reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

I dajesz makaron w całości?
Tutaj dla przykładu akurat nie makaron a gruszka bo na śniadanie miałyśmy owsianke z jabłkiem i cynamonem, a dodatkowo pokroiłam jej do jedzenia gruszkę.
 

Załączniki

  • 20211019_093414.jpg
    20211019_093414.jpg
    881,5 KB · Wyświetleń: 62
reklama
No oczywiście, świderki np do rączki i dziecko je 🙂
Haha u nas by to nie przeszło kompletnie 😅 odruch wymiotny od razu i próba wyplucia i dławienie się. Dzisiaj jej dałam makitenki kawałeczek chlebka z masełkiem, bo patrzyła jak jem śniadanie, to wzięła do buzi i od razu akcja jakby miała się udusić, a miała to tylko na języku 🙈 musiałam palcem jej to wyciągnąć. Także, jeszcze nie gotowa 🤷‍♀️
 
Haha u nas by to nie przeszło kompletnie 😅 odruch wymiotny od razu i próba wyplucia i dławienie się. Dzisiaj jej dałam makitenki kawałeczek chlebka z masełkiem, bo patrzyła jak jem śniadanie, to wzięła do buzi i od razu akcja jakby miała się udusić, a miała to tylko na języku 🙈 musiałam palcem jej to wyciągnąć. Także, jeszcze nie gotowa 🤷‍♀️
Chleba jeszcze nie dawałam powiem szczerze bo nie wiem na dobrą sprawę jaki jej dać bo w każdym jest shit jakich mało, a piec chleb w piekarniku gazowym to jedynie na maślance
 
To tak jak Bydgoszcz w której teraz mieszkam 😉

A jak się czujecie?
Byliśmy wczoraj na kontroli i niestety nie ma narazie poprawy🙁 lekarz dołożyła steryd encorton i wizyta w piątek, no chyba że będzie się coś działo to natychmiast do przychodni albo odrazu do szpitala. Tak mi go szkoda, bardzo się męczy, spać nie może, bo go zaraz wybudza i wstaje z płaczem, a wtedy jest gorzej😰 Jak ja bym chciała żeby to się już skończyło. Nie ma w życiu nic cenniejszego jak zdrowe dzieci i zdrowie. Lekarka powiedziała, że to taki wirus, który lubi jednego dnia ustąpić, a następnego znacznie się pogorszyć. Mam nadzieję, że po tych sterydach się poprawi.
 
Chleba jeszcze nie dawałam powiem szczerze bo nie wiem na dobrą sprawę jaki jej dać bo w każdym jest shit jakich mało, a piec chleb w piekarniku gazowym to jedynie na maślance
No jak jej dasz trochę na spróbowanie normalnego chleba z piekarni to myślę, że się jej nic nie stanie 😉 I tak kiedyś ten chleb będzie jadła, bo nie będziesz sama piekła 😜
 
Jakos ma

Jakos mam obawy czy da sobie rade z makaronem czy ryżem boje się czy się nie zadławi . Narazie daje jej sama słoiczki ale może sprobuje z bardziej stałymi pokarmami
Nie ma się czego bać serio. Tez byłam za przeproszeniem wystraszona jak jadła, ale ogólnie takie dziecko bardzo dobrze sobie z wszystkim radzi. Tylko trzeba pamiętać aby wszystko było miękkie, nie twarde.
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest przy KP, jeśli po roku wracam do pracy i np. odstawiam pierś to dziecko musi mieć jeszcze jeden mleczny posiłek? Wtedy się podaje mm czy krowie czy jak to wygląda?
Po roku można podawać krowie. Tylko że butli nie musisz. Mleko może być z kubka, albo jogurt, twaróg, maślanka, kefir.
Chleba jeszcze nie dawałam powiem szczerze bo nie wiem na dobrą sprawę jaki jej dać bo w każdym jest shit jakich mało, a piec chleb w piekarniku gazowym to jedynie na maślance
To może pomyśl o automacie do chleba?

No jak jej dasz trochę na spróbowanie normalnego chleba z piekarni to myślę, że się jej nic nie stanie 😉 I tak kiedyś ten chleb będzie jadła, bo nie będziesz sama piekła 😜
Sama piekę już od lat, sporadycznie kupujemy 🤷
Taki chlebek na zakwasie ma smak i jest zupełnie inny niż te piekarniowe. Choć mamy jedną sprawdzoną piekarnię gdzie chlebek jest dobry i tam kupujemy.
 
Po roku można podawać krowie. Tylko że butli nie musisz. Mleko może być z kubka, albo jogurt, twaróg, maślanka, kefir.

To może pomyśl o automacie do chleba?


Sama piekę już od lat, sporadycznie kupujemy 🤷
Taki chlebek na zakwasie ma smak i jest zupełnie inny niż te piekarniowe. Choć mamy jedną sprawdzoną piekarnię gdzie chlebek jest dobry i tam kupujemy.
I teraz podsunęłaś mi bardzo dobry pomysł 😃
 
reklama
Jakos ma

Jakos mam obawy czy da sobie rade z makaronem czy ryżem boje się czy się nie zadławi . Narazie daje jej sama słoiczki ale może sprobuje z bardziej stałymi pokarmami
w BLW w odróżnić zakrztuszenie od zadławienia
przyznam szczerze że mój na początku to się krztusił ale to jest normalne i dziecko samo sobie powinno z tym poradzić odkrztuszając.
nie bój się tego bo nigdy nie spróbujecie 😉
mój do tej pory odkrzsztusza ogórka ale próbujemy co jakiś czas 🤪
 
Do góry