reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Eh biedulka no mój podobnie ale dodatkowo jeszcze ta sączącą ropa, dzisiaj przed spaniem wyglądał jak Einstein tak rozczochrał sobie włosy a już myślałam że jest ok bo cały dzień nie drapał
porozmawiaj może ze swoim lekarzem bo ten Locoid co mi teraz dermatolog przepisała dla małego to ma w ulotce
Zastosowanie
  • stany zapalne owłosionej skóry głowy
  • kontynuacja leczenia lub leczenie podtrzymujące zapalnych chorób skóry

pediatra nie kazał mi wykupywać bo powiedziała, że to alergia pokarmowa widać gołym okiem więc jednym słowem kazała mi olać dermatologa
 
reklama
Super dzięki. Skorzystam na pewno. W tej szafce mamy sprzęt muzyczny.

Vaness, serio? Ty na wszystko masz linka? 🥰
no ja wszystko co kupuje albo czytam to wrzucam na listę do Clouda z opisem😎 ta wiem dziwne tak mam
w pracy też wszystko opisuje ale dzięki temu Szefa dzwonił już kilka razy, że wszyscy korzystają jak co robić😂
 
Też moja mała miała problemy skórne, Pani dermatolog dała nam listę różnych specyfików i mówiła żeby właśnie sprawdzać jak reaguje na dany produkt 😊. Metoda prób i błędów , u nas sprawdził się emotopic :) . Testowałem dużo: oilatum, oilan , kremy robione na receptę, latopic(on wywołał u Lili silną reakcję, 🙄🙄, próbowałam na sobie i też byłam cała czerwona po nim)
To u mnie znów Latopic rewelacyjnie zagoił jej buzke gdy miała trądzik niemowlęcy na buzce w bardzo złym stanie, więc jej teraz smaruje buzke nim na noc a na dzień Dermedic. Natomiast Emotopic to u nas tragedia, raz jej posmarowałam tym buzke na noc i rano te suche czerwone placki zaczęły się ślimaczyć 😩

A wgl masz może do Polecenia jakiegoś dobrego alergologa i dermatologa dzieciecego właśnie w okolicach Cieszyna, Skoczowa itp?
 
A to może też przywyknę.
Moja bardzo daleko się wypuszcza, przetacza w wybranym kierunku, ale szybko i niespodziewanie to robi. Poza tym otwiera sobie szafkę (ma przesuwane drzwiczki) i w niej szpera.
Nie mam pomysłu jak je zablokować.
Ale fakt, że jak coś spenetruje dokładnie to już potem traci zainteresowanie.


Tu w połowie drogi 😄 i właśnie to spojrzenie na pytanie - Dokąd wędrujesz? 😅
Piękne to spojrzenie 😍😍😍

Eh biedulka no mój podobnie ale dodatkowo jeszcze ta sączącą ropa, dzisiaj przed spaniem wyglądał jak Einstein tak rozczochrał sobie włosy a już myślałam że jest ok bo cały dzień nie drapał
Naprawdę przykro mi się robi jak czytam, co dolega Waszym maluszkom.
Trzymam mocno kciuki, by jak najszybciej te dolegliwości minęły 🙏🙏🙏 💓
 
Dokładnie tak :), cukrzyca była wskazaniem bo wojewódzki ma ten 3 stopień ref. No i mój lekarz prowadzący tam pracuje, jakoś było mi raźniej , bo dużo mi pomógł 😉
A ja właśnie się w połowie ciąży zastanawiałam nad wojewódzkim, bo słyszałam dobre opinie, ale cieszę się, że nie poszłam. Z opieki po porodzie w Cieszynie byłam bardzo zadowolona 😉
 
