reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
No tej zazdrości o pierś się boję najbardziej, bo ja córkę odstawiłam w grudniu a cały czas cycus jest dotykany jak tylko pojawi się jakiś smutek
Pamiętam jak odstawiłam syna od piersi jak zaczęliśmy się starać o drugie dziecię to sutek smarowałam musztardą od razu się od uczył 😁 on mógł wisieć na cycu non stop a gin zabroniła mi karmić przy staraniu więc musiałam być stanowcza córkę tylko pół roku karmiłam piersią za tłuste mleko miałam i strasznie się męczyła po moim zaparcia wzdecia prebiotyki żadne diety nic nie pomagało mam nadzieję że tym razem pokarmie piersią dłużej... Teraz jedynie możesz psychicznie nastawić córkę że niedługo cycusiem musi się podzielić z dzidzią🙂
 
Hej dziewczyny po nocy jeszcze w dwupaku🙂chociaż ta noc nie była najlepsza, bóle krzyża i podbrzusza, nic fajnego. Rano ktg dobre jakby skurczy nie było. Nie mam pojęcia o co chodzi bo czuje jakbym je miała. Czekam na lekarza i kroplóweczke 🙂

A to zaskakujące, w ogóle skurcze się nie pisały na ktg? Liczyłam, że może do rana już się rozpakowałaś. No ale nic, czekamy dalej. :)
 
Dziewczyny właśnie szykujemy się do wyjścia. Nareszcie będziemy w domu. Dzisiaj rano malutka była ważona i spadła z wagą do 2490gram. Mówili że może nas zostawią jeszcze dopóki waga przekroczy 2500 gram ale te 10 gram tak naprawdę nie robi różnicy i wypuszczają nas dzisiaj.
Wiecie co trochę mam problem z rozkręceniem laktacji, próbowałam laktatorem ręcznym ale to nic nie dało. Mam próbować jeszcze elektrycznym. Co o tym myślicie? Pomoże mi to coś? Może jeszcze jakieś herbatki czy coś. Pomóżcie
Mój miał niespełna 2 kg z 12.02 nadal rozkrecam😃
Co się sprawdza:
- sesje 15 na 15.
- Laktator elektryczny lovi
- najpierw odciąganie pokarmu potem przystawianie dziecka do sutka (sutek jest wyciągnięty dobrze łapie)
- podawanie piersi jako uspokajacz przed jedzeniem butelki nawet jak nic nie leci to i tak sobie coś tam ćlamie
- ********** pije ale nie wiem jak z działaniem 😀 ale smacznego więc zaliczam. Na allegro wychodzi taniej.

Co się nie sprawdziło:
- Sprawdziłam sesje 7-5-3 i na mnie to nie działa w sensie jest tyle samo mleka.
- Napewno nie działa sesja 30 min jedna pierś gdzies czytałam że jest popyt jest podaż bzdura🤔 przynajmniej u mnie.
- Laktator elektryczny Philips Avent najnowszy szkoda kasy przecieka
- Nakładki medel i inne
- wyciskanie ręcznie mleka bez pomocy laktatora

Do 3 kg nam zalecenia że i tak do butli muszę odciągać bo mały musi przybrać na wadze i muszę wiedzieć ile mu daje bo mam z mm. dotychczas mam nadzieję się rozkręci 😆 widzę światełko w tunelu bo jak wcześniej odciągać do 10 ml to teraz nawet 40 ml jedna sesja.
A bardzo ważne dużo pić z czegoś musi się pokarm produkować mi to laktacyjna powiedziała niby oczywiste jednak zapomina się 😉 szczególnie jak chcesz się pozbyć opuchnieć. Powodzenia!😍

P.SCierpliwość Cię uratuje ją do takich nie należę ale pracuje nad tym 😭
 
A to zaskakujące, w ogóle skurcze się nie pisały na ktg? Liczyłam, że może do rana już się rozpakowałaś. No ale nic, czekamy dalej.
A to zaskakujące, w ogóle skurcze się nie pisały na ktg? Liczyłam, że może do rana już się rozpakowałaś. No ale nic, czekamy dalej. :)
Też miałam taką nadzieję liczę, że po podaniu kroplówki coś się zadzieje 🙂
 
Dla mających psy w domu i noworodka
Tak znajoma zachęca mnie do zwierzaczka - świetne😜
Tak, widziałam dużo takich filmików i to jest piękne jak zwierzaki są opiekuńcze, piękna miłość ❤️
Dziewczyny kiedy mogę wyjść z małą na spacer?
Ja raczej wyjdę najwcześniej po tygodniu, zobaczymy od pogody itp 😉 Zapytam też położnej swojej na pierwszej wizycie 🙂
 
Dziewczyny kiedy mogę wyjść z małą na spacer?
Mnie w Berlinie w 1 ciąży wręcz kazali iść i to 16.02 w śniegi 2 dni po poród, szpitalnym wózkiem dziecięcym 🙉🙉🙉🙉jak Ty mieszkasz w L. A to masz cały czas ciepły klimat, więc myślę że szybko możesz wyjść na świeże powietrze.
 
reklama
Do góry