reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
U mnie dziś pobudka o 2.30, mąż się przebudził, bo nasze dziecko wstało sobie i trzymało się za wezglowie i tancowalo, wydajac przy tym radosne okrzyki 🙆‍♀️
Skubana nie zaczepiała nas tylko sobie wstała 🤦‍♀️

I tak przez 40 minut fikala w łóżku.

Jak się nauczy chodzić i obudzi się w nocy to może pójdzie sobie do zabawek albo gdzieś... 🙈
Lipaaa, pokaż ją jeszcze raz jak stoi, please.
Nie mogę wyobrazić sobie tego widoku, bo moja, wiesz, leży raczej 😆
 
Cześć dziewczyny 😊 pozdrowienia z oddziału pediatrycznego w Suchej Beskidzkiej, gdzie leżymy w trójkę - ja jako opiekun, Tomek jako pacjent i RSV jako nieproszony gość 😑

Zaczelo sie w srode kaszlem przy ktorym drgaly mu cale pluca i krtan, ale nic nie odksztuszal, wiec dalam mu syrop przeciwkaszlowy, w srode juz pokusilam sie o zrobienie na wlasna reke 2x inhalacji ze sterydu Nebbud, ale o to nic nie dalo. W piatek pediatra stwierdzil zapalenie oskrzeli/oskrzelikow ze swistami. Podjelismy probe leczenia w domu z uwagi na przepelnione szpitale, ale o 4:00 rano w sobote bylismy juz jednak na oddziale, bo dostal lekkich dusznosci.
Leczenie jest objawowe-dostaje inhalacje 2x Nebbudem, dozylnie hydrokortyzol i (chyba dobrze zapamietalam nazwe) antyniotyk biofazolin. To typowa kuracja RSV i mimo ze antybiotyki nie dzialaja na wirusa to i tak je podaja na wypadek nadkażenia bakteria, bo wtedy stan dziecka moglby sie dramatycznie pogorszyc. Leczenie zaczyna dawac rezultaty po kilku dniach, a nie od razu po pierwszym podaniu lekow
Cześć, my też jesteśmy w trakcie tego paskudztwa RSV. U nas też zaczęło się w środę, zaczął lekko pokaslywal i przy tym mu coś charczalo w klatce. Pojechałam do przychodni, lekkie zapalenie oskrzeli. Dostaliśmy inhalacje nebud i imupret. W piątek pogorszyło mu się, ciężko oddychał i swiszczał. Pojechałam znowu do przychodni i pediatra powiedziała że daje natychmiast skierowanie do szpitala bo on się dusi. W szpitalu mnóstwo dzieci, wzięli nas na sor gdzie dostał inhalacje z Ventolin po czym lekarz oświadczył, że niestety nie ma miejsca na oddziale i nad nie przyjmie, ale po instalacji saturacja wróciła do normy i możemy je have do domu ale mamy go bacznie obserwować i robić inhalacje z nebud 2* dziennie i 4* dziennie z Ventolin i higiena nosa. W razie duszności ubrać go wystawić na dwór i zrobić dodatkową inhalacje. W domu w sobotę było jakby lepiej, a niedziela to lepiej nie mówić 😰 bardzo się o niego bałam, strasznie sapał. Dzisiaj już lepiej, nawet był pogodny, ale teraz budzi się z płaczem co godzinę, przytulam i dalej zasypia. RSV to straszne dziadostwo.
Życzę wszystkim dużo zdrowia.
O matko!
Dziewczyny trzymajcie się....zdrowia życzę...ściskam mocno🤗
Kurde dobrze ,że trafiłyście w odpowiednim momencie do lekarza!
Wirus daje objawy po 2-8 dniach od zarazenia, wiec jedynie ktos z domownikow, bo na zmiane narzekalismy na jakies drapania w gardlach (mieszkamy u moich rodzicow, wiec jest 4 doroslych) lub zwyczajnie samo przylecialo powietrzem kij wie skad.
Kurde mnie też ostatnio gardło bolało ale stwierdziłam , że to ona mnie zaraziła bo miała ten katar...ale teraz będę ją bacznie obserwować czy nie słyszę żadnych świstów u u niej...
Jest prawie 8 a my idziemy już na pierwszą drzemkę 😅 Mała wstała o 6 😭 I tak codziennie.. Wy pewnie dopiero wstajecie 😁 Kto z nami od 6 nie śpi? 😁

Edit: Drzemka trwała 15 minut 😭 a chciałam z nią pospać i się wyspać 😴
Kochana moja wstała 6:45 a poszła spać dopiero o 11:30 i to musiałam chwilę bujać w wózku bo niby była śpiąca bo oczy tarła a nogami wywijała jak szalona🤣
I jak pośpi jeszcze z godzinkę toto będzie jedyna drzemka dzisiaj:oops:
Bez kitu zacznę chyba naprawdę jej mleko pić bo energii ma jak za 3🤣
 
reklama
Do góry