reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Gdzieś czytałam, ze dziecko od 1szej doby zjadła dziennie o 10ml więcej startując od 10ml właśnie i dobija do 90ml w 9tej dobie; w szpitalu dokarmiałam mm 20 ml w drugiej dobie, więc by się zgadzało. Na moje oko 90ml jest w sam raz na teraz, zawsze daje trochę więcej w butelce, ale zostaje około 10ml
A widzisz ja tez tak czytałam a moja pani od laktacji wyliczyła mi 60 ml. I mała zje zamknie oczy na 10 minut i wrzask dalej szuka cyca. Mam wrażenie ze jak ma jiz 16 dni to zdecydowanie za mało tym bardziej ze u mnie w cyckach susza
 
reklama
A widzisz ja tez tak czytałam a moja pani od laktacji wyliczyła mi 60 ml. I mała zje zamknie oczy na 10 minut i wrzask dalej szuka cyca. Mam wrażenie ze jak ma jiz 16 dni to zdecydowanie za mało tym bardziej ze u mnie w cyckach susza
U mnie w piersiach tez susza, zaczęłam dokarmianie sama, patrzylam na tabele na mleku. Zaczęłam podawać mm 30 ml w ale było mu mało wiec zwiększylam. Wczoraj była położna i powiedziała, że podawać 50 ml mm. Widzę że to mu wystarcza bo przygotowuje 60 ml i nie wypija wszystkiego trochę zostaje, a u nas dopiero maluszek ma tydzień, wiec skoro Twoja starsza to wydaje się, że trochę mało. Ja bym chyba zwiększyła.
Pani doradca przez tą małą ilość pewnie chce rozkręcić Ci laktacje, ale ja Cię doskonale rozumiem co to znaczy niespokojne głodne dziecko🙈
 
@karoo-kp miałaś rację ze miałam intuicję. Mała ma katarek i musieliśmy na klockach podnieść trochę łóżeczko, plus ciągle odciągać musze aspiratorem z noska :-) No i od jutra werandujemy koniecznie bo im szybciej zaczniemy na dwor tym szybciej minie ten katarek.
I cieszę się z podejścia lekarza, mam do niego dzwonić jak cos mnie będzie niepokoić (pomimo że przyjmuje prywatnie, ale chce on pomóc).
 
U mnie w piersiach tez susza, zaczęłam dokarmianie sama, patrzylam na tabele na mleku. Zaczęłam podawać mm 30 ml w ale było mu mało wiec zwiększylam. Wczoraj była położna i powiedziała, że podawać 50 ml mm. Widzę że to mu wystarcza bo przygotowuje 60 ml i nie wypija wszystkiego trochę zostaje, a u nas dopiero maluszek ma tydzień, wiec skoro Twoja starsza to wydaje się, że trochę mało. Ja bym chyba zwiększyła.
Pani doradca przez tą małą ilość pewnie chce rozkręcić Ci laktacje, ale ja Cię doskonale rozumiem co to znaczy niespokojne głodne dziecko🙈
Nie widze sensu rozkręcania laktacji. Ponad dwa tygodnie się męczymy a mała nadal głodna. Odciagam ledwo 30 ml przez cały dzień. Czasami po nocy jak nie odciagam w nocy to mam 30 ml przy jednym podejsciu. Ale co to jest. Ciesze się że chociaż trochę leci to przed jedzeniem ciumka sobie i się przytula.
 
A widzisz ja tez tak czytałam a moja pani od laktacji wyliczyła mi 60 ml. I mała zje zamknie oczy na 10 minut i wrzask dalej szuka cyca. Mam wrażenie ze jak ma jiz 16 dni to zdecydowanie za mało tym bardziej ze u mnie w cyckach susza
Jeśli masz laktator to spróbuj sobie odciągać pokarm na zasadzie 7-7-5-5-3-3 lub power pump, może uda Ci się wywołać rzekę :)
Mam opakowanie z mm HIPP i tam na jest informacja, ze jedna porcja dla dziecka 1-2 tygodnie to 70ml, mm jest trochę inaczej trawione niż mleko z piersi, dlatego pewnie jest różnica
 
A widzisz ja tez tak czytałam a moja pani od laktacji wyliczyła mi 60 ml. I mała zje zamknie oczy na 10 minut i wrzask dalej szuka cyca. Mam wrażenie ze jak ma jiz 16 dni to zdecydowanie za mało tym bardziej ze u mnie w cyckach susza
Natulia powiem tak... Zdaj się trochę na siebie trochę na Małą i swój instynkt. Wiem, że wiedza położnych i lekarzy jest ogromna ale każde dziecko jest inne, nie zawsze da się książkowo.
Córkę karmiłam mm od początku, położna zwracała mi uwagę, że za dużo je (jakieś 90 ml w tym czasie o którym piszesz)
Robiłam po swojemu i źle na tym nie wyszłyśmy. Do dziś mam skrupulatne notatki z karmień (do około 3 miesięcy)
 
Jeśli masz laktator to spróbuj sobie odciągać pokarm na zasadzie 7-7-5-5-3-3 lub power pump, może uda Ci się wywołać rzekę :)
Mam opakowanie z mm HIPP i tam na jest informacja, ze jedna porcja dla dziecka 1-2 tygodnie to 70ml, mm jest trochę inaczej trawione niż mleko z piersi, dlatego pewnie jest różnica
Ja używam mleka bebilon i na nim jest 1 miesiąc 90-120mk
 
Natulia powiem tak... Zdaj się trochę na siebie trochę na Małą i swój instynkt. Wiem, że wiedza położnych i lekarzy jest ogromna ale każde dziecko jest inne, nie zawsze da się książkowo.
Córkę karmiłam mm od początku, położna zwracała mi uwagę, że za dużo je (jakieś 90 ml w tym czasie o którym piszesz)
Robiłam po swojemu i źle na tym nie wyszłyśmy. Do dziś mam skrupulatne notatki z karmień (do około 3 miesięcy)
No właśnie tak robię robię około 90 ml raz wypija raz nie. Z reguły 70-80 idzie. Tylko w tamtym tygodniu mała przytyła 310 gram. Pani położna zadowolona że tyje, że przekroczyła wagę urodzeniowa a pani od laktacji twierdzi ze za dużo!!! I bądź mądry człowieku
 
reklama
A pomijając już te problemy to opowiadajcie jak sobie radzicie? Jak wasze maleństwa zachowują się w dzień i w nocy. Śpią dużo czy raczej cały czas na rączkach

Moja mała ma dzisiaj tydzień 🤗
Jest naprawdę grzeczna, w dzień płacze tylko jak chce cyca i czasami jak... Jest w trakcie "2" 🙈 w nocy śpi elegancko, 4 i 2.5 godz. mniej więcej.
W dzień potrafi też godzinę być obudzona i wodzi oczkami 🤷‍♀️
 
Do góry