reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

A mnie dzisiaj dopadł katar i szlak mnie trafia smarkam kicham na szczęście bez żadnej gorączki itp. I to jeszcze teraz na dwa dni przed szpitalem 🙈albo spontanicznym wyjazdem, gdzie będą robic test tylko tego mi brakowało 🙉 oczywiście wszystkie domowe sposoby poszły w ruch ale mam wrażenie, że nic nie pomaga😭
Próbowałaś Irigasin - to płukanie?
Na mnie działa, chociaż myślałam, że to tylko reklama. Nie zawsze przeciwdziała ale u mnie skraca napewno
 
reklama
@Mary2094 nie myśl w tych kategoriach, naprawdę!
A te dobre rady i komentarze teściowa w buciki niech sobie włoży.
Masz prawo czegoś nie potrafić, bać się, masz prawo wypieścić się z Małą i psinco komuś do tego. A i tak myślę, że robisz wszystko perfekcyjnie, bo takie jesteśmy 😘

Ja wczoraj miałam "wizytację" teściowej 🙄 a nie robisz tego? A nie podajesz mu tego? A on chce cyca(i tak 3 razy) mówię dobrze, zaraz go nakarmię, ale on chce cyca🙄 zostanę, żeby zobaczyć jak go kąpiesz itd.. itd.. Jeszcze jestem taktowna ale jak długo to nie wiem 🤔
Moja mamuśka ma więcej taktu i siedzi i czyta w necie obecne zalecenia a ma lat 60, i nie może uwierzyć ze teściowa młodsza a utknęła w prl
 
Robię tak, ale ona nawet nie chce pomóc, taki bunt całkowity. Chciałaby wziąć ją na ręce i bawić się, miała ją chwilę na kolankach, ale w ogóle nie ogarnia delikatności noworodzia.

Co do tej butelki, to nie sądzę, żeby w czymkolwiek zaszkodziła, Dobrusia i Jagoda też miały jednorazowe dokarmiania a potem karmiłam, tylko kwestia rozkręcenia będzie dłuższa (dlatego nie chcialam dokarmiać). I pewnie nawet bym się na to zgodziła, bo obsuszony pępek był warunkiem wyjścia do domu, tylko uważam, że powinna być to tylko moja decyzja...
Ja dzisiaj dzień płaczka mam. I to właśnie ze względu na moją 6latkę.
No nie mam czasu dla niej bo jak nie karmię to kąpiemy to pielucha itd..
Widzę, że jest jej przykro, spędza cały czas z moim Love. Popitulamy się owszem (pitul, tak mówi 😁) ale jest tego tak mało. Dzisiaj była taka niemiła dla mnie, no rozryczałam się i mam jeszcze większy żal do siebie, bo wprowadzam ją w poczucie winy😭
Wobec brata jest ok, nic na siłę ale pogłaszcze, coś mi poda..
 
Moja mamuśka ma więcej taktu i siedzi i czyta w necie obecne zalecenia a ma lat 60, i nie może uwierzyć ze teściowa młodsza a utknęła w prl
Niektórzy odmawiają nauczenia się czegoś nowego bo mają skostniale umysły połączone z nieomylnością 🤷‍♀️
Ja dzisiaj dzień płaczka mam. I to właśnie ze względu na moją 6latkę.
No nie mam czasu dla niej bo jak nie karmię to kąpiemy to pielucha itd..
Widzę, że jest jej przykro, spędza cały czas z moim Love. Popitulamy się owszem (pitul, tak mówi 😁) ale jest tego tak mało. Dzisiaj była taka niemiła dla mnie, no rozryczałam się i mam jeszcze większy żal do siebie, bo wprowadzam ją w poczucie winy😭
Wobec brata jest ok, nic na siłę ale pogłaszcze, coś mi poda..
Doskonale Cię rozumiem.
Dzisiaj rano o 7 do nas wparowała, akurat malutka za chwilę mocno zasnęła i mogłam dziecku poświęcić czas żeby zrobić śniadanie zjeść z nią, pomóc jej się ubrać, uczesać, taki tylko nasz czas. I jakoś lepiej mi dzisiaj.
 
