reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny myślicie, że ruchy dziecka wywołane szturchnieciami w brzuch liczą się podczas liczenia ruchów? Nie wiem czy pytanie wystarczająco zrozumiale brzmi 😂
Próbuję "uruchomić" mojego synka, bo za długo już nie daje znaku, a obiad średnio go rozbudził. Dopiero jak szturchnę go po pupie to trochę kopnie.
Ja też swoją czasami zachęcam ruszam brzuchem, pukam delikatnie bo inaczej to leniuszek jest🙂
 
reklama
Rada do spakowania walizki:
Koniecznie zamierzacie majtki siateczkowe w domu z podkładem czy są dobre?
Jak ktoraś wie że ma cesarkę to koniecznie niech weźmie takie które kończą się 2 cm od w górka łonowego i tu obojętne albo siateczkowe najlepiej wielorazowe albo bawełniane albo siateczkowe jednorazowe.
Uwierzcie albo nie te zakładane wyżej boli bo się wżyna gumka, inne są nie oddychające a te niskie wielokrotne horizon które kupiłam musiałam wycinać od góry bo nadchodziły na ranę. A i weźcie dwa rozmiary ten który teraz jest dobry i większy bo np. Po cesarce jest się mocno spuchniętym😬.
Może którejś pomoże bo nic nie jest górze niż zmartwienia o takie głupoty...🙄❤️
 
Dziewczyny widzę że u Was się dzieje ja wkoncu mam pierwsze oznaki siary odciąganie co 3h żeby rozkręcić laktacje po cc. Jak nie jem, to karmie, i śpimy tak u nas wyglądają ostatnie dwie doby. Powiem Wam że na początku mnie wszystko bolało więc tak trochę niesystematycznie to robiłam i nic. Teraz pomaga mi Położna laktacyjna budzik Max nastawia i co 3 h odciąganie. Narazie jest po 10 ml ale i tak się cieszymy bo podobno to najcenniejsze dla niego😁😄 Mały ma coraz mniejszą żółtaczkę być może jutro wyjdziemy okaże się. Dzisiaj jeszcze jest naświetlany i dwa razy kupkę nam zrobił 💩 ale się cieszyliśmy jak pokręceni🤪
 
A słuchajcie jak będziecie ubierać/ ubieracie maluchy tuż po urodzeniu? Chciałam ułatwić mężowi prace w szpitalu i przygotowałam dwa komplety ciuchów. Body na długi rękaw i śpiocha a drugi zestaw to body na długi rękaw i pajaca i nie wiem czy to wystarczy czy nie będzie jej za zimno . Jak najlepiej kompletować takie zestawy?
 
A słuchajcie jak będziecie ubierać/ ubieracie maluchy tuż po urodzeniu? Chciałam ułatwić mężowi prace w szpitalu i przygotowałam dwa komplety ciuchów. Body na długi rękaw i śpiocha a drugi zestaw to body na długi rękaw i pajaca i nie wiem czy to wystarczy czy nie będzie jej za zimno . Jak najlepiej kompletować takie zestawy?
U mnie było wypisane do potrzeba w rezultacie jednak używane jest cały czas body na długi rękaw, na to pajac, czapeczka, skarpetki i łapki. Na noc tulik.
Do tego gruby kocyk, i dużo pieluch. Wzięłam dwie bambusowe 120/120 do otulenia w rezultacie służy jako podlozenie na zimny przewijaka i do tego szklanego łóżeczka i 6 takich 70/60 te do karmienia, owijania, przebierania. A czuje ze i tak za mało.
Ale mój to wcześniej musi mieć ciepło więc wiesz z przymrużeniem oka 😉
 
Dziewczyny widzę że u Was się dzieje ja wkoncu mam pierwsze oznaki siary odciąganie co 3h żeby rozkręcić laktacje po cc. Jak nie jem, to karmie, i śpimy tak u nas wyglądają ostatnie dwie doby. Powiem Wam że na początku mnie wszystko bolało więc tak trochę niesystematycznie to robiłam i nic. Teraz pomaga mi Położna laktacyjna budzik Max nastawia i co 3 h odciąganie. Narazie jest po 10 ml ale i tak się cieszymy bo podobno to najcenniejsze dla niego😁😄 Mały ma coraz mniejszą żółtaczkę być może jutro wyjdziemy okaże się. Dzisiaj jeszcze jest naświetlany i dwa razy kupkę nam zrobił 💩 ale się cieszyliśmy jak pokręceni🤪
Super, cieszymy się razem z Tobą, teraz będzie tylko lepiej👍😊
 
Najpierw był miednicowo jak u Ciebie później w 33tyg główkowo ale tak dziwnie bo główkę miał przy kości biodrowej pupę w lewym boczku a nogi w prawym boczku i niema jak się ruszać a ruchy są bolesne bo mały brzuch mam gin mówiła że będzie miał problem z wejściem w kanał rodny i się okaże w dniu porodu czy sn czy cc.... To już spory Twój maluch 😊 mam nadzieję że się przekręci i aby samo się zaczęło u Ciebie 😊
Najpierw był miednicowo jak u Ciebie później w 33tyg główkowo ale tak dziwnie bo główkę miał przy kości biodrowej pupę w lewym boczku a nogi w prawym boczku i niema jak się ruszać a ruchy są bolesne bo mały brzuch mam gin mówiła że będzie miał problem z wejściem w kanał rodny i się okaże w dniu porodu czy sn czy cc.... To już spory Twój maluch 😊 mam nadzieję że się przekręci i aby samo się zaczęło u Ciebie 😊
To Twój maluszek tez znalazł sobie ciekawą pozycję i jesteśmy w podobnej sytuacji😊. Mój lekarz tez mówi, że teraz już ma mało miejsca na obrót. Zobaczymy co wymyślą te nasze bobaski 😉 mój na połówkowych był już ułożony główkowo, ale wiadomo wtedy miał dużo miejsca. Coś mu się chyba jednak w tej pozycji nie spodobało 😉bo w 31 tygodniu do teraz ułożony miednicowo.
 
reklama
Do góry