reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No mi się całą ciąże chciało, a teraz mi się kompletnie nie chce.

Byłam na wizycie, 35 + 4, mała ok. 2800, wody płodowe w normie, mała wagą idealna co też świadczy, że pomimo dupnych porannych cukrów cukrzyca wyrównana i tylko czekać aż insulina całkiem zadziała (dzisiaj już było lepiej, bo 91). No i co prawda lekarka nic nie powiedziała, ale główka jakaś mała, bo na 34 tygodnie 2 dni, a brzuszek już na 35 tygodni i 6 dni. Ale pewnie niepotrzebnie panikuję, mam dużo tłuszczu na brzuchu więc to też zaburza obraz USG. No i dziwię się, ale wizytę mam dopiero 10 marca! I dopiero wtedy KTG, a to już będzie 38 tygodni i to będzie ostatnia wizyta, bo potem już do szpitala mnie będzie kierowała. No ale jak coś się będzie działo to mam lecieć do szpitala wcześniej oczywiście.

U mnie główki nie mogą zmierzyć bo juz jest tak nisko ze na aparacie nie mogą zmierzyć. Ważne że wody są ok, i maleństwo ładnie przybiera na masie :-)
A jeżeli chodzi o seks właśnie chciałam na koniec ciąży tak z mężem się pobawić to niestety nie da rady 😪
 
reklama
No mi się całą ciąże chciało, a teraz mi się kompletnie nie chce.

Byłam na wizycie, 35 + 4, mała ok. 2800, wody płodowe w normie, mała wagą idealna co też świadczy, że pomimo dupnych porannych cukrów cukrzyca wyrównana i tylko czekać aż insulina całkiem zadziała (dzisiaj już było lepiej, bo 91). No i co prawda lekarka nic nie powiedziała, ale główka jakaś mała, bo na 34 tygodnie 2 dni, a brzuszek już na 35 tygodni i 6 dni. Ale pewnie niepotrzebnie panikuję, mam dużo tłuszczu na brzuchu więc to też zaburza obraz USG. No i dziwię się, ale wizytę mam dopiero 10 marca! I dopiero wtedy KTG, a to już będzie 38 tygodni i to będzie ostatnia wizyta, bo potem już do szpitala mnie będzie kierowała. No ale jak coś się będzie działo to mam lecieć do szpitala wcześniej oczywiście.

U mnie główki nie mogą zmierzyć bo juz jest tak nisko ze na aparacie nie mogą zmierzyć. Ważne że wody są ok, i maleństwo ładnie przybiera na masie :-)
A jeżeli chodzi o seks właśnie chciałam na koniec ciąży tak z mężem się pobawić to niestety nie da rady 😪
 
U mnie główki nie mogą zmierzyć bo juz jest tak nisko ze na aparacie nie mogą zmierzyć. Ważne że wody są ok, i maleństwo ładnie przybiera na masie :-)
A jeżeli chodzi o seks właśnie chciałam na koniec ciąży tak z mężem się pobawić to niestety nie da rady 😪
No rozumiem.
Jeszcze nadrobicie!! 😘
 
Dziewczyny, za zgodą administratorki i założycielki forum - Ani Ślusarczyk, wklejam Wam linki do rozmów ze specjalistami, które odbędą się niedługo:

22.02.21 r. Kiedy warto skonsultować się z gastrologiem dziecięcym - tu możesz zadać pytania https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-pojsc-z-dzieckiem-do-gastrologa-22-02-21-webinar.112434/

27.02.21 r.W jakich obszarach pomoże nam psychiatra dziecięcy?
https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-skorzystac-z-pomocy-psychiatry-dzieciecego.112435/

20.02.21 r.Jak wygląda nastoletnia depresja z perspektywy rodziców i dlaczego trzeba zadbać o siebie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc próbujcie się zapisać Link do: DZIEŃ OTWARTY 20.02.2021 – ON-LINE | Forum Przeciw Depresji

4.02 została nagrana rozmowa, która się przyda każdej z nas, a może być impulsem, żeby zadbać o własne zdrowie. Dr n. med. Filip Dąbrowski opowiadał o badaniach, o których powinnyśmy pamiętać oraz rozmawialiśmy o tym, jak podczas pandemii wyglądają porody, przebywanie z dziećmi itd. Oto link:
https://www.babyboom.pl/forum/temat...ii-rozmowa-z-ginekologiem-poloznikiem.112436/

A tutaj znajdziecie link do programu Mamo, zaopiekuj się sobą: https://www.babyboom.pl/rodzina/psychiczna-rownowaga

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gabriela Nowak
 
Ostatnia edycja:
No mi się całą ciąże chciało, a teraz mi się kompletnie nie chce.

