reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Hejka dziewczyny
Chcialam zapytac czy miala ktoras z was doczynienia bądź slyszala o tyerotoksykozie ciążowej ? Nie wiem czy dobrze napisalam. 🤦‍♀️ Jest to nadczynnosc tarczycy zwiazana z podwyzszeniem hcg. Wynik ft4 mam podwyzszony i od wczoraj w sumie jest strasznie pobudzona, kołatanie serca. W tej chwili czuję się jak na spidzie jakiś 🙄
 
Paracetamol.




Hm.
Jak dziewczynki miały 5 lat to powiedzieliśmy o ciąży bliźniaczej ok 5-6 tc. No i nie udało się. Powiedziałam, że siostry poszły do nieba.
Jedna zapytala: A dlaczego? A druga od razu odpowiedziała: Bo były ładne. :wink:
Za drugi razem dwa miesiące później, to już nie pamiętam, ale chyba też powiedzieliśmy i się nie udało.

W każdym bądź razie tym razem dowiedzą się później. U mnie już widać brzuszek, więc może z miesiąc do badań prenatalnych uda się nie mówić.. . Poza tym chłopcy nie będą zachwyceni powiększającą się rodziną, więc dostaną więcej czasu. Chociaż największy łobuz w rodzinie stwierdził, że: Nie chciał siostry, ale teraz sobie życia bez niej nie wyobraża. :-D:yes:

Poza tym nie wiem, co z tym krwiakiem... Też może zaszkodzić ciąży.
Dziewczyny miałyście może krwiaka w ciąży? Wchłonął się?

W pracy wiedzą tylko, że mam l4. Wie bezpośrednia przełożona i przekaże wyżej dopiero za tydzień, jeżeli na USG będzie ok i przedłużę zwolnienie.
Mijał przyjaciółka miała krwiaka. Niestety musiała leżeć i odpoczywać, ale ciąża donoszona. Dziecko zdrowe. Bądź spokojna. Tylko odpoczywaj i słuchaj zaleceń lekarza 😊
 
Ostatnia edycja:
Hej Wam, mnie dziś jakby kłuły albo ciągnęło w okolicy jajników. Wczoraj wieczorem zapomniałam przyjąć dawkę duphaston i rano małe upławy z lekkim brązowym zabarwieniem brązu. Mdłości odpuściły narazie, ale raczej nie dopuszczam do głodu. Piersi nadal odczuwalne. Dziś i ja mam gorszy dzień i wracają demony przeszłości i najchętniej bym poszła dziś do lekarza, sprawdzić czy ok czy nie. Wstępnie zmieniłam na lekarkę, ale wizyta dopiero 11.08. Waszym zdaniem lepiej iść znowu do lekarza i płacić kolejna kasę (max 2 wizyty prywatnie, później już na NFZ) czy czekać spokojnie?
 
Dziewczyny, u mnie 4+5, czy test ciążowy dalej może pokazywać blada kreskę? Na pewno jest wyrazniejsza, niż 6 dni temu, ale spodziewałam się wyraźnej krechy, tymczasem jest, no taka dość blada...
 
Hej Wam, mnie dziś jakby kłuły albo ciągnęło w okolicy jajników. Wczoraj wieczorem zapomniałam przyjąć dawkę duphaston i rano małe upławy z lekkim brązowym zabarwieniem brązu. Mdłości odpuściły narazie, ale raczej nie dopuszczam do głodu. Piersi nadal odczuwalne. Dziś i ja mam gorszy dzień i wracają demony przeszłości i najchętniej bym poszła dziś do lekarza, sprawdzić czy ok czy nie. Wstępnie zmieniłam na lekarkę, ale wizyta dopiero 11.08. Waszym zdaniem lepiej iść znowu do lekarza i płacić kolejna kasę (max 2 wizyty prywatnie, później już na NFZ) czy czekać spokojnie?
Ja też się będę nad tym zastanawiać. Mam dobrego lekarza na NFZ ale 40 km ode mnie. W swoim mieście sami dobrzy tylko prywatnie.bede też chodzić że względu na wiek mój 🙈😘😄
 
Dziewczyny, u mnie 4+5, czy test ciążowy dalej może pokazywać blada kreskę? Na pewno jest wyrazniejsza, niż 6 dni temu, ale spodziewałam się wyraźnej krechy, tymczasem jest, no taka dość blada...
Ja miałam długo blada drugą kreskę, nawet
1 dzień po terminie @ . Wszystko zależy kiedy była owulacja i doszło do zapłodnienia . Może się u Ciebie przesunęło, nie lepiej na początku weryfikowac beta HCG? Ale od razu mówię, beta dobra do czasu aż na USG zobaczysz zarodek z serduszkiem, pozbi j dla swojego zdrowia psychicznego lepiej odpuścić. Zalecenie lekarzy, beta po potwierdzeniu serduszka moze wprowadzać w błąd. Po tym etapie tylko USG wskaże prawdę.
 
Ja też się będę nad tym zastanawiać. Mam dobrego lekarza na NFZ ale 40 km ode mnie. W swoim mieście sami dobrzy tylko prywatnie.bede też chodzić że względu na wiek mój 🙈😘😄
No ja do młodziutkich też nie należę, bo w tym roku stuknie 38 ;) przenoszę się, bo ta bardzo dobra Pani ginekolog, ma bardzo dobrą opinię. Jeśli ciąża kończy się szczęśliwie, poród też w prywatnej zaprzyjaznionej klinice :) w szpitalu się boje, ni mam zaufania.
 
reklama
No ja do młodziutkich też nie należę, bo w tym roku stuknie 38 ;) przenoszę się, bo ta bardzo dobra Pani ginekolog, ma bardzo dobrą opinię. Jeśli ciąża kończy się szczęśliwie, poród też w prywatnej zaprzyjaznionej klinice :) w szpitalu się boje, ni mam zaufania.
Ja też z wiekiem się boję 🙈😄
 
Do góry