reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ojej, szyjka długa i zamknięta? No to chyba jesteś najbardziej do tyłu z akcją. Ale szyjka potrafi szybko się zgładzić a zaraz za tym rozkręcić akcja. Mimo wszystko polecam dużo spacerów. :)



Ojj, ja się pogodziłam z tym, że męża nie będzie w szpitalu ale nie wyobrażam sobie, by nie było go w domu w naszych pierwszych dniach z maluszkiem. Mąż też jest tym "niezastąpionym" i trudno u niego z urlopem (ma ponad 50 dni zaległego urlopu) ale na 2 tygodnie tacierzyńskiego idzie bezdyskusyjnie. Tyle że u niego zawsze jest szczyt sezonu i w końcu kiedyś muszą mu dać urlop więc się nie kłócą. A u Twojego męża może teraz wypada szczyt sezonu?

Z poprzedniej ciąży wiem, że nic nie pomaga, jak dziecko chce wyjść to wtedy wyjdzie 😂 moja starsza była 8 dni po terminie, wszystkie książkowe metody zawodziły 😉 coś czuję, że będzie powtórka z rozrywki 😂

Doczytałam twój drugi post o kwarantannie, jeśli dostaniecie kwarantannę to pewnie będziesz musiała rodzic w szpitalu covidowym a na porodówkę będzie musiała zawieźć cię karetka, przynajmniej takie są zasady u mnie w mieście.
 
reklama
Moja właśnie potrafi przespać 2-3h. Właśnie się udało ze po 12 usnela i spala teraz do 3. Ale mam wrażenie że właśnie potrzebuje przytulenia też bo mąż ją jakoś wieczorem utuli. Teraz znów ładnie po pobudce pije. I boje się znów jej dać mm. A musze jej dać wieczorem bo takie zalecenie pediatry. Wgl zazdroszczę Ci tłustego pokarmu bo pewnie aż żółty. Ja jak odciągam to biały i tłuszczu tak nie ma
Mój pokarm biały. A w sprawie karmienia lepiej skonsultować się z certyfikowaną doradczynią laktacyjną, pediatrzy niestety o kp wiedzą naprawdę niewiele. Podejrzewam, że po konsultacji z CDL laktacja się dopiero solidnie rozhula. Ja dla spokoju kupiłam wagę żeby sprawdzać przyrosty na piersi, koszt około 130 zeta, może odstaw butlę i zacznij ważyć? Jeśli są zasiusiane pieluchy, minimum 2 kupy dziennie i dziecko przyrasta prawidłowo (20-40) gramów dziennie) to nie ma żadnej potrzeby dokarmiania.


Zaczynam się martwić mój co 2 h się budzi na butle jak w zegarku nie wiem co mu się stało oczywiście z wrzaskiem. No i zauważyłam że leci odrazu do piersi czy to mojej czy męża muszę to skonsultować z pediatra bo właściwie powiniwn się urodzić 12.03 a przez to że urodził się ms wcześniej to nie miał takiego odruchu 😱🤷🏻‍♀️ zwariuje bo zaprzestałam laktacji a tutaj w małym instynkt się budzą 😓😥
Myślałaś o relaktacji? Jest mozliwa 🤣🤣🙈
 
Eh.. Gdyby te maluszki mówić umiały🙄 Mój to z piersi chyba takiego ululacza, usypiacza sobie zrobił😊 Początkowo zjadł co miał zjeść i koniec, a teraz? I godzinę na piersi może wisieć😱 Może coś z moim pokarmem nie tak? Już sama nie wiem. I terrorysta już wie kiedy tulony na rękach a kiedy do kołyski albo łóżeczka odstawiony.

Chyba te dzieci nam się robią takie małe terrorysty. Bo moja zasnęła mi właśnie na rękach,odstawiłam ją do łóżeczka i już słyszę jakieś stęki ze nie wygodnie.
Ps. Dziewczyny mam ochotę na McDonalda i bije się z myślami czy coś zjeść czy nie zaszkodzi to małej. 🤷‍♀️
 
Mój pokarm biały. A w sprawie karmienia lepiej skonsultować się z certyfikowaną doradczynią laktacyjną, pediatrzy niestety o kp wiedzą naprawdę niewiele. Podejrzewam, że po konsultacji z CDL laktacja się dopiero solidnie rozhula. Ja dla spokoju kupiłam wagę żeby sprawdzać przyrosty na piersi, koszt około 130 zeta, może odstaw butlę i zacznij ważyć? Jeśli są zasiusiane pieluchy, minimum 2 kupy dziennie i dziecko przyrasta prawidłowo (20-40) gramów dziennie) to nie ma żadnej potrzeby dokarmiania.



