reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Nasz póki co jeszcze śpi w łóżeczku, w dzień tez w koszu mojżesza. U nas pobudka o 2 i o 6, a nad ranem to już go karmię w łóżku, w dzień najgorzej jak coś się z brzuszkiem dzieje albo kupę ma zrobić wtedy robi się nie spokojny i śpi krótko. Ale czasem to 3- 4 h potrafi spać, ile ja mogę wtedy zrobic😂
 
reklama
Nasz póki co jeszcze śpi w łóżeczku, w dzień tez w koszu mojżesza. U nas pobudka o 2 i o 6, a nad ranem to już go karmię w łóżku, w dzień najgorzej jak coś się z brzuszkiem dzieje albo kupę ma zrobić wtedy robi się nie spokojny i śpi krótko. Ale czasem to 3- 4 h potrafi spać, ile ja mogę wtedy zrobic😂

U nas też musimy przełożyć dokarmienie mm na godz 18 bo na noc za ciężkie na brzuszek dla niej to jest. I resztę karmień normalnie cyc
 
hmm kusiło mnie to jak jeszcze w ciąży byłam ale zwyciężyła wygoda 😐 Ja czytałam o tym na https://mamaginekolog.pl/pieluchy-wielorazowe-hit-czy-kit/
ale kurczę jednak koszt na początku przeraża 🥶ale chyba zmienię chociaż część na lato bo bardzo podobają mi się te formowania Link do: puppidiapers.com a do tego ekologia 😜 i tak jak mówisz mniej odparzeń.
gratulacje bo to wymaga przełamania schematu 😍👍
Niby koszty duże a mnie wyprawka noworodkowa kosztowała max 300 zeta, bo kupowałam na bazarku używane i prałam wszystko w odkażaczu (nappy fresh) i 60*. Poza wełną, ale to można na 24h do zamrażarki wrzucić i też jest odkażone. Mnie głównie przeraża lanolinowanie tej wełny, chyba głównie z tego powodu chodziłam dookoła tego jak pies wokół jeża 🤣🤣
 
Co my od piątku przeżyliśmy na tym cholernym mleko podobnym specyfiku nutramingen to chce już o tym zapomnieć 🤬 niedosyć że to na w składzie na pierwszym miejscu syrop glukozowy, śmierdzi nie miłosiernie 🤢, smakuje jeszcze gorzej 🤮 a do tego nic się nie poprawiało małego nadal skręcało, krzyki, kolki, czkawka, ogromna ilość bąków i wybudzanie z płaczem. Do tego doszła biegunka, ulewanie i mały z jedzenia na jedzenie jadł coraz mniej (normalnie nam jadł już 100 ml) ten szajs to zaczął od 60 ml i tylko w dół schodził. Koszmar!
Wczoraj wertując cała noc internet postanowilismy sami że dopóki nie będzie wyników na laktoze to kupujemy mu bebilon pepti Syneo 1 też bez laktozy (nie śmierdzi i mały je normalnie 100 ml) i stosujemy od wczoraj południa i już widzę poprawę mniejsza ilość bąków wręcz sporadyczne, mieki brzuszek i biegunek nie ma, minus taki ze trochę mu się ulewa bo to rzadkie jest ale zobaczymy jak będzie poczekamy do wizyty u pedi w piątek. Jak będzie dobrze to poproszę żeby wystawiła mi receptę na to mleko bo się okazuje że jest na liście refundowanych i zamiast 100% można płacić 30%.
 