Witam Was wszystkie serdecznie :).
Przyznam szczerze, że śledzę ten wątek już bardzo długi czas, jednakże nigdy nie miałam odwagi udzielić się publicznie 😊. Myślę że czas to w końcu zmienić 👌😁. Mam nadzieję, że będę mogła dołączyć do tego zacnego grona :). Wasze historie, rady, cenne wskazówki nieraz pomogły mi w wychowaniu mojej latorośli. Miałam być kwietniową mamą 👌😊, los chciał inaczej i moja pierwsza córeczka pojawiła się na świecie 26.03 przez cc, nazywa się Lili 😊😊.
Cześć, witaj u nas 😁😁
Dziewczyny kiedy przesiadacie swoje maluszki do spacerówki ? Jakiej firmy macie te spacerówki ?
Ja chce teraz coś kupić, ale nie mogę się zdecydować. Pomożecie ? 😊😉💜🦋
Moja ostatnie 4 dni spała w spacerówce. Jeszcze sama nie siedzi (podparciem tak, ale jeszcze sama nie usiadła) ale byliśmy na wyjeździe i zabieranie gondoli było strasznym marnotrawieniem miejsca. I chyba lepiej jej się spało. Mamy Britax B-Motion i jest fajny wygodny.

kurczę mam właśnie problem ze śpiworkiem
mój był miłośnikiem śpiworków (mam takie od 0.5 tog do 2.5 tog) ale odkąd śpi na brzuchu to nie ma szans cały się zwija i w szczebelki i zaraz płacz po pierwszej nocy zrezygnowałam
teraz ma bodziak na ramiączka i pajac ale w sumie u nas 22 stopnie i szukam czegoś na zimę
piżamka albo pajace z wełny merino? @karoo-kp może Ty możesz coś polecić?
Nie używam już żadnych śpiochów wełnianych, ale są, bardziej rampersy bo bez stópek, bo mi mała wyrosła i nowych nie kupiłam. Ale są, tylko skarpetki są konieczne.

Dziewczyny, a kiedy planujecie wrócić do pracy?
ja byłam ostatnio na tzw. rozmowie powrotnej, było ok. czekają na mnie. za 2 mce będę już w pracy... ale u nas następuje zmiana - tatuś zajmie się małą przez 3mce. jakbym miała dać ją do niani czy do żłobka to chyba zostałabym dłużej w domu
Ja maj/czerwiec, ale wolałabym w ogóle 😔

A ja sobie tak myślę....że skoro dzieci wyczuwają emocje rodziców...to czy nie mogłyby wyczuwać też senności? 🤔 😂

Znowu problem z zaśnięciem u mojej...wczoraj skończyło się na jednej drzemce tylko w ciągu dnia 😳
My z chęcią poszlibyśmy z mężem na małą drzemkę a ta dziecina się chyba nigdzie nie wybiera 🙁 😂

😂
Wyczuwają senność i dokładają dodatkowych wysiłków żeby rodzic przypadkiem nie zasnął podczas kiedy bobas się bawi. Ktoś się musi dzieckiem zajmować 😉

no mi kazała dać pół h przed i już nie wiem 🤔🙄
No i dobrze Ci kazała.

No właśnie dziwne wyczuwają emocje a snu to już nie mogą 😁
Ja miałam dzisiaj z kolei tragiczną noc, pobudki co godzinę co dwie z wielkim płaczem i o 6:00 rano już na nogach. A Antoś ze skrajności w skrajność śmieje się i płacze. Do snu mu daleko, a ja na rzęsach już chodzę 🙈 Myślę że to jakiś następny ząb. Będzie już siódmy 🙉 kurczę w takim tempie to za dwa miesiące będzie miał pełne uzębienie 😁
7 ząb!! O rany, u nas okrągłe zero 🙈🤣

U nas wjeżdża rozmiar 86 😁😁
😱 u nas ledwo 74 🤣🤣

Moja mała jak zasypia też kręci głową w prawo i w lewo, aż w końcu zasypia 😦. Od jakiegoś czasu też tupie sobie lewą nogą przed spaniem.🙆‍♀️

Już polecam karoo-kp zrób gałganek Aliny bardzo pomaga😂
Weź se ten gałganek sama zrób, na samą myśl mi się słabo robi 😱🤣

Hmmm to do dupy bo ich kosmetyki wydają się właśnie naturalne....😱
Też mi się tak wydawało kiedyś aż nie zaczęłam sprawdzić składu.