Myślałaś o relaktacji? Jest mozliwa 🤣🤣🙈

Kochana u mnie czasem nie zdążę wymienic jednej pieluchy a juz w drugiej narobione. Wagę zamówiłam i już czeka na odbiór bo właśnie dziś przyszła, jutro mąż odbierze i będziemy ważyć. Bo mi się wydaje że od zeszłego tygodnia jak byliśmy u chirurga to przybrała na wadze,lecz nie idzie jej to ekstremalnie szybko
 
Mój pokarm biały. A w sprawie karmienia lepiej skonsultować się z certyfikowaną doradczynią laktacyjną, pediatrzy niestety o kp wiedzą naprawdę niewiele. Podejrzewam, że po konsultacji z CDL laktacja się dopiero solidnie rozhula. Ja dla spokoju kupiłam wagę żeby sprawdzać przyrosty na piersi, koszt około 130 zeta, może odstaw butlę i zacznij ważyć? Jeśli są zasiusiane pieluchy, minimum 2 kupy dziennie i dziecko przyrasta prawidłowo (20-40) gramów dziennie) to nie ma żadnej potrzeby dokarmiania.



Myślałaś o relaktacji? Jest mozliwa 🤣🤣🙈
Odpada po ms ściągani co 3 h miałam 20-30 ml do tego miałam usg piersi i tam wogole prawie pokarmu przewody nie powiększone. A teraz już kompletnie prawo zanikło 😬 bardzo chciałam ale nie wiem widzę różnicę w przyrostach u małego wcześniej kupy 8 razy die nie i mało tył....
 
Chyba te dzieci nam się robią takie małe terrorysty. Bo moja zasnęła mi właśnie na rękach,odstawiłam ją do łóżeczka i już słyszę jakieś stęki ze nie wygodnie.
Ps. Dziewczyny mam ochotę na McDonalda i bije się z myślami czy coś zjeść czy nie zaszkodzi to małej. 🤷‍♀️
Nie terrorysty tylko czwarty trymestr ciąży 🙈🤣😉

Trudno powiedzieć. Ogólnie ja jem wszystko, ale fast foodów typu McDonalds unikam, bo to wszystko bardzo przetworzone i wypelnione huk wie czym. Ale hambuksa wołowego zeżarłam następnego dnia po przyjeździe ze szpitala 🤣😉

Kochana u mnie czasem nie zdążę wymienic jednej pieluchy a juz w drugiej narobione. Wagę zamówiłam i już czeka na odbiór bo właśnie dziś przyszła, jutro mąż odbierze i będziemy ważyć. Bo mi się wydaje że od zeszłego tygodnia jak byliśmy u chirurga to przybrała na wadze,lecz nie idzie jej to ekstremalnie szybko
Oj, u nas to samo. Obsikała mnie i obsrała chyba z 8 razy 🤣🤣


Odpada po ms ściągani co 3 h miałam 20-30 ml do tego miałam usg piersi i tam wogole prawie pokarmu przewody nie powiększone. A teraz już kompletnie prawo zanikło 😬 bardzo chciałam ale nie wiem widzę różnicę w przyrostach u małego wcześniej kupy 8 razy die nie i mało tył....
Wiem kochana ❤
Wszystko jest jak należy. A ostatnio to mam taką chęć na whisky ze spritem albo gin z tonikiem, że aż zazdraszczam, że nie karmię butlą 🤣🤣🤣
A całą ciążę nawet nie myślałam o alkoholu...
 
Nie terrorysty tylko czwarty trymestr ciąży 🙈🤣😉

Trudno powiedzieć. Ogólnie ja jem wszystko, ale fast foodów typu McDonalds unikam, bo to wszystko bardzo przetworzone i wypelnione huk wie czym. Ale hambuksa wołowego zeżarłam następnego dnia po przyjeździe ze szpitala 🤣😉


Oj, u nas to samo. Obsikała mnie i obsrała chyba z 8 razy 🤣🤣



Wiem kochana ❤
Wszystko jest jak należy. A ostatnio to mam taką chęć na whisky ze spritem albo gin z tonikiem, że aż zazdraszczam, że nie karmię butlą 🤣🤣🤣
A całą ciążę nawet nie myślałam o alkoholu...

Pokusiłam się ale na sałatkę z McDonalda co by sobie nie zaszkodzić za bardzo i małej 😃 a jeżeli chodzi o kupę to dziś taki był wystrzał że masakra 😂😂
 
Wiecie co mnie zaskoczyło?
Fontanna z pisiorka Małego 😄
Nie byłam na to przygotowana 😂
Dziewczynki zdecydowanie mają inaczej 🤣 teraz już pielucha tetrowa w pogotowiu 😄
 
reklama
Do góry