reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Hej dziewczyny , u mnie już niedługo cesarskie cięcie bo juz za 2 dni. I takie mam przemyślenia a propo karmienia piersią. Czy na początku się wstydziliście karmić, np przy teściowej lub znajomej ? Bo ja jakoś nie wyobrażam sobie karmić przy teściowej. Chodz moją tesciowa to naprawdę dobra i fajna kobieta, ale mam straszne obiekcje. Natomiast mysle że przed moja mama I siostra nie miałabym wstydu. Wiem ze to normalne karmić itp. Ale jakoś nie chce żeby widziała moje piersi. Najgorsze jest to ze mieszkam właśnie razem z teściami, oni mają dół domu, a my górę. Niby wszystko mamy osobno, ale wiem że pewnie będzie przychodzić do mnie i teraz jak tu jej powiedzieć że nie chce żeby mnie oglądała jak karmie.... ? Tylko jakoś delikatnie, żeby się nie obraziła?
Ja generalnie karmię wszędzie. Oczywiście unikam miejsc ludnych, ale jak dzieć głodny to karmię wszędzie. U teściowej tez. Jeśli jest dużo ludzi, to wychodzę dla spokoju dziecka, a jeśli nie, to przy teściach karmię też. Wychodzę z założenia, że to naturalna rzecz. A teściowa 10 dzieci wychowała na piersi także tym bardziej.

@karoo-kp miałaś rację ze miałam intuicję. Mała ma katarek i musieliśmy na klockach podnieść trochę łóżeczko, plus ciągle odciągać musze aspiratorem z noska :-) No i od jutra werandujemy koniecznie bo im szybciej zaczniemy na dwor tym szybciej minie ten katarek.
I cieszę się z podejścia lekarza, mam do niego dzwonić jak cos mnie będzie niepokoić (pomimo że przyjmuje prywatnie, ale chce on pomóc).
No to super, fajny lekarz się trafił!!
 
reklama
Ja generalnie karmię wszędzie. Oczywiście unikam miejsc ludnych, ale jak dzieć głodny to karmię wszędzie. U teściowej tez. Jeśli jest dużo ludzi, to wychodzę dla spokoju dziecka, a jeśli nie, to przy teściach karmię też. Wychodzę z założenia, że to naturalna rzecz. A teściowa 10 dzieci wychowała na piersi także tym bardziej.


No to super, fajny lekarz się trafił!!

Starszy facet, się okazało że mojego męża w przyszłości postawił na nogi (jako dziecko mój mąż wpadł w śpiączkę z powodu niewyleczonego zapalenia płuc, później miał astmę)
 
Ja kupiłam nestle nan optipro, póki co jest ok. wczoraj była pierwsza kupa. Najpierw daje z piersi a potem robie mm, bo jest krzyk , że chce jeszcze być przy piersi, jak zje mm jest zadowolony i spokojny. Potem śpi 3- 4 h.
Wiesz co ja widzę bardzo dużo plusów w karmieniu mm bo w szpitalu tak mnie zniechecili do kp przez to, że nigdy mi małego nie dokarmili pomimo , że bylam po cc i zgłaszałam , że jest głodny a on 20 h na dobę wisiał na mojej piersi, że już nie wyrabiałam 🙈
A Ty jak robisz z karmieniem ? Laktatorem tez odciągasz?

U mnie też 6 doba maluszka i podaje mm 50- 60 ml, położna potwierdziła dzisiaj ze tyle powinien dostać😉
U mnie też 6doba,to ja dawałam 40ml ale plus pierś, ale wiesz chyba 60ml jest ok bo właśnie czytam i widzę że te 40 czy 50ml już mało mimo piersi🙈😱
U mnie to czuję nabrzmiałe napełnione piersi, przystawiam i potrafi wisieć np. 2h na cycku ale widać że pokarm mój niepełnowartościowy bo by już, mleka nie chciała tego z butli a ona, łapczywie pije.
Takze moja laktacja tak wygląda. 😬A Ty karmisz też piersią czy sama butla?
Mnie tak pochłonęło to karmienie małej że nie czytam wszystkiego co piszecie, bo nie mam kiedy🙄😱
 
reklama
Do góry