reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja też jestem team butelka...ale szczerze to chciałabym karmić piersią i myślę, że tak do roku nie miałabym z tym problemu:)
Ale też już po tym czasie doceniam jednak zalety karmienia butelką i nie jest już mi aż tak przykro jak na początku, że z piersi nici:)
U mnie też znajoma do 4 roku zycia karmiła córkę i wyglądało to bardzo średnio jak nagle podchodzi, grzebie jej pod bluzką i bierze co chce na stojąco...bawi się z innymi dziećmi i nagle leci żeby pociumkać zamiast wody-mleko:oops:Tutaj już o bliskości nie ma mowy...:oops:
Ale ja jestem bardzo tolerancyjna....nawet jak mnie to raziło w oczy to każdy niech robi jak chce...co mi do tego:)
Ja gdybym karmiła piersią to myślę , że pewnie byłabym na etapie odstawiania ale nie było mi dane więc daję butelkę🤣
Jak dziecko kotleta cyckiem przepija do obiadu to juz bardzo srednio wyglada 😅
 
reklama
Ja też jestem team butelka...ale szczerze to chciałabym karmić piersią i myślę, że tak do roku nie miałabym z tym problemu:)
Ale też już po tym czasie doceniam jednak zalety karmienia butelką i nie jest już mi aż tak przykro jak na początku, że z
Jak dziecko kotleta cyckiem przepija do obiadu to juz bardzo srednio wyglada 😅
Też mam podobnie ale każdy ma zupełnie inne odczucia na tym polu🙂 Mam znajomą, która jeszcze dwa razy dziennie karmi 3,5 latka piersią więc już mnie nic nie dziwi 😁
A ile razy dziennie wasze dzieciaczki piją mleko ? I w czym dajecie?
Bo mój pije dwa razy dziennie po ok. 180 ,-210 ml mleka, rano jeszcze z butelki ze smoczkiem a wieczorem z bidonu.
 
Jak dziecko kotleta cyckiem przepija do obiadu to juz bardzo srednio wyglada 😅
Ja tez team butelka jakos nie wyszlo z karmieniem piersią. Chcialam ale Lili zle pila trzeba bylo i tak dawac butelke do tego ten laktator i odpuscilam po dwoch prawie miesiacach. Dla mnie karmienie piersia spoko tak do ok roku… pozniej jak dziecko rozumne to juz mi to nie lezy za bardzo. A jak widze w parku kilkulatki co na stojąco ciągną matke za cycka pod bluzka to az niesmaczne mi sie to wydaje. Ale kazdy robi jak chce i mu pasuje.
 
A ile razy dziennie wasze dzieciaczki piją mleko ? I w czym dajecie?
Bo mój pije dwa razy dziennie po ok. 180 ,-210 ml mleka, rano jeszcze z butelki ze smoczkiem a wieczorem z bidonu.
Wooow to super ze z bidonu tyle wyciagnie na raz? Moja nie spija takich ilisci w ogole. Tzn w dzien do drzemki ok 12 to pije sobie ok 100ml na noc tak ok 200 jej sie udaje. Ale tylko z butli ze smoczkiem. Z bidonu bym juz wolala bo jest duza i lepiej dla zabków ale nie ma szans ze tyle by dala rady. Kiedys sprobowalam to kilka lykow i tyle.
 
Wooow to super ze z bidonu tyle wyciagnie na raz? Moja nie spija takich ilisci w ogole. Tzn w dzien do drzemki ok 12 to pije sobie ok 100ml na noc tak ok 200 jej sie udaje. Ale tylko z butli ze smoczkiem. Z bidonu bym juz wolala bo jest duza i lepiej dla zabków ale nie ma szans ze tyle by dala rady. Kiedys sprobowalam to kilka lykow i tyle.
On też z bidonu pije mniej niz kiedyś ale na kilka podejsc wypije wieczorem te ok. 180 , ogólnie teraz i tak pije mniejsze ilości bo niedawno potrafił na raz wypić 240 ml . teraz zauważyłam że woli jeść co innego a mleko to tak dla pocmokania z butelki w sumie nie dziwię się jak poznał inne smaki bo to mleko dla alergików jest obrzydliwe ( ale w myśl zasady ma pomagać a nie smakować)😅
 
A ile razy dziennie wasze dzieciaczki piją mleko ? I w czym dajecie?
Bo mój pije dwa razy dziennie po ok. 180 ,-210 ml mleka, rano jeszcze z butelki ze smoczkiem a wieczorem z bidonu.
Moja do niedawna piła 2xdziennie, rano przed wyjściem z domu i wieczorem, z godzinkę przed snem. Od tygodnia podaję jej wieczorem kasze manne na mleku, bo chcę już wyeliminować butelkę (im szybciej tym lepiej zniesie odstawienie). Tylko nie wiem jeszcze co podać jej rano...może poczekam do wakacji, mamy mc urlopu to przestawimy się na inne śniadanie.
 
Wstyd sie przyznac ale nic nie ma uszytego przeze mnie… upsss. Jak robilusmy jej pokoj jeszcze orzed jej urodzinami to wszystkue materialy powynosilam do piwnicy. Serio ja to nie mam czasu teraz. Chyba stara juz jestem bardzo bo ja marze aby tylko Lili poszla spac i wtedy mam czas dla siebie… zazwyczaj leniuchowanie, ogladanie tv czy czytanie czegos.
A spiworki znalazlam w natulino. Mialas kuedys od nich w tamtym roku na wakacjach wiec byly fajne. Chociaz wolalabym tansze i zeby mialy zapiecia nie na brzuszku.
Hehehehehe oj ja bardzo odczuwam "starość " jak idę spać wcześniej niż starszaki🤪🤪🤪co jest już regula od kilku lat
 
Mam podobne odczucia poza erotycznymi zabawkami😅Bo moje się na to nie nadają hihi🤭😉jakoś nigdy nie czułam tej magii karmienia piersią😅a tylko ulgę jak to się skończyło 😄

A ja ciągle kp. Jakoś się przyzwyczaiłam do tego, poza tym ta minka szczęścia daje moc 😂 starszą córkę karmiłam przez 19 miesiecy i jak ją zupełnie odstawiłam to myślałam, ze bedzie mi żal a odczułam ulgę. Jak się karmi na codzień to nie odczuwa się tego jako coś uciążliwego, po prostu część codzienności. Dopiero jak się odstawi to ulga, że nie trzeba kombinować z ubraniem tylko można zakładać cokolwiek 😉
Bartka tez planuje karmić do końca roku, powoli będę wprowadzać mleko krowie i zastępować posiłki mleczne.
 
reklama
No to moja pije mleko rano, do drzemki i na noc i ok 23 daje jej na śpiocha trochę ale zamierzam od tego odejść tylko mi schodzi z tym🤣
Łącznie wypija około 450-500 ml mleka na dzień i tylko i wyłącznie z butelki ze smoczkiem.
Jakoś nie próbowałam jej podać mleka z bidonu bo jak piję wodę to weźmie dwa łyczki i finito więc pewnie z mlekiem byłoby to samo:)
A mnie bidon gryzie sie z mlekiem, jakoś nawykłam, że z bidonu pije się "przezroczyste" plyny jak woda, ewentualnie herbata, w ostatecznosci kompot. To chyba jak picie kawy i herbaty z ulubionych kubków do tego przeznaczonych 😅 mleko to dla mnie butelka, kiedys przejdziemy na szklanke/kubek, kakao tylko w kubku, mleko owsiane tak samo.
Pewno to jakiś odłam nerwicy czy czegos 😅
 
Do góry