reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No wiem, masz rację, że te co 4h dziecko powinno jeść, ale myślę, że jak to się zdarza, że pośpi dłużej raz na tydzień albo rzadziej to się nic wielkiego nie stanie 😜 moja generalnie śpi zawsze 2,5-3 h i się budzi sama na karmienie także jest dobrze. Czasem w nocy zdarzy się, że śpi 4 h ale to bardzo rzadko. Natomiast jak mała mi nie śpi w ciągu dnia pod rząd 4-5 h ( zdarza się rzadko jak np. Goście przyjdą albo miała wizytę u lekarza i się wypłakała, zestresowała i w domu odreagowuje tym, że jest niespokojna i nie śpi mi 3-4h, to też potrzebuje wtedy odespać to i śpi sobie później dłużej więc szkoda mi jej budzić. ''
T to Ty masz więcej instynktu macierzyńskiego niż ja 🤩
Ja to panikara jestem jak chustoszyłam małego i spał mi już 4h to zadzwoniłam do położnej czy mogę 😂 wcześniej wogole tego dnia nie spał cholerna kolka, powiedziała r że jak taka sytuacja to tak!
Także u Ciebie też pewnie ok skoro jednorazowy morfeusz😜

Dzieciaczki są takie ładne jak spa wyobrażam sobie ze mój šni tylko o krainie mleka bo jak się budzi to butli mało nie połknie😂😂😂😂🥰
 
reklama
Moja od 17 do 23 spała pół godziny.
Od 23 do1:45 (teraz) - 20 minut.
Na 7:45 mamy szczepienie z Dobrusią, o 6.30 muszę być na nogach. Mam chęć wyć ..
Omg, współczuję 😞 I wierzę, bo z dwójką małych dzieci to jest ciężko i nie dziwię Ci się, że chce Ci się wyć, też bym tak miała...
Ale jesteś silna babeczka i dasz sobie radę ❤️ Może odespisz w ciągu dnia jak da radę. W końcu mała kiedyś musi odespać ten nieprzespany czas.
 
T to Ty masz więcej instynktu macierzyńskiego niż ja 🤩
Ja to panikara jestem jak chustoszyłam małego i spał mi już 4h to zadzwoniłam do położnej czy mogę 😂 wcześniej wogole tego dnia nie spał cholerna kolka, powiedziała r że jak taka sytuacja to tak!
Także u Ciebie też pewnie ok skoro jednorazowy morfeusz😜

Dzieciaczki są takie ładne jak spa wyobrażam sobie ze mój šni tylko o krainie mleka bo jak się budzi to butli mało nie połknie😂😂😂😂🥰
Hahaha, no zauważyłam właśnie, że panikara z Ciebie 😅 No ale nie dziwota jak dziecko długo wyczekiwane i jeszcze wczesniak to się dmucha i chucha na nie 😁
No ja podchodzę do tego w taki naturalny sposób, na początku musiałam przystawiać małą co 1,5 h, żeby głodna nie była i żeby laktację rozkręcić, w domu jak już byłam to musiałam wybudzać co 3h na karmienie i też się mega stresowałam jak spała dłużej a nie chciała się wybudzić ( no bo to jeszcze był tygodniowy noworodek, to spała jak susel). Potem pytałam położnej czy w nicy mogę ją budzić co 4 h jak śpi i powiedziała, że jak najbardziej skoro dobrze przybiera na wadze, a i tak w dzień nadrabia i pije częściej więc git 😁
 
Moja malutka ma dzisiaj dzień do spania 🥰 Teraz mi śpi od 18 a jest prawie 23, czyli 5h pospala 😍 Ciekawe czy pośpi jeszcze godzinkę czy zaniedlugo wstanie, ale za maks godzinę ją budzę, bo chyba tak długo to nie bardzo 😝
Moj tez potrafi pospać 5 h i go nie budzę, zresztą nie zauważyłam żeby przez to spał więcej albo był jakiś zamulony wręcz przeciwnie jak się obudzi to jedzenie ma być natychmiast wiec najlepiej jak by była od razu butla bez żadnego przebierania bo jak za długo to jest taka awantura że hej😅wiec jak juz widzę że się zaczyna wybudzac to biorę go na zmianę pampersa żeby uniknąć tej awantury😅
 
