 Tak serio to u nas na NFZ nie ma normalnego lekarza. Przyjmuje taki koniowal, gdzie indziej tez odpada. Oni poprostu tak się ugadali chyba ze będą beznadziejni. Mój tez przyjmuje w szpitalu na NFZ ale tam są zawsze takie kolejki i trochę km jest tam zeby dojechać. Wole zapłacić i wchodzę bez problemu... akurat mige sobie pozwolić bo naprawde ostatnio jak byłam u niego na NFZ to kobitka prawie rodziła na poczekalni a siedziała ze 3 godziny
No to u mojego też zawsze kolejki są bo u mnie tylko dwóch przyjmuje na NFZ reszta prywatnie. Masakra to się napatrzyłaś 😄
 
Dziewczyny powiedzcie mi na usg 3d4d w 15 tc jest możliwość zobaczenia płci? Mam mozliwosc jutro iść na takie usg normalnie sie czeka ponad tydzień ale nie wiem czy nie za wcześnie. Usg prenatalne mialam robione 2 tygodnie temu i codziennie odsłuchuje serduszka . Wszystko jest super. Wiec bardziej bym poszła z ciekawości no i ta płeć , juz bym chciała wiedzieć. Co o tym myślicie? Czytalam ze w okolicach 16 tc juz na 2d lekarz moze stwierdzić płeć a na 3d4d ? Jaka mam szanse ze poda płeć chociaż w 90 % ?

Nie zależy mi na żadnej płci az tak bardzo ale ciekawość mnie poprostu zżera 😅😅
 
Może z tym ocenianiem płci w
Dziewczyny powiedzcie mi na usg 3d4d w 15 tc jest możliwość zobaczenia płci? Mam mozliwosc jutro iść na takie usg normalnie sie czeka ponad tydzień ale nie wiem czy nie za wcześnie. Usg prenatalne mialam robione 2 tygodnie temu i codziennie odsłuchuje serduszka . Wszystko jest super. Wiec bardziej bym poszła z ciekawości no i ta płeć , juz bym chciała wiedzieć. Co o tym myślicie? Czytalam ze w okolicach 16 tc juz na 2d lekarz moze stwierdzić płeć a na 3d4d ? Jaka mam szanse ze poda płeć chociaż w 90 % ?

Nie zależy mi na żadnej płci az tak bardzo ale ciekawość mnie poprostu zżera 😅😅

Narządy już są, ale to czy poznasz płeć zależy od umiejętności i doświadczenia lekarza i sprzętu na którym robi badanie. To 3d/4d i tak zaczyna się od 2d z tego co czytałam.

Ja wczoraj pytałam kiedy najlepiej robić 3d/4d to mi lekarka powiedziała, że najlepiej po 25 tyg. Buźka już nie jest kosmiczna, dziecko robi minki, a w środku jest dużo miejsca więc łatwiej buźkę złapać.

Jak jest hajsiwo to można robić przy każdym dużym usg :) My zdecydowaliśmy się na raz, właśnie po 25. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć buziaka
 
Ja mam na każdej wizycie usg
Dziewczyny powiedzcie mi na usg 3d4d w 15 tc jest możliwość zobaczenia płci? Mam mozliwosc jutro iść na takie usg normalnie sie czeka ponad tydzień ale nie wiem czy nie za wcześnie. Usg prenatalne mialam robione 2 tygodnie temu i codziennie odsłuchuje serduszka . Wszystko jest super. Wiec bardziej bym poszła z ciekawości no i ta płeć , juz bym chciała wiedzieć. Co o tym myślicie? Czytalam ze w okolicach 16 tc juz na 2d lekarz moze stwierdzić płeć a na 3d4d ? Jaka mam szanse ze poda płeć chociaż w 90 % ?

Nie zależy mi na żadnej płci az tak bardzo ale ciekawość mnie poprostu zżera 😅😅
Lepiej iść między 20 a 22 tygodnie lepiej już wszystko widać też pytalam mojego lekarza bo ciekawa jestem 😂😂🤦‍♀️
 
reklama
Do góry