reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
A to ciekawe z tą witaminą d. Czy to kwestia tej bilirubiny czy raczej związana z tym, że wcześniak 🤔🤔

Teoretycznie witamina D jest nazywana witaminą słońca. Ogólnie boję się że każą mi na dwa dni odstawić cyca I dawać mm by spadło bo czytałam właśnie w necie.
Wieczorem ogólnie dałam mojej mm bo wymęczyła mi cyce a ssała dalej piąstki i nie wiem czy to możliwe by ją po tym mleku odblokowało. Lecz twardy ten stolec, też muszę powiedzieć lekarzowi o tym bo się mała zamęczy z tymi kupami a raczej ich brakiem.
 
Z mężem oby dwoje jak się rodziliśmy to mieliśmy bujny włos to młoda też ma. Już jej można spinkami podpinać grzywę 😂
No moja starsza też taka czupryna po urodzeniu i teraz ma piękne włosy, młodsza aż takich włosów po urodzeniu nie miała jak się spodziewałam ale i tak lysa nie jest😁ale biorąc pod uwagę moja mega zgagę w ciąży powinna mieć włosy jak roszpunka🤣🤣
 
No moja starsza też taka czupryna po urodzeniu i teraz ma piękne włosy, młodsza aż takich włosów po urodzeniu nie miała jak się spodziewałam ale i tak lysa nie jest😁ale biorąc pod uwagę moja mega zgagę w ciąży powinna mieć włosy jak roszpunka🤣🤣
Ja to wogole nie wiem co to zgaga w ciąży a małemu można z tyłu głowy małą kitkę zrobić 😂😂 ja się śmieje, że muszę już go do fryzjera umówić bo w tej pandemi to nie wiadomo kiedy się dostaniemy😂😂😂😉
 
Teoretycznie witamina D jest nazywana witaminą słońca. Ogólnie boję się że każą mi na dwa dni odstawić cyca I dawać mm by spadło bo czytałam właśnie w necie.
Wieczorem ogólnie dałam mojej mm bo wymęczyła mi cyce a ssała dalej piąstki i nie wiem czy to możliwe by ją po tym mleku odblokowało. Lecz twardy ten stolec, też muszę powiedzieć lekarzowi o tym bo się mała zamęczy z tymi kupami a raczej ich brakiem.
ilością bym się nie martwiła bo czasem to nawet raz na tydz ale jakością przeczytaj artykuł na naszej stronie https://www.babyboom.pl/niemowleta/karmienie-piersia/karmienie-piersia-i-zaparcia-u-niemowlat
koniecznie zrób zdjęcie kupki dla pediatry
my dzięki objawom opisanym stwierdziliśmy alergie na białko dlatego dostaje hydrolizowane.
 
Ja to wogole nie wiem co to zgaga w ciąży a małemu można z tyłu głowy małą kitkę zrobić 😂😂 ja się śmieje, że muszę już go do fryzjera umówić bo w tej pandemi to nie wiadomo kiedy się dostaniemy😂😂😂😉

Mój mąż fryzjer, zapowiedział że córce będzie robić fryzury ( a żonie nie chce 😂)
 
Teoretycznie witamina D jest nazywana witaminą słońca. Ogólnie boję się że każą mi na dwa dni odstawić cyca I dawać mm by spadło bo czytałam właśnie w necie.
Wieczorem ogólnie dałam mojej mm bo wymęczyła mi cyce a ssała dalej piąstki i nie wiem czy to możliwe by ją po tym mleku odblokowało. Lecz twardy ten stolec, też muszę powiedzieć lekarzowi o tym bo się mała zamęczy z tymi kupami a raczej ich brakiem.
Wiem, że witamina d to witamina słońca, ale w przypadku żółtaczki to chodzi o promieniowanie uv, zasada działania słońca jest podobna jak lamp do naświetlania. Najlepiej byłoby malucha na golasa wystawić na słońce, ale u nas za zimno 😳😳
 
ilością bym się nie martwiła bo czasem to nawet raz na tydz ale jakością przeczytaj artykuł na naszej stronie https://www.babyboom.pl/niemowleta/karmienie-piersia/karmienie-piersia-i-zaparcia-u-niemowlat
koniecznie zrób zdjęcie kupki dla pediatry
my dzięki objawom opisanym stwierdziliśmy alergie na białko dlatego dostaje hydrolizowane.

Juz zdjęcia kupy nie zrobię bo bym musiala przegrzebać kosz ale była taka ciemno musztardowa taka trochę pod zieleń. Może faktycznie w moim pokarmie jest problem. Bo mam problem z ograniczeniem słodyczy tyle że jem np jakiegoś eklera tylko raz dziennie. No i mało owoców z racji tego że np sama jak zjem banany to już mam zaparcia murowane. Jedynie co to ryby uwielbiam i jem na potęgę np łososia na kanapkach.
 
reklama
kiedyś biegaliśmy za mięsem 😜 jak uważasz oczywiście rób ale wszędzie w SID piszą żeby tego nie robić polecam artykuł Link do: Nowe wytyczne dotyczące bezpiecznego snu niemowląt AAP | 2016
nawet na boku do snu się nie układa może akurat traf naszym się nic nie stanie ale z badań wynika że cyt......co roku umiera 3500 dzieci w związku ze snem. Obejmuje to SIDS, zgony o niejasnym podłożu, śmierć związaną z brakiem dopływu powietrza i uduszeniem (tutaj muszę dwa słowa – suffocation oznacza uduszenie na skutek np. wpadnięcia twarzą w poduszkę i braku dostępu do tlenu, a strangulation – uduszenie na skutek np. zaciśnięcia się czegoś na szyi)....
nawet przy refluksie zalecają na plecach skądś się to bierze.

To są zalecenia amerykańskich pediatrow, np zalecania w Japonii są już zupełnie inne. Trochę wynika to z kultury spania - w Japonii łóżka są bardzo ascetyczne, podobnie łóżeczka.

Ja starszą córkę kładłam na pleckach tylko i potem chodziliśmy na rehabilitację z powodu słabych mięśni brzuszka. Teraz na noc dziecko śpi na pleckach lub na boku ale w dzień jedna drzemke ma na brzuszku i ja wtedy czuwam przy nim.

Dorzucam też wpis mamy fizjoterapeuty w tym temacie
 
Do góry