32 strony musiałam nadrobić. Masakra!! Byłam u mojej babci kilka dni a tu się rozgadałyście!!
 
ja to tylko puder w płynie więc brak doświadczenia
i teraz dermatolog przepisała Locoid steryd na receptę ale nie kupuję pójdę do alergologa zobaczymy co powie
Locoid używa mój narzeczony na suche miejsca, bo on ma AZS i mu to pomaga. Ale AZS to świństwo, ciągle powraca... I boję się, że mała prawdopodobnie to ma po nim.
 
reklama
No pepco ma starsznie zanizona rozmkarowke, po praniu większość tkanin się kurczy.. Jak już w pepco kupuję to dwa raz miary większe 😅 ale przeważnie kuouje w h&m i smyku 🙂

Kochana! Wszystkiego najlepszego 😘 Spóźnione ale szczere ❤️ Jestem u mamy od niedzieli do czwartku i próbuje Was ciągle nadrabiać a na odpisanie mało czasu, tylko wieczorami jak mała śpi 🤪

A czemu mieliby Cię nie przyjąć na umowę o pracę, bo masz małe dziecko? Co Ty, teraz mało kiedy dają zleceniowke, tak mi się przynajmniej wydaje. A może na początku przez 3 próbne miesiące, ale później już raczej umowę o pracę.

Moja Nela odkąd jesteśmy u mojej mamy to w pondz rano obudziła się o 5:30 wyspana, zaczęła piszczeć i gadać na głos jak nigdy a wszyscy jeszcze spali, musiałam zejść na dół po jej zabawki, żeby ją czymś zająć 😅 I tak do 6:30 gaduliła🤦‍♀️ a dzisiaj rano to samo pobudka o 5:30 i zaczęła gadać itp, ale ją poprzytulalam itp i zasnela chyba o 6 😁

Zdrówka dla Tomusia ❤️

U nas jest właśnie przy zasypianiu głowa energicznie w prawo, lewo, prawo i dodatkowo prawą nogą tupie o łóżko.. Też się martwiłam czemu tak robi. Ale to ma tylko jak jeszcze głęboko nie zaśnie i w środku nocy jak się przebudzi to tak robi.
Może to być też przez to, że w ciągu dnia dziecko ma za dużo bodźców, dużo wrażeń 😉

No właśnie marchew jest niestety alergizująca. Od mojej szwagierki synek jak mu rozszerzali dietę to właśnie miał wysypkę po marchewce. Ale to z początku, potem organizm się przyzwyczaił i już nic nie było.

To moja robi identycznie... Już od kilku Msc tak robi. 🤷‍♀️

Powiem Ci, że u nas mała też ewidentnie na coś uczulona, albo alergia na coś. Bo pod tą brodą i na dekolcie ma te czerwone krostki, czerwone suche placki na rękach i nogach oraz plecach i Wysypka na brzuszku. Jak smaruje maścią robiona ze sterydem to super znika po 2 dniach. Jak przestaje smarować to po dwóch dniach na nowo.... Już nie mam pojęcia co to może być. Byłam u pediatry w zeszłym tyg to tylko spojrzał i powiedział, że dzieci takie małe mogą tak mieć, że to może być z przegrzania ( ubieram ja już od dawna lżej, więc przegrzana na bank nie jest) albo na coś uczulona ale teraz się nie dowiemy 🤦‍♀️ Mówię, że może musiałabym z nią iść do alergologa a on mówi, że to nic nie da, bo przy tak małym dziecku testy nie wyjdą. No i tu widzę, że tak tak piszecie. Ale z drugiej strony olał to. Dał maść robiona na bazie wody i czegoś tam i bym tym smarowała. Ale to nic nie dało. Jak smaruje maścią z sterydem to wtedy schodzi ( tego sterydu jest tam malutko, ale jednak). Jak przestaje to to wraca i robi się czerwone i swędzi ją, bo się drapie wtedy po dekolcie...
To taką właśnie maść na bazie wody i bodajże parafiny dostałam od alergologa na suche miejsca też nie pomagała i też gadanie o przegrzaniu i siedzeniu w foteliku a to g.... prawda 😁
Jak masz maść która pomaga to ja bym odpuściła alergologa 😉
 
Do góry