reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

to może zęby jednak. macie już ząbek? bo moja też taka od 16tej marudna a czasem już od 12tej, nie wiadomo o co jej chodzi, noszenie be, leżenie be, zupka be. ale ostatnio wzięłam ją na sposób i wychodzimy na dwór, wozimy się już w spacerówce i ona wtedy wszystko dookoła ogląda i jest bez marudzenia. Widzę, że ma rozpulchnione dziąsła, ewidentnie zęby idą - a spojrzałam w albumy starszaków i właśnie tak też im szły zęby w tym czasie.
Mamy dwa dolne chyba jednak to skok rozwojowy był bo wczoraj wstała i nagle zupełnie inna. Zamiast 4 drzemek ma dwie w ciągu dnia od 11-14 i od 16-17 a tak jest aktywna gada pełza mam nadzieje ze tak zostanie 🙂
 
reklama
Mam pytanie, czy waszym dzieciom to się zdarzyło. Moja jak jest bardzo zmęczona i zasypia to np drży jej reka, lub warga jak je. I to występuje tylko jak mocno jest zmęczona przy zasypianiu. Bo zastanawiam się czy to normalne (w sensie rozluźnia się jak dorosły i ma jakieś drgawki), czy się z kimś w tym zakresie konsultować.
Moja tak ma...drży jej zazwyczaj prawa rączka...ale muszą być spełnione trzy rzeczy....mega ale to mega wqurw wcześniej...musi ssać mleko i zasypiać...wtedy tak ma....pytałam pediatry...powiedziała żeby obserwować na razie bo jeżeli zawsze ma to miejsce w takiej samej sytuacji to zapewne układ nerwowy odreagowywuje i są tak tzw. mioklonie przysenne...ważne na co kazała zwrócić uwagę...po dotknięciu lub wybudzeniu drgawki powinny ustąpić...jeśli nie ustępują jak najszybciej do neurologa...mówiła też że dzieci często tak mają....
Moją jak wtedy chwycę za rączkę to ustępują....
Ale jeśli się niepokoisz to warto odwiedzić neurologa....
Moja też miała niedotlenienie....
 
Moja tak ma...drży jej zazwyczaj prawa rączka...ale muszą być spełnione trzy rzeczy....mega ale to mega wqurw wcześniej...musi ssać mleko i zasypiać...wtedy tak ma....pytałam pediatry...powiedziała żeby obserwować na razie bo jeżeli zawsze ma to miejsce w takiej samej sytuacji to zapewne układ nerwowy odreagowywuje i są tak tzw. mioklonie przysenne...ważne na co kazała zwrócić uwagę...po dotknięciu lub wybudzeniu drgawki powinny ustąpić...jeśli nie ustępują jak najszybciej do neurologa...mówiła też że dzieci często tak mają....
Moją jak wtedy chwycę za rączkę to ustępują....
Ale jeśli się niepokoisz to warto odwiedzić neurologa....
Moja też miała niedotlenienie....
Moja też miała niedotlenienie.. Kurde muszę zapytać się pediatry i fizjo. Mam filmiki nagrane.
 
Moja tak ma...drży jej zazwyczaj prawa rączka...ale muszą być spełnione trzy rzeczy....mega ale to mega wqurw wcześniej...musi ssać mleko i zasypiać...wtedy tak ma....pytałam pediatry...powiedziała żeby obserwować na razie bo jeżeli zawsze ma to miejsce w takiej samej sytuacji to zapewne układ nerwowy odreagowywuje i są tak tzw. mioklonie przysenne...ważne na co kazała zwrócić uwagę...po dotknięciu lub wybudzeniu drgawki powinny ustąpić...jeśli nie ustępują jak najszybciej do neurologa...mówiła też że dzieci często tak mają....
Moją jak wtedy chwycę za rączkę to ustępują....
Ale jeśli się niepokoisz to warto odwiedzić neurologa....
Moja też miała niedotlenienie....
Mamy to samo. Złapie za rączkę i ustępuje, i wtedy trzymam za rękę. I zgadzam się , albo jest wkurw, albo zmęczenie i je mleko i zasypia. Dosłownie identycznie mamy. Dobrze wiedzieć.
 
Marcyśka już zaczyna, wyrwała mi łyżeczkę 🤣🤣🤦‍♀️
20210910_183859.jpg


A o tak
 
Marcyśka już zaczyna, wyrwała mi łyżeczkę 🤣🤣🤦‍♀️
Zobacz załącznik 1314508

A o tak
A weź nic nie mów 😂😂😂😂 skąd to znam. Albo wyrywa mi kubek doidy lub b-boxa bo ona sama chce. 😂😂😂
Ale jutro muszę zobaczyć krzesełko bo powinna mi podparta już siedzieć. Bo w spacerówce siedziała do jedzenia normalnie podparta
 
reklama
nie, nie przeoczyłaś, chyba jeszcze nie pisałam, że to już taki stary koń:) on ma 18, córka 14, no i młoda w tym roku 🥰 ale teraz to jest zupełnie inny wymiar macierzyństwa
No to pewnie i u Was stres jak tam w maju pójdzie matura 😆
U nas w przyszłym marcu dwie imprezy
Osiemnastka i Roczek.
Oby pandemia nie zamknęła znów wszystkich lokali 😬
A macierzyństwo jest cudowne... mam teraz takie młode koleżanki 😉😉😉
 
Do góry