Też nasza w pół się zegnie i nagle na prawym boku juz jest. Jak spi jej ta głowę przekręcam ale nie mija 5 minut i głowa spowrotem w prawo 😂 ona tak leżała w sumie w brzuchu u mnie, na prawej stronie.
My też tak mamy kładziemy na przejściu budzi się na lewym albo na wprost rozkopany jak nie wiem co. Nawet w tulikunprzekreca się na lewy i tak śpi 😈
 
My dzisiaj już po wizycie u pediatry rano odpadł kikut ale nie cały i się przeraziłam bo zobaczyłam biała wydzielinę 🤨. Pani doktor powiedziała że nic się nie dzieje ładnie odpadł zdezynfekowala i zbadała Staśka się okazuje że ma przepuklinę i to jest o obserwacji. Kazała używac Octenisepte. Nie doprowadzać do płaczu i wzdec bo to wzmaga przepukline - weź tu bądź mądry i spraw żeby dziecko nie płakało 😂
Powiedziałam jej że dziwnie mały się zachowuje bo np podczas snu krzyczy albo płacze ale śpi powiedziała że normalka ma lekki sen 😝
Zapytałam czy go nie przegrzewam bo potok i na twarzy powiedziała że nie bo to hipotrofik wczesniak więc jest ok nawet 25 stopni sprawdzać na karku lub główce.
Zapytałam o to że czasem nie śpi wciągu dnia lub nocy i przeraźliwie płacze - odp skoki rozwojowe albo kolki (na kolki , charczenie, kaszlnięcia pionizować dziecko po jedzeniu) odbijanie może powodować ulewanie...

To chyba tyle z dzisiaj warto było na wariata jechać jestem bardziej spokojna😂😜 i Wam też przekazuje garść informacji!
 
My dzisiaj już po wizycie u pediatry rano odpadł kikut ale nie cały i się przeraziłam bo zobaczyłam biała wydzielinę 🤨. Pani doktor powiedziała że nic się nie dzieje ładnie odpadł zdezynfekowala i zbadała Staśka się okazuje że ma przepuklinę i to jest o obserwacji. Kazała używac Octenisepte. Nie doprowadzać do płaczu i wzdec bo to wzmaga przepukline - weź tu bądź mądry i spraw żeby dziecko nie płakało 😂
Powiedziałam jej że dziwnie mały się zachowuje bo np podczas snu krzyczy albo płacze ale śpi powiedziała że normalka ma lekki sen 😝
Zapytałam czy go nie przegrzewam bo potok i na twarzy powiedziała że nie bo to hipotrofik wczesniak więc jest ok nawet 25 stopni sprawdzać na karku lub główce.
Zapytałam o to że czasem nie śpi wciągu dnia lub nocy i przeraźliwie płacze - odp skoki rozwojowe albo kolki (na kolki , charczenie, kaszlnięcia pionizować dziecko po jedzeniu) odbijanie może powodować ulewanie...

To chyba tyle z dzisiaj warto było na wariata jechać jestem bardziej spokojna😂😜 i Wam też przekazuje garść informacji!

Chyba nasza ma też tą przepuklinę. Bo jak jej czyszczę to ten pępek wychodzi, albo tak ma być. Nie wiem. Rano octenisept wjechał na tą ropkę a na noc fiolet znów.
 
Chyba nasza ma też tą przepuklinę. Bo jak jej czyszczę to ten pępek wychodzi, albo tak ma być. Nie wiem. Rano octenisept wjechał na tą ropkę a na noc fiolet znów.
To koniecznie powiedz pediatrę bo to do obserwacji jest!
Jeżeli pojawi się ból, rozdrażnienie, wymioty, wzdęcie i zaokrąglenie brzuszka dziecka, zatrzymanie stolca i gazów, gorączka, zaczerwienienie lub bladość dookoła przepukliny to trzeba interwencji natychmiast ze względu na możliwość niedokrwienia jelita i jego martwicy.
My we wtorek mamy kwalifikacje na szczepienie więc zwrócę uwagę pediatrze jego a wogole to zobaczę czy sam na to wpadnie 😉 chyba że w systemie wyczyta z dzisiejszej wizyty zobaczymy 🤨
 
reklama
To koniecznie powiedz pediatrę bo to do obserwacji jest!
Jeżeli pojawi się ból, rozdrażnienie, wymioty, wzdęcie i zaokrąglenie brzuszka dziecka, zatrzymanie stolca i gazów, gorączka, zaczerwienienie lub bladość dookoła przepukliny to trzeba interwencji natychmiast ze względu na możliwość niedokrwienia jelita i jego martwicy.
My we wtorek mamy kwalifikacje na szczepienie więc zwrócę uwagę pediatrze jego a wogole to zobaczę czy sam na to wpadnie 😉 chyba że w systemie wyczyta z dzisiejszej wizyty zobaczymy 🤨
wczoraj oglądał pediatra i powiedział - ze sie zagoi. Wymiotowac nie wymiotuje,brzuszek normalny. Ogólnie pepek normalnie wygląda tylko jak czyszcze to tak trochę wychodzi ale to tak chyba ma być.
 
Do góry