reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

A ja mam o takie pytanko dziewczyny, może któraś będzie wiedziała.
Jak odkazić/zdezynfekować/ zwał jak zwał rzeczy dla dziecka których nie da się wyprać? W sensie mam kokon taki ładny duży, ale on nie nada się do pralki chyba bo boję się, że mi się poniszczy. Wiem, że prędzej czy później będę musiała i tak go jakoś wyprać ale to będę się martwić potem, ale teraz? Są jakieś preparaty bezpieczne dla dziecka bym mogła tym spsikac czy coś? 😅
Wszystko piorę w pralce z dodatkiem nappy fresh, to jest proszek do dezynfekcji, dodaje się niecałą łyżkę na pranie. Jeśli się boisz to wypierz ręcznie też z łyżeczką tego nappy fresh i wywiruj tylko w pralce. Mi się do mojej wszystko mieści, mam wsad 11 kg, ale jak miałam 9 to też wszystko wchodziło bez problemu.
 
reklama
Tylko że ja mam takie po lekach już 😕 wcześniej to nawet do 160 dochodzilo a to dla maluszka już nie fajnie. Mi po wizycie poszedł że ma do Położnej i kazał zwrócić instruktaż co i jak 😜- robić na lewej ręce podobno to ma znaczenie bo serce bliżej i ręką musi swobodnie leżeć, nie mówić nic nie robić.
Stres rzeczywiście może u Ciebie zwiększać ale Położna mi mówiła że wtedy trzeba sprawdzać czy puls też wysoki. Jak jest podobny w każdym pomiarze to znaczy że to nie przez stres. Ale każdy z nas inny i co lekarz to opinia🤷🏻‍♀️
No ja zawsze mierze na lewej ręce, mam ją luźno i przy mierzeniu nie ruszam się i nie mówię. Dokładnie, ja tętno mam różne, właśnie przeważnie większe w pierwszym pomiarze. Aaa, to Ty miałaś wysokie bardzo, dlatego leki bierzesz, rozumiem.
 
A ja mam o takie pytanko dziewczyny, może któraś będzie wiedziała.
Jak odkazić/zdezynfekować/ zwał jak zwał rzeczy dla dziecka których nie da się wyprać? W sensie mam kokon taki ładny duży, ale on nie nada się do pralki chyba bo boję się, że mi się poniszczy. Wiem, że prędzej czy później będę musiała i tak go jakoś wyprać ale to będę się martwić potem, ale teraz? Są jakieś preparaty bezpieczne dla dziecka bym mogła tym spsikac czy coś? 😅
Mroz bardzo dobrze dezynfekuje więc albo zamrażarka albo na noc za okno.
 
Mam problem tylko się nie śmiejecie😬 chyba u mnie pojawiły się właśnie hemoroidy cóż za cholerstwo nigdy nie miałam problemu a dzisiaj nagle boom! W piątek mam gina ale jakoś mi głupio o tym gadać😱
Macie na to jakiś sposób bezpieczny w ciąży?
 
Mam problem tylko się nie śmiejecie😬 chyba u mnie pojawiły się właśnie hemoroidy cóż za cholerstwo nigdy nie miałam problemu a dzisiaj nagle boom! W piątek mam gina ale jakoś mi głupio o tym gadać😱
Macie na to jakiś sposób bezpieczny w ciąży?
ja juz mam od kilku miesięcy, to wyjątkowo parszywe dziadostwo 😂😂 ja obecnie stosuje proctoglyvenol od 4 miesiaca ciąży mozna go stosować, wcześniej miałam jakąs ziolowa masc , kore dębu + domowe sposoby ale to jakaś porażka mi wogole nie pomagały. Aaaa i nie przestrasz się bo zylaki odbytu mogą też krwawic ale to raczej nie groźne. Oczywiście wszędzie piszą o piciu wody, unikaniu zaparć i ruchu itp. niestety to dziadostwo tak łatwo nie ustępuje 😉
 
Zmierzyłam dziś obwód brzuszka 97cm ja jestem dziś 33tc plus 5dni.
Nie znam się czy to ok, tak po prostu miarkę dorwałam 🤣🤣🤣
W Berlinie tyle śniegu nie było od lat, nie mogę rodzic nie mam wozka, fotelika, wanny i rzeczy poza ciuszkami i koszem mojżesza. Czekam aż rodzice z Polski przyjadą koniec luty jak śniegi odpuszcza.
U mnie musi być marzec.
Jeszcze malowanie pokoju dziecka 22.02. Także jestem nieprzygotowana jeszcze. Ale ja z terminu miesiączki tu jestem ostatnia.
 
Mam problem tylko się nie śmiejecie😬 chyba u mnie pojawiły się właśnie hemoroidy cóż za cholerstwo nigdy nie miałam problemu a dzisiaj nagle boom! W piątek mam gina ale jakoś mi głupio o tym gadać😱
Macie na to jakiś sposób bezpieczny w ciąży?

Nie ma czego się wstydzić, tylko normalnie rozmawiać z lekarzem....

Czopki glicerynowe na zaparcia - mogą się przydać też po porodzie.
Aesculan - maść z kory dębu
Procto glyvenol - czopki, jak problem jest grubszy.
 
Nie ma czego się wstydzić, tylko normalnie rozmawiać z lekarzem....

Czopki glicerynowe na zaparcia - mogą się przydać też po porodzie.
Aesculan - maść z kory dębu
Procto glyvenol - czopki, jak problem jest grubszy.
Tak wiem, nic co ludzkie nie jest nam obce😉
Tylko ja w ogóle nie mam zaparć, regularnie codziennie chodzę do toalety. Spróbuję tej kory dębu oby lekarz coś więcej zaradził bo to jest koszmarne piecze i boli.
Czemu to się robi jakbyśmy miały mało na głowie a miał być taki super dzień 🙄🥶
 
reklama
Mam problem tylko się nie śmiejecie😬 chyba u mnie pojawiły się właśnie hemoroidy cóż za cholerstwo nigdy nie miałam problemu a dzisiaj nagle boom! W piątek mam gina ale jakoś mi głupio o tym gadać😱
Macie na to jakiś sposób bezpieczny w ciąży?
Nie ma się z czegoś śmiać, połowę kobiet w ciąży to dotyka 😉 Ja też o tym nie mówiłam, ale od dwóch tygodni po skorzystaniu w końcu z toalety po 4 dniach ( było ciężko się wypróżnić), zauważyłam, że przy odbycie mam tak jakby skórę wisząca. Wystraszyłam się ale podejrzewałam, że to może być hemoroid. Czekałam do wizyty i zapytałam wczoraj gin i potwierdził, że to taki hemoroid, że jak będzie boleć albo krwawić to zgłosić się to da receptę na czopki. Ale mnie to kompletnie nie boli, nic się z tym nie dzieje, tylko sobie jest.
 
Do góry