Byłam na wizycie, 35 + 4, mała ok. 2800, wody płodowe w normie, mała wagą idealna co też świadczy, że pomimo dupnych porannych cukrów cukrzyca wyrównana i tylko czekać aż insulina całkiem zadziała (dzisiaj już było lepiej, bo 91). No i co prawda lekarka nic nie powiedziała, ale główka jakaś mała, bo na 34 tygodnie 2 dni, a brzuszek już na 35 tygodni i 6 dni. Ale pewnie niepotrzebnie panikuję, mam dużo tłuszczu na brzuchu więc to też zaburza obraz USG. No i dziwię się, ale wizytę mam dopiero 10 marca! I dopiero wtedy KTG, a to już będzie 38 tygodni i to będzie ostatnia wizyta, bo potem już do szpitala mnie będzie kierowała. No ale jak coś się będzie działo to mam lecieć do szpitala wcześniej oczywiście.
To Twoja mała mniej więcej w podobnej wadze jak moja, bo moja tydzień temu w pondz 34+4 ważyła 2500, więc teraz pewnie 2700 waży 😁 moja miała wszystko w normie tylko brzuszek miała większy, ale to tak na 2 tyg do przodu z tego co oglądałam na stronie. Nie wiem czy to przez cukry czy przez co. Ale też czytałam, że jadę dziecko inne, jedne mają większe główki, jedne większe brzuszki, to tak jak z nami, każdy ma inną sylwetkę.
Ouu, to późno masz wizytę. Ja mam teraz co 2 tyg i za tydzień mam znów wizytę.
 
No mi się całą ciąże chciało, a teraz mi się kompletnie nie chce.

Byłam na wizycie, 35 + 4, mała ok. 2800, wody płodowe w normie, mała wagą idealna co też świadczy, że pomimo dupnych porannych cukrów cukrzyca wyrównana i tylko czekać aż insulina całkiem zadziała (dzisiaj już było lepiej, bo 91). No i co prawda lekarka nic nie powiedziała, ale główka jakaś mała, bo na 34 tygodnie 2 dni, a brzuszek już na 35 tygodni i 6 dni. Ale pewnie niepotrzebnie panikuję, mam dużo tłuszczu na brzuchu więc to też zaburza obraz USG. No i dziwię się, ale wizytę mam dopiero 10 marca! I dopiero wtedy KTG, a to już będzie 38 tygodni i to będzie ostatnia wizyta, bo potem już do szpitala mnie będzie kierowała. No ale jak coś się będzie działo to mam lecieć do szpitala wcześniej oczywiście.
U mnie z tą wizytą podobnie byłam ostatnio i następna za 3 tygodnie. Cukrzyca opanowana, wszystko dobrze, czyli nasi lekarze podobnie uważają. Jak coś to tez będę pędzić do szpitala. O KTG to tez mowił ze po terminie albo jakbym ruchów nie czuła dłużej. Dzisiaj diabetolog wystawiła mi zaświadczenie ze cukrzycę uregulowałam dietą. I czekamy😉
 
Dziewczyny, byłam dzisiaj na badaniach krwi, miałam pobieraną krew o 10:30 i glukoza wyszła mi 80 czyli piękna w normie. Ale dziwi mnie to, bo o 9:30 robiłam sobie w domu z palca i miałam 91. Jak to możliwe, że jest taka duża różnica? Zawsze glukoze z krwi z zgięcia łokciowego mam w normie. Więc teraz który wynik ważniejszy?
 
Ostatnia edycja:
U mnie z tą wizytą podobnie byłam ostatnio i następna za 3 tygodnie. Cukrzyca opanowana, wszystko dobrze, czyli nasi lekarze podobnie uważają. Jak coś to tez będę pędzić do szpitala. O KTG to tez mowił ze po terminie albo jakbym ruchów nie czuła dłużej. Dzisiaj diabetolog wystawiła mi zaświadczenie ze cukrzycę uregulowałam dietą. I czekamy😉
Mnie się sama uregulowała cukrzyca,wyniki coraz niższe na czczo.
Cieszę się bardzo chociaż z tym problem odpada ja jutro wizyta🤩ciekawe ile mała waży i jak wody płodowe. Jutro u mnie 35plus 0
Jutro zapytam o lek na zgagę bo idzie się wściec u mnie z tym. Nic mi tak nie dokucza jak zgaga🙄🥵🥵🥵🥵🥵
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny muszę się pochwalić, wreszcie się spakowałam 35tc+6 😁😁😁
Wypełniłam w zasadzie wypchałam po brzegi całą podręczną taka większą walizkę. Tak się teraz zastanawiam czy nie lepiej wziąć mniejszą walizkę i spakować tam rzeczy dziecka, a siebie do torby🤔 czy takie rozwiązanie nie będzie bardziej praktyczne. Jak myślicie?
 
Do góry