reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja już jestem w totalnych nerwach. Teraz to będę myśleć na zasadzie - "doniosę,nie doniosę" oraz co będzie z dzieckiem po porodzie
Najważniejsze, żebys myślała pozytywnie i wiem, że się łatwo mówi, ale starać się jak najmniej denerwować i stresować, bo to niestety nic dobrego. Uwierz, że wszystko będzie dobrze. Teraz w domku dużo odpoczywaj, relaksuj się i za tydzień zobaczysz co Ci powiedzą. Trzymam kciuki 😘
 
reklama
Mi wyszedł drugi wynik podwyższony na krzywej, ale jak teraz sobie mierzę glukometrem, to poranne cukry 92-94 przez 2 tygodnie spowodowały, że dostałam na noc insulinę. I tak 8 dni miałam przy insulinie ponad 100, dzisiaj pierwszy raz 88 🙈
To dobrze, że jesteś pod opieką diabetologa, zawsze to bezpieczniej.
Kuźwa to ja się boję w takim razie o tą moją cukrzyce... W końcu wczoraj udało mi się zapisać do dietetyka, pielęgniarka diabetologiczna mnie wysłała. Nadal mam mierzyć cukier itp. Ja praktycznie codziennie cukier na czczo podwyższony, a po 1h po posiłku raz w normie, raz ponad...
Dała mi ksiazeczke do kontrolowania cukru, wcześniej zapisywałam w aplikacji Sweet Pregna. Dała też poradnik jak się odżywiać, póki czekam na wizytę od dietetyka. Ehh, ani nie chce myśleć..
 
Smarować sutki podobno zaleca się już 2 msc przed porodem, żeby jest troszkę "zahartować" i przede wszystkim nawilżyć. Ja smaruje lano maścią z Ziaji, jest bez cukru więc przed karmieniem nie musisz jej zmywać z piersi tylko dziecko pije normalnie, więc to jest super. Ale nie smaruje codziennie, bo zapominam tego robić 😜
Też planuje zakup tego kremu z Ziaji😊aa i musze Ci powiedzieć, że ten żel bielenda do nóg rewelacja 😊
 
A ja kupiłam duże pudełko 0,5 kg czystej bezwodnej lanoliny farmaceutycznej za raptem 45 zeta i tego używam. To to samo, tylko cena niewspółmierna. Świetna jest teraz na zimę na usta, dzięki temu opanowałam pękanie - przełożyłam sobie trochę do słoiczka plastikowego na kremy z Rossmana i noszę w torebce 😁😁
PS: lanoliny kupiłam tak dużo do pieluszek wielorazowych, nie że mam jakiś fetysz 🤪😁
Ahahahaha, udana 😂 No ale jak jest przydatna to po co przepłacać, jak czysta lanolina jest lepsza 😁
 
Vanes nie mam pojęcia, pierwsza opcja to pewnie wywołanie, nastawiona jestem na poród naturalny a tu takie informacje.

Karoo-kp cały czas robię pomiary cukru i jest ok, no... można przyczepić się do na czczo 90/91/94.
Chociaż od kilku tygodni mam w granicach 86.Do diabetologa zostałam wysłana profilaktycznie bo tak właśnie miałam na krzywej, wynik podwyższony ale nie żadna katastrofa.

Jejku,taką tkliwość piersi i bolesność sutków miałam w 1 i 2 trymestrze.
Aż Wam współczuję. Na szczęście teraz ok, chociaż mnie dokucza akurat ich ciężar (naturalnie jestem bogato obdarzona😉)
W Niemczech na czczo jest norma do 95,po posiłkach 140.
Ja masz 92,93,94 to byś tu miała uznane w normie,mnie same z siebie cukry się unormowały na czczo miałam ponad 95 do. 100 ,106.samo sie unormowało niedawno okolo 2 tygodnie temu. Ja dziś 34tc plus 0
 
Kuźwa to ja się boję w takim razie o tą moją cukrzyce... W końcu wczoraj udało mi się zapisać do dietetyka, pielęgniarka diabetologiczna mnie wysłała. Nadal mam mierzyć cukier itp. Ja praktycznie codziennie cukier na czczo podwyższony, a po 1h po posiłku raz w normie, raz ponad...
Dała mi ksiazeczke do kontrolowania cukru, wcześniej zapisywałam w aplikacji Sweet Pregna. Dała też poradnik jak się odżywiać, póki czekam na wizytę od dietetyka. Ehh, ani nie chce myśleć..
Porozmawiaj z lekarzem, nie martw się na zapas. Ja też mam ale z takimi wartościami to jest uznawana za niska norma w ciąży jest do 92 ja mam różnie od 95-110 na czczo mam co prawda dietę cukrzycowa ale mi lekarz powiedział, że ogtt powinnam mieć po wyżej 126 żeby mocno jakoś działali. Po 1h jak przekracza 180 to wtedy ja nigdy tak nie miałam. Miałam robione 2 razy ogtt w różnych tyg ciąży i zawsze było poniżej ale i tak kazał stosować d. cukrzycową i skonsultować z diabetykiem ten rzekł to samo😂
Teraz mierze co drugi dzień z apka i health i też takie wyniki na czczo 92-100 a po h 110-118 przy diecie cukrzycowej😜
 
Smarować sutki podobno zaleca się już 2 msc przed porodem, żeby jest troszkę "zahartować" i przede wszystkim nawilżyć. Ja smaruje lano maścią z Ziaji, jest bez cukru więc przed karmieniem nie musisz jej zmywać z piersi tylko dziecko pije normalnie, więc to jest super. Ale nie smaruje codziennie, bo zapominam tego robić 😜
Dobrze wiedzieć 😉ja mam maść Linomag na sutki tak jak kosmetyki maluszka jak coś będzie uczulać to stwierdziłam że wszystko wywalę ale narazie super 👍
 
Smarować sutki podobno zaleca się już 2 msc przed porodem, żeby jest troszkę "zahartować" i przede wszystkim nawilżyć. Ja smaruje lano maścią z Ziaji, jest bez cukru więc przed karmieniem nie musisz jej zmywać z piersi tylko dziecko pije normalnie, więc to jest super. Ale nie smaruje codziennie, bo zapominam tego robić 😜
Mam tą lano-maść, będę od dzisiaj smarować, dzięki za radę 😁
 
reklama
Najważniejsze, żebys myślała pozytywnie i wiem, że się łatwo mówi, ale starać się jak najmniej denerwować i stresować, bo to niestety nic dobrego. Uwierz, że wszystko będzie dobrze. Teraz w domku dużo odpoczywaj, relaksuj się i za tydzień zobaczysz co Ci powiedzą. Trzymam kciuki 😘

Mam nadzieję ze będzie dobrze :-) i myślę pozytywnie :-)
 
Do góry