reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Co już wyprobowalyscie? Ja też już sporo i nic. Ja Latopic, Dermedic, Emulsja do ciala z Emolium, Balsam do ciała z Bioderma, maść robiona bazie wody. No nic.
Jest tego trochę...Latopic...Lipobase...Emotopic...A-Derma...Oillan..Dexeryl...Cetaphil...Najfajniej skóre nawilża Dexeryl...No i maści sterydowe...Advantan o ile się nie mylę bo użyłam dosłownie 2 razy i maść robiona ze sterydem...
A to może też przywyknę.
Moja bardzo daleko się wypuszcza, przetacza w wybranym kierunku, ale szybko i niespodziewanie to robi. Poza tym otwiera sobie szafkę (ma przesuwane drzwiczki) i w niej szpera.
Nie mam pomysłu jak je zablokować.
Ale fakt, że jak coś spenetruje dokładnie to już potem traci zainteresowanie.


Tu w połowie drogi 😄 i właśnie to spojrzenie na pytanie - Dokąd wędrujesz? 😅
Nie wyświetla mi się foto:(
Eh biedulka no mój podobnie ale dodatkowo jeszcze ta sączącą ropa, dzisiaj przed spaniem wyglądał jak Einstein tak rozczochrał sobie włosy a już myślałam że jest ok bo cały dzień nie drapał
Żal mi tych naszych dzieciaczków...jak to musi im uprzykrzać życie....:oops:Dorosły by się zadrapał a co dopiero takie maleństwo jak nie wiem co to jest...
 
reklama
Ja wychodzę codziennie raczej. No chyba, że leje. Mój uwielbia spać na spacerach i to tak min. 2 godz. Korzystam póki można, bo niedługo pogoda się zupełnie skiepści i będzie ciężko się wyrwać.
Ja staram się wmiare parę razy w tygodniu iść na ten spacer. Ale wizja targania wózka i psa napawa mnie takim entuzjazmem że każde wyjście to wyzwanie 😂
Wooow👌 dobre spanie ma👌😁. Lili jak była mała na podwórku nawet 4h potrafił przespać 😁, teraz w wózku tak max godzina :)
Zazdroszczę. Anastazja na spacerach nie zasypia, chyba ze jest mocno zmęczona. Ona jest ciekawa bardzo świata że musi wszystko oglądać i podziwiać, nawet jakby to by były zakupy w Biedronce 😃
to mój narazie też mi czyści podłogę ale odpukać nie ma zaczerwień 🤔 to raczej podłoga cierpi jak kiedyś będę robić to już tylko drewnianą 🙄
Mąż się śmiał, że kupi mu baby mop o taki nigdy się na to nie zgodzę 😂
Ja to chciałam do siebie kupić 😂 niech się dziecko na coś przyda w domu 😂😂
2 pobudki to nie ma tragedii ale to minie zobaczysz będziecie jeszcze spać całą noc a przynajmniej malutka🥰 podobno jak dziecko zaczyna przesypiać to wtedy matka przestaje😂 nie wiem ale chyba racja bo u mnie tak było przez ms teraz już śpię (no czasem mi się zdarzy obudzić wiadomo trzeba być czujnym)😁
Zgadzam się, za każdym razem kiedy mała ma nocke gdzie cała prześpi, to ja się budzę o 4 i nasłuchuje czy się będzie kręcić 😂

@karoo-kp już miałam tak jak @Vaness pisać gdzie Ty jesteś, bo sobie o Tobie pomyślałam. Już myślałam że choróbsko was do końca położyło i ogółem w domu OIOM.
 
No to to samo co u mnie i Niedługo mamy....smarujemy pomaga...przestajemy wraca...:oops:I też niestety maścią ze sterydem bo inne sobie nie radzą....kiedyś się dowiemy co to za cholerstwo...a teraz metodą prób i błedów może uda się załagodzić objawy....
Znaczy u mnie ze sterydem to na głowę a na buzię i resztę ciałka maść immunosupresyjną po ok. Dwóch dniach znikają ale za jakiś czas ok tygodnia, dwóch wychodzi w innym miejscu i tak wkoło ale jest tych zmian mniej.
 
Locoid używa mój narzeczony na suche miejsca, bo on ma AZS i mu to pomaga. Ale AZS to świństwo, ciągle powraca... I boję się, że mała prawdopodobnie to ma po nim.
a to widzisz a ona małemu przepisała 😬 no pediatra nie zgodziła się z jej opinia i kazała iść do alergologa
a Twój narzeczony to też ma nieźle bo to jest straszne zmiana kompletnie trzeba wiedzieć i czytać co się używa, oby mała nie miała 😕
 
Co już wyprobowalyscie? Ja też już sporo i nic. Ja Latopic, Dermedic, Emulsja do ciala z Emolium, Balsam do ciała z Bioderma, maść robiona bazie wody. No nic.
U nas dexeryl, emotopic, Aa, ziajka, emolium, dermedic, latopic, hydrokortyzon, maść ze sterydem, maść z parafiną a teraz protopic i z kosmetyków la roche i w końcu widać jakieś efekty 😅 ale ja uważam że to największa zasługa protopicu.
Dermatolog dała mi jeszcze próbki cetaphil podobno też dobry😅
 
To u mnie znów Latopic rewelacyjnie zagoił jej buzke gdy miała trądzik niemowlęcy na buzce w bardzo złym stanie, więc jej teraz smaruje buzke nim na noc a na dzień Dermedic. Natomiast Emotopic to u nas tragedia, raz jej posmarowałam tym buzke na noc i rano te suche czerwone placki zaczęły się ślimaczyć 😩

A wgl masz może do Polecenia jakiegoś dobrego alergologa i dermatologa dzieciecego właśnie w okolicach Cieszyna, Skoczowa itp?
N
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U nas dexeryl, emotopic, Aa, ziajka, emolium, dermedic, latopic, hydrokortyzon, maść ze sterydem, maść z parafiną a teraz protopic i z kosmetyków la roche i w końcu widać jakieś efekty 😅 ale ja uważam że to największa zasługa protopicu.
Dermatolog dała mi jeszcze próbki cetaphil podobno też dobry😅
Cetaphil też byl na naszej złotej liście 😁. Ale z racji tego, że zadziałał emotopic to nie chciałam wprowadzać 10 kremow na raz 😊
 
porozmawiaj może ze swoim lekarzem bo ten Locoid co mi teraz dermatolog przepisała dla małego to ma w ulotce
Zastosowanie
  • stany zapalne owłosionej skóry głowy
  • kontynuacja leczenia lub leczenie podtrzymujące zapalnych chorób skóry

pediatra nie kazał mi wykupywać bo powiedziała, że to alergia pokarmowa widać gołym okiem więc jednym słowem kazała mi olać dermatologa
Tak lacoid crelo to mam na głowę ale miałam stosować raz na tydzień teraz mam zwiększyć częstotliwość.
 
reklama
Piękne to spojrzenie 😍😍😍


Naprawdę przykro mi się robi jak czytam, co dolega Waszym maluszkom.
Trzymam mocno kciuki, by jak najszybciej te dolegliwości minęły 🙏🙏🙏 💓
Na szczęście mój syn to radosne i zadowolone dziecko, nie jest rozdrażniony czy płaczliwy nawet przez tą alergie nie ma kłopotów z brzuszkiem, wiesz z drugiej strony myślę sobie że dzieci cierpią na dużo gorsze przypadłości i cieszę się ze to tylko alergia 😉 i ze w końcu mam lekarza który nam pomógł, damy radę 💪
 
Do góry