Co my od piątku przeżyliśmy na tym cholernym mleko podobnym specyfiku nutramingen to chce już o tym zapomnieć 🤬 niedosyć że to na w składzie na pierwszym miejscu syrop glukozowy, śmierdzi nie miłosiernie 🤢, smakuje jeszcze gorzej 🤮 a do tego nic się nie poprawiało małego nadal skręcało, krzyki, kolki, czkawka, ogromna ilość bąków i wybudzanie z płaczem. Do tego doszła biegunka, ulewanie i mały z jedzenia na jedzenie jadł coraz mniej (normalnie nam jadł już 100 ml) ten szajs to zaczął od 60 ml i tylko w dół schodził. Koszmar!
Wczoraj wertując cała noc internet postanowilismy sami że dopóki nie będzie wyników na laktoze to kupujemy mu bebilon pepti Syneo 1 też bez laktozy (nie śmierdzi i mały je normalnie 100 ml) i stosujemy od wczoraj południa i już widzę poprawę mniejsza ilość bąków wręcz sporadyczne, mieki brzuszek i biegunek nie ma, minus taki ze trochę mu się ulewa bo to rzadkie jest ale zobaczymy jak będzie poczekamy do wizyty u pedi w piątek. Jak będzie dobrze to poproszę żeby wystawiła mi receptę na to mleko bo się okazuje że jest na liście refundowanych i zamiast 100% można płacić 30%.
No nie jesteś pierwszą osobą, która tak się wypowiada o nutramigenie. Dobrze, że zauważyliście. Trzymam kciuki, żeby to drugie mleczko się dalej super sprawdzało.
 
Dziewczyny mamy kryzys. Dziś wzięłam paracetamol bo głowa mi pękała (a musi mnie naprawdę mocno boleć abym wzięła tabletkę), I dałam dziecku mm, by po tej przeciwbolowej nie chciałam dawać cyca małej tak bezpośrednio. I pozniej problem z dostawieniem, krzyk małej, coś pojadła z piersi ale wielki krzyk, że aż drugi raz teraz daliśmy jej butle. Mam wyrzuty sumienia ze wzięłam ten paracetamol bo i tak nie pomógł na ten ból, i boje się ze rozwaliłam sobie w jakiś sposób laktacje. Nie wiem czy też może ten krzyk małej jest związany z tym że czuje ze dzis nie czuje się najlepiej i może nie leci jak powinno. Nie wiem. Boje sie aby nie zakończyć sobie laktacji bo tak o to walczyłam by piła z piersi.
 
reklama
Dziewczyny mamy kryzys. Dziś wzięłam paracetamol bo głowa mi pękała (a musi mnie naprawdę mocno boleć abym wzięła tabletkę), I dałam dziecku mm, by po tej przeciwbolowej nie chciałam dawać cyca małej tak bezpośrednio. I pozniej problem z dostawieniem, krzyk małej, coś pojadła z piersi ale wielki krzyk, że aż drugi raz teraz daliśmy jej butle. Mam wyrzuty sumienia ze wzięłam ten paracetamol bo i tak nie pomógł na ten ból, i boje się ze rozwaliłam sobie w jakiś sposób laktacje. Nie wiem czy też może ten krzyk małej jest związany z tym że czuje ze dzis nie czuje się najlepiej i może nie leci jak powinno. Nie wiem. Boje sie aby nie zakończyć sobie laktacji bo tak o to walczyłam by piła z piersi.
Coś Ty nie rozwaliłaś laktacji, może masz słabszy dzień i nie leci pokarm jak normalnie. Czasem dziecko bardziej pasuje butelka po szybciej leci mleczko, nie musi się tak nassac.
Ale raczej Twoja mala nie zrezygnuje z piersi.
Moja mała np. Pije o cyc i butle i obie opcje lubi.
Cyc pije bo nie wystarcza jej jako jedzenie noi przytulak jest. A butle widzę szybciutko pije, zaspakaja głód.
Nie powiem wolałbym chyba to albo to karmić.bo nie wiem ile do końca pije z cycka.
I karmienie to praktycznie nonstop bo z cycka długo trwa, butla niby szybko ale w sumie to karmie co2, 5-3h a samo karmienie to z 40minut 🙉🙈🍼
Starsza była tylko cyc i łatwiej było.
 
Do góry