reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ostatnio glownie na wieczor mam takie wyzsze, podobnie jak Ty, ale i 170/110 mi sie zdarzalo. Z tym ze ja 3 razy dziennie tabletki biore 😑 rano mam niezle, takie w normie.
To nieźle. Pytałam bo nie wiem czy mnie cesarka nie czeka. W sumie to obu porodów się boję ale chyba cesarka cięższa potem szczególnie przy mojej wadze 😶 z drugiej strony nie wiem czy dam radę naturalnie.
Żałuję że tyle przytyłam po tych invitro bo wszytsko teraz wychodzi😥 ale jeszcze trochę i koniec a potem odchudzanie z głową 😒☺️. No zapewne nie pójdzie mi tak szybko jak Pani M.R. ale może dam radę 👍
 
reklama
A u mnie same cukry się unormowały, miałam kiepskie na czczo zawsze i to takie do 100lub więcej chociaz w niemczech norma na czczo do 95.
Naprawde, ostatnio nie zmieniłam zasad żywienia może po za chlebem jem ciemny.(wcześniej tak się stosowałam do diety, zobaczyłam że lepiej to poluzowałam)
Od 2 tyg cukry na czczo po 70pare, 80pare,jak jest 94 to jestem zdziwiona.
Sama cukrzyca ciążowa chyba Odpuszcza.
Nawet pozwalam sobie na pudding mały albo herbatę z, miodem.
Nie da się wyjaśnić tego bo żywienie powoli jak przed tym 24tc zanim stwierdzili cukrzycę ciążowa,a cukry lepsze po prostu, te cukrzycę Ciążowe same ustepuja.
 
Ostatnia edycja:
A jakie musi być ciśnienie by nie móc rodzic naturalnie? Bo ja mam codziennie tak średnio 130-136/73-80. I właśnie lekarz mi mówił bym codziennie mierzyła sobie, bo często jestem w granicach ponad normę. Zawsze na wizycie mam 140-143
To twój lekarz ci odpowie, bo znając życie, co lekarz to różna opinia będzie...


Ja na wizycie też zawsze podjeżdzam pod normę i mam 136-138 górