reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Poranna rozmowa z moim średnim dzieckiem: Dobrusiu, dlaczego podłoda jest w kupie? Bo mi spadła 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Jak nocki u Was? Mi obie dziewxzyny tak dały w kość, że zasnęłam dopiero o 5, więc jestem nieprzytomna...
Dobrusia wymiata 🥰 - w sumie racja prawdę powiedziała!
u mnie zależy od humoru 🤪 ale po przejściu na bebilon pepit syneo zdecydowanie wstajemy wyspani a Pediatra nas opierniczyła że zmieniliśmy (przecież są teleporady itd) z nutramingenu pokazałam jej fucka jak wyszliśmy nie będę głodzić dziecka pił 40 ml😬 (zresztą kto by to wypił??) a poza tym ostatecznie zgodziła się z nami, że zostawiamy to jak mu dobrze...
ból brzuszka tylko raz na jakiś czasu przy robieniu kupki, nie wrzeszczy już tak, nie skręca się i nie puszcza tyle bąków. No wczoraj z ta kupą ale to chyba po szczepionce po rota🤔
Jedyny minus to trochę więcej ulewa po łyżeczce tak ze 3 razy dziennie ale to mleko jest mega rzadkie więc to chyba przez to...
więc u mnie względnie ale zobaczymy musi pobrać jeszcze tydz żebym mogła powiedzieć tak to mleko dla niego i spoko nie ma dużo dolegliwości da się przeżyć.
 
reklama
Mój wczoraj tak obsesyjnie płakał dałam palca do ssania małego i położyłam na brzuszek termofor przykryłam pieluszka i zaraz 10 min spokój i wielka zielona kupa 😱 potrzebował wsparcia.
Twój maluszek też chce coś tylko musisz odgadnąć co? Próbuj wszystkiego! 😘 dasz radę
Termoforu nie próbowałam a teraz położyłam go na jej brzuszek i faktycznie zasnęła. Zobaczymy na jak długo.
 
Tylko ze my już szukamy i szukamy i nic nie wychodzi. Zje i prawie śpi odłożę już oczy jak piec złotych
no to taki etap gdzieś pisałam z tydz temu, że mój też tak miał. Potrzebuje Was 🤪 może kangurowanie pomoże.
Mój generalnie już zaśnie sam jak go odłożę do łóżeczka też otworzy oczy ale zaraz zaśnie ważne żebym usiadła obok aż zaśnie i poczekała. jak wyjdę to niestety nici...
ale to proces długi którego musiałam go nauczyć i przeczekać cierpliwie (generalnie dokładałam płakał brałam na ręce uspokajał się i znowu odkładałam płakał znowu na ręce i tak do skutku) są oczywiście jeszcze czasem momenty, że się wyłamie wczoraj tak miał po szczepionce potrzebował bliskości i tulenia trochę więcej niż zazwyczaj😍
 
Dobrusia wymiata 🥰 - w sumie racja prawdę powiedziała!
u mnie zależy od humoru 🤪 ale po przejściu na bebilon pepit syneo zdecydowanie wstajemy wyspani a Pediatra nas opierniczyła że zmieniliśmy (przecież są teleporady itd) z nutramingenu pokazałam jej fucka jak wyszliśmy nie będę głodzić dziecka pił 40 ml😬 (zresztą kto by to wypił??) a poza tym ostatecznie zgodziła się z nami, że zostawiamy to jak mu dobrze...
ból brzuszka tylko raz na jakiś czasu przy robieniu kupki, nie wrzeszczy już tak, nie skręca się i nie puszcza tyle bąków. No wczoraj z ta kupą ale to chyba po szczepionce po rota🤔
Jedyny minus to trochę więcej ulewa po łyżeczce tak ze 3 razy dziennie ale to mleko jest mega rzadkie więc to chyba przez to...
więc u mnie względnie ale zobaczymy musi pobrać jeszcze tydz żebym mogła powiedzieć tak to mleko dla niego i spoko nie ma dużo dolegliwości da się przeżyć.
Nutramingen na receptę wypisują. Ja tez zmieniłam mleko na nań optipro plus. I dzisiaj trochę więcej mleka wypiła niż zazwyczaj. Czy to może być ze dziecko nie tyle co się najada już tylko ze mleko nie smakuje . Ty karmisz tylko butelką mm?
 
Tylko wczoraj np. w dzień było tylko to ze spała na rękach nosić musiałam cały czas a po 18 na rękach płacz lament. Teraz położyłam termofor do łóżeczka i ja brzuszkiem na termofor i śpi🙂już godzinę
no to taki etap gdzieś pisałam z tydz temu, że mój też tak miał. Potrzebuje Was 🤪 może kangurowanie pomoże.
Mój generalnie już zaśnie sam jak go odłożę do łóżeczka też otworzy oczy ale zaraz zaśnie ważne żebym usiadła obok aż zaśnie i poczekała. jak wyjdę to niestety nici...
ale to proces długi którego musiałam go nauczyć i przeczekać cierpliwie (generalnie dokładałam płakał brałam na ręce uspokajał się i znowu odkładałam płakał znowu na ręce i tak do skutku) są oczywiście jeszcze czasem momenty, że się wyłamie wczoraj tak miał po szczepionce potrzebował bliskości i tulenia trochę więcej niż zazwyczaj😍
 
Nutramingen na receptę wypisują. Ja tez zmieniłam mleko na nań optipro plus. I dzisiaj trochę więcej mleka wypiła niż zazwyczaj. Czy to może być ze dziecko nie tyle co się najada już tylko ze mleko nie smakuje . Ty karmisz tylko butelką mm?
tak nutramingen od niej dostaliśmy na receptę ale nie chciał tego pić więc przepatrzyłam cały internet poczytałam i na drugi dzień kupiliśmy pepti syneo przynajmniej nie śmierdzi tak. Ma białko hydrolizowane więc ono trochę inaczej działa nie ma co patrzeć na ml. Nam zaleciła 5/100 ml a on pije 600-700 ml więc to sprawa indywidualna (ma 2 ms skończone)
karmię tylko mm (ale nam wyszło uczulenie więc chyba z nami to mleko zostanie.
pepti syneo też może być refundowane zamiast 100% może wypisać receptę i płaci się 30% tylko okres przejściowy to właśnie 2 tyg. tak się zabezpieczyli
 
tak nutramingen od niej dostaliśmy na receptę ale nie chciał tego pić więc przepatrzyłam cały internet poczytałam i na drugi dzień kupiliśmy pepti syneo przynajmniej nie śmierdzi tak. Ma białko hydrolizowane więc ono trochę inaczej działa nie ma co patrzeć na ml. Nam zaleciła 5/100 ml a on pije 600-700 ml więc to sprawa indywidualna (ma 2 ms skończone)
karmię tylko mm (ale nam wyszło uczulenie więc chyba z nami to mleko zostanie.
pepti syneo też może być refundowane zamiast 100% może wypisać receptę i płaci się 30% tylko okres przejściowy to właśnie 2 tyg. tak się zabezpieczyli
Moja ma 5 tygodni i jak liczę w ciągu całego dnia to je tak 550-600 ml na dzień. A w sumie na jej mleku jest ze powinna jeść 6x120 to 720. Ale przyrasta prawidłowo i ona więcej nie potrzebuje widocznie.
 
reklama
tak nutramingen od niej dostaliśmy na receptę ale nie chciał tego pić więc przepatrzyłam cały internet poczytałam i na drugi dzień kupiliśmy pepti syneo przynajmniej nie śmierdzi tak. Ma białko hydrolizowane więc ono trochę inaczej działa nie ma co patrzeć na ml. Nam zaleciła 5/100 ml a on pije 600-700 ml więc to sprawa indywidualna (ma 2 ms skończone)
karmię tylko mm (ale nam wyszło uczulenie więc chyba z nami to mleko zostanie.
pepti syneo też może być refundowane zamiast 100% może wypisać receptę i płaci się 30% tylko okres przejściowy to właśnie 2 tyg. tak się zabezpieczyli
Zaleciła Ci dla 2 miesięcznego dziecka tylko 5 razy dziennie po 100 ml? To mało. Na wszystkich korkach jest dużo więcej. Ja mojej nie mogę zmienić na 6 posiłków. My jemy 8 . 6 w ciągu dnia i budzimy się o 2 i 5 w nocy. Co 3 godziny je i tak 60 ml raz na jaka czas domaga się jeszcze 30.
 
Do góry