Moj tez potrafi pospać 5 h i go nie budzę, zresztą nie zauważyłam żeby przez to spał więcej albo był jakiś zamulony wręcz przeciwnie jak się obudzi to jedzenie ma być natychmiast wiec najlepiej jak by była od razu butla bez żadnego przebierania bo jak za długo to jest taka awantura że hej😅wiec jak juz widzę że się zaczyna wybudzac to biorę go na zmianę pampersa żeby uniknąć tej awantury😅
No moja też nie jest ospała, miała tylko takie 2-3 dni, że ciągle by spała, cyc na śpiąco, ale to też było spowodowane wizytami u lekarza i trochę stanem przed gorączkowym.
Hahaha, moja tak samo, jak się obudzi to od razu ja daje do cycka, bo jak bym zaczęła od pampersa to by całe przewijanie był ryk 😅 więc u nas zawsze po wybudzeniu karmienie, ona po tym jest zadowolona, potem odbijanie a potem pampers 😁
 
No moja też nie jest ospała, miała tylko takie 2-3 dni, że ciągle by spała, cyc na śpiąco, ale to też było spowodowane wizytami u lekarza i trochę stanem przed gorączkowym.
Hahaha, moja tak samo, jak się obudzi to od razu ja daje do cycka, bo jak bym zaczęła od pampersa to by całe przewijanie był ryk 😅 więc u nas zawsze po wybudzeniu karmienie, ona po tym jest zadowolona, potem odbijanie a potem pampers 😁
Podobny temperamencik😅 Największy plus karmienia piersią jedzenie zawsze pod ręką 😉 mój niedawno się przebudził, przesikał pampersa, ale przebieranie trzeba było zakończyć na body bo juz akcja była 😅w piątek idziemy się szczepić zastanawiam się czy on jest w stanie po ukluciu gorzej lamentować niż za jedzeniem, ale chyba raczej nie🙈
 
Ostatnia edycja:
Podobny temperamencik😅 Największy plus karmienia piersią jedzenie zawsze pod ręką 😉 mój niedawno się przebudził, przesikał pampersa, ale przebieranie trzeba było zakończyć na body bo juz akcja była 😅w piątek idziemy się szczepić zastanawiam się czy on jest w stanie po ukluciu gorzej lamentować niż za jedzeniem, ale chyba raczej nie🙈
No to jest duży plus karmienia piersią, jak mała nagle głodna wystarczy, że wyciągnę cycka i ma jedzenie od razu, a nie raz jest tak, że nie doje sobie dobrze i muszę dokarmiać ją to wtedy tyko koszulka do góry i siup 😅
Hahaha, przekonasz się po szczepieniu 😁 Ja aż się bije pierwszego szczepienia, jaki to będzie płacz 😭 A już przeżyłam jej taki płacz 2 razy jak pobierali jej krewc i 2 razy jak robili jej usg 😞 Trzeba mieć mocne nerwy, bo ja to zawsze mam łzy w oczach.
 
Omg, współczuję 😞 I wierzę, bo z dwójką małych dzieci to jest ciężko i nie dziwię Ci się, że chce Ci się wyć, też bym tak miała...
Ale jesteś silna babeczka i dasz sobie radę ❤️ Może odespisz w ciągu dnia jak da radę. W końcu mała kiedyś musi odespać ten nieprzespany czas.
2:30 zasnęła dopiero. Tak wyglądała o 2 🤦‍♀️🤦‍♀️
20210426_224003.jpg
 
reklama
2:30 zasnęła dopiero. Tak wyglądała o 2 🤦‍♀️🤦‍♀️Zobacz załącznik 1264627

Skąd to ja znam. Oczy jak 5zł i nie ma spania :-) chociaż dziś w nocy było w miarę względnie. Ale nie wiem co jest mam mega problemy z dostawieniem do piersi. Muszę odciągać i dawać z butelki bo jest prezenie się i wyginanie w łuk. Coraz częściej myślę że mamy problem z napięciem wzmozonym i że jest dużo nie tak.
 
Do góry