reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Czy wam też po ciąży tak wypadają włosy bo ja to już nie wiem co robić 😢
Mnie wypadały ale dość krótko z 2 tygodnie tylko, cały czas biorę nadal witaminy dla ciężarnych tak mi poleciła fryzjerka oraz witaminę C 1000.
Wypadanie było przez jakieś 2 tygodnie tylko z 1,5miesiaca po porodzie.
Z pierwsza córka było gorzej, także nie wiem czy te witaminy dalej dla kobiet w ciąży pomagają bo po 1 ciąży nie bralam i było dużo gorzej niż, teraz.
 
Czy wam też po ciąży tak wypadają włosy bo ja to już nie wiem co robić 😢
Mi wypadają masakrycznie i jestem tym przerażona. Mam wrażenie, że już połowę włosów straciłam. Robię już wcierki, peeling skóry głowy nieraz i biorę suplement na włosy. Niestety na efekty trzeba poczekać min. miesiąc i oby one były 😳
 
Mi wypadają masakrycznie i jestem tym przerażona. Mam wrażenie, że już połowę włosów straciłam. Robię już wcierki, peeling skóry głowy nieraz i biorę suplement na włosy. Niestety na efekty trzeba poczekać min. miesiąc i oby one były 😳
Mnie wypadały ale dość krótko z 2 tygodnie tylko, cały czas biorę nadal witaminy dla ciężarnych tak mi poleciła fryzjerka oraz witaminę C 1000.
Wypadanie było przez jakieś 2 tygodnie tylko z 1,5miesiaca po porodzie.
Z pierwsza córka było gorzej, także nie wiem czy te witaminy dalej dla kobiet w ciąży pomagają bo po 1 ciąży nie bralam i było dużo gorzej niż, teraz.
Ja też jestem tym przerażona bo już połowy włosów nie mam😳garściami wyciągam i cały czas chodzę w kucyku bo inaczej się nie da . Przy rozpuszczonych zaraz całe ubranie we włosach. Muszę wrócić do witamin dla ciężarnych bo ja już nie karmie piersią to ich nie biorę.
 
Ja też jestem tym przerażona bo już połowy włosów nie mam😳garściami wyciągam i cały czas chodzę w kucyku bo inaczej się nie da . Przy rozpuszczonych zaraz całe ubranie we włosach. Muszę wrócić do witamin dla ciężarnych bo ja już nie karmie piersią to ich nie biorę.
Kup sobie specjalny zestaw na włosy, najlepiej aby zawierał witaminy, aminokwasy i biotynę. Po pierwszej ciąży też tak miałam, ale wtedy miałam też o wiele gęstsze włosy więc tragedii nie było a teraz to płakać mi się chce przy myciu włosów jak widzę ile mi wypada 😤
 
reklama
Dziewczyny co polecacie na brodawki? Moje dziecko zmasakrowało mi lewą pierś I za każdym razem jak zaczyna z niej ssać to boli jak cholera taki ma teraz uciąg. I druga sprawa, czy u was też pierwsze karmienie w ciągu dnia wygląda tak że wasze dziecko zamiast skupić się na jedzeniu, to skupią się na wszystkim dookoła?
Mnie też od kilku dni boli brodawki lewa, ale wydaje mi się, że dlatego, że częściej ją przystawiałam do lewej piersi bo częściej jest napełniona.
Co do karmienia to może nie to, że ja wszystko inne interesuje, ale musi mieć spokój i ciszę, bo inaczej to cała się rusza, majta rękami, nogami, cała sobą i ciągle odrywa się od piersi, potem znów ją chce, potem zaczyna marudzić umi znów wypluwa i nie umie się skupić na jedzeniu. Nawet czasem jak mamy spokój i jesteśmy same zamknięte w pokoju to jak jest bardzo głodna i śpiąca to też nie umie spokojnie jeść tylko robi to samo. Także u nas musi być cichy kącik bez hałasu i głosów i wtedy spokojnie je, nie może też być przetrzymane karmienie i spanie. No i moja też podczas karmienia zawsze musi trzymać coś w dłoniach, w sensie moje palce, więc zawsze jej podkładam palce to je trzyma i je spokojnie. Próbowałam jej podkładać pieluszki by trzymała ale ona ich nie chce trzymać, jak dotknie to jakby ją oparzyło, od razu odrywa ręce haha 😅
Mi się wydaje że zaczęła mocniej zasysać po tym wedzidelku bo przystawiam ją tak samo. A maltan mam, to użyje 😃 moja mloda tylko na leżąco ostatnio pije bo w pozycji klasycznej nie chce, się odgina
My się karmimy w domu tylko na leżąco 😉 Tak jest najwygodniej i mi i małej. Nie raz karmimy się też na siedząco na kanapie jak np. oglądam coś albo chce ona sobie dopić, bo przed chwilą jadła to raz jest spokojnie ale w większości je jakoś nie spokojnie na siedząco bo jej nie wygodnie. Jedynie jak jestem u kogoś to na siedzącobkarmie w innym pomieszczeniu.
Czy wam też po ciąży tak wypadają włosy bo ja to już nie wiem co robić 😢
No mnie na szczęście na razie nie wypadają. W ciąży wgl kompletnie mi nie wypadały, o dziwo miałam zawsze czystą szczotkę bez włosów po czesaniu. Ale podejrzewam, że to też dlatego, że farbowałam włosy w ciszy tylko 2 razy i to jeszcze farbą bez amoniaku taką bezpieczną dla ciężarnych. Bo przed ciąża jak farbowałam włosy normalną farbą to włosy mi zawsze wypadały.
Teraz zafarbowałam włosy 2 tyg temu i już trochę wypada, ale to przez farbę.
 
Do góry