reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja to się tak boję miodu podać , że szok...czekam i czekam...kiedyś nadejdzie ten dzień ale po przeczytaniu objawów u Was myślę, że czas podania miodu przesunie się w czasie...:)
Oby szybciutko zeszła mu ta pokrzywka...


Miałam to samo...z zegarkiem w ręku mogłam iść wolnym krokiem na górę bo wiedziałam , że będzie pobudka....W dzień to samo...i aż boję się napisać to co zaraz napiszę...
Od jakiegoś tyg może półtorej nie ma pobudek wieczorem....śpi jak suseł....(odpukuję):)Czasami słyszę , że coś zapłacze ale zasypia dalej a po przyjściu do góry zastaję ją w dziwnej pozycji:)
A w dzień od 3 dni jest cisza...ale tutaj nie spodziewam się długoterminowego zaprzestania wybudzania się...chociaż może, może:)


Ja właśnie nie wiem co z tym sezamem u nas...bo podałam wtedy za dużo alergenów w krótkim czasie:(
Po zastanowieniu okazało się , że było ich zdecydowanie za dużo i teraz nie wiem czy to sezam czy nie sezam.. kurcze blaszka dużo jest do sprawdzenia tych produktów alergizujących ,na samą myśl mnie trzęsie...
Ja mam alergię na orzechy laskowe...ale takie świeżutkie...w czekoladzie mnie nie uczulają-dzięki B:)
Ja to nawet nie myślę o miodzie orzechach sezamie itp. o nie nie nie niech to wszystko sobie poczeka😉

To muszę wypróbować dziś mojego syna , może prześpi całą noc w łóżeczku 😉 bo oni podobnie z tym snem😉
 
reklama
Nie wiem czy to dobre zrodlo orzechow ale dalam pyszne przesłodkie monte :) orzechowe i oprocz tego ze temu mojemu małemu dziadowi niejadkowi smakowalo to uczulenia nie bylo. Moze lepsze byloby maslo jakies orzechowe… ale niech ma to monte :)
Ja przy spraedzaniu reakcji na truskawki planuje najpierw dac sklepowy musik z gerbera czy bobovity, bo wydaje mi sie, ze pomimo tego, ze to dla dzieci, więc jest i bio i eko i superduper to ta truskawka w nim będzie tak bardzo zmacerowana i wycewiała (znacie takie słowo? Bo nie wiem czy to regionalne, czy ogólnopolskie), że na początek będzie idealna. Dlatego mysle ze monte jako tester o najniższej zawartosci alergena jest ok 😁 pod warunkiem, ze w skladzie faktycznie jest tam jakiś orzech, bo moze sie okazac, ze jest tylko E-coś nadające smak 😅
 
Grrr ale załatwiłam sobie dziecko 🤦‍♀️ wszędzie gdzie mu miód buzię dotknął ma pokrzywke stulecia.
Do dziewczyn które maja wziewnych alergików i myślą nad podaniem miodu - najpierw zróbcie test smarując skórę może na ramieniu, później na buzi, a dopiero później jak wszystko bedzie ok to odrobinę do zjedzenia 😬 nie wiem na ile to dobry pomysl, ale tak zrobilabym nastepnym razem.
Ja jeszcze nie myślę o podaniu miodu, to chyba jedyny alergen jaki nam został, ale naczytalam się o przetrwalnikach bakterii w miodzie i się wstrzymuję (dorosłemu nic nie zrobią, a dziecko może się zatruć). Masło orzechowe u nas ok, dodaję do plackow, a sezam od dawna daję jej w chlebie (nawet się nie zorientowalam od razu, tylko po czasie, że przecież tam jest sezam). Truskawki w musach -bez problemu.
A co do spania to moja też się budzi :/ i zasypia na cycku, więc nie ma szans na jakiś wolny wieczór dla mnie :/ budzi się faktycznie godzinę po zaśnięciu i potem jeszcze z 40 razy do rana :D zazdroszczę tym których dzieci śpią ciągiem od 19 do 8 rano, a znam takie przypadki.
 
Ja przy spraedzaniu reakcji na truskawki planuje najpierw dac sklepowy musik z gerbera czy bobovity, bo wydaje mi sie, ze pomimo tego, ze to dla dzieci, więc jest i bio i eko i superduper to ta truskawka w nim będzie tak bardzo zmacerowana i wycewiała (znacie takie słowo? Bo nie wiem czy to regionalne, czy ogólnopolskie), że na początek będzie idealna. Dlatego mysle ze monte jako tester o najniższej zawartosci alergena jest ok 😁 pod warunkiem, ze w skladzie faktycznie jest tam jakiś orzech, bo moze sie okazac, ze jest tylko E-coś nadające smak 😅
Wycewiała? :D pierwsze słyszę.
A polecam musy Owolovo, bardzo się opłaca cenowo, bo saszetka ma aż 200 gram a nie 100 albo 80 jak te typowo dla dzieci, skład też w porządku no i w smaku wg mnie są dobre (gęste, czuć że to przetarte jabłka a nie - przemielone sto razy na gładko).
 
Wycewiała? :D pierwsze słyszę.
A polecam musy Owolovo, bardzo się opłaca cenowo, bo saszetka ma aż 200 gram a nie 100 albo 80 jak te typowo dla dzieci, skład też w porządku no i w smaku wg mnie są dobre (gęste, czuć że to przetarte jabłka a nie - przemielone sto razy na gładko).
Wycewiały to zwietrzały, wydojony z wartości odżywczych i wszelakich 😅
 
No to ja tak właśnie nieświadomie dałam swojej obwarzanka z sezamem kawałeczek do zjedzenia...
Dużo już macie alergenów sprawdzonych...zazdroszczę:)
Moja od jakiegoś czasu należy do dzieci przesypiających noce...od ok 20:30 do 7:30 zazwyczaj:)Ale nie zapeszam bo ona wyjątkowo zmienna jest🤣


Ja tego słowa też nie znałam...jestem bogatsza o nową nazwę:)
Czyli to musi być takie nasze wiejsko-góralsko-swojskie slowo 😅 tak teraz spojrzałam na puszke mleka Tomka i przyszło mi jeszcze jedno objaśnienie do głowy - jak się zostawi mm niezamknięte to wyschnie, zmieni kolor na jaśniejsze i straci swoje wartości. Czyli wycewieje 😅
 
No to ja tak właśnie nieświadomie dałam swojej obwarzanka z sezamem kawałeczek do zjedzenia...
Dużo już macie alergenów sprawdzonych...zazdroszczę:)
Moja od jakiegoś czasu należy do dzieci przesypiających noce...od ok 20:30 do 7:30 zazwyczaj:)Ale nie zapeszam bo ona wyjątkowo zmienna jest🤣


Ja tego słowa też nie znałam...jestem bogatsza o nową nazwę:)
No tak spi ale chyba dajesz jeszcze mleczko przez sen :) czyli dopojona juz sie do rana nie wybudza. Ale fajnie, my co prawda tez dajemy na spiocha ale sie kreci i steka wiec pewnie sama by sie wybudzila za chwile. Uprzedzamy fakty i dajemy za nim sie w orlni wybudzi. Kulka razy sama sie obudzila glodna i zla jak disbli i mi porem usnac nie chciala pol nocy
 
reklama
Dziękujemy 🤗



Bartuś budzi sie co godzine, czasem co półtorej. Moja starsza do prawie drugiego roku zycia budzila się co 30-40 min, w skrajnym momencie co 15-20 min. Wierz mi, ze przewertowalam caly internet i wynik jest jeden - czas rozwiąże te problemy. Tak jak jedne dzieci uczą sie chodzić w 9 miesiącu a inne w 17 miesiącu, tak jedne umieją zasypiać jak mają 6 miesięcy a inne jak mają 3 lata. Podobno cześć dzieci osiąga ten stan w wieku 7-8 lat, ale po co cię (i siebie) straszyć 😉 70% ma max jedną pobudkę w wieku ok 2 lat i to mnie trzyma 😂
Mój też należy do tej grupy, uśnie o 19, a o 20 pobudka.
 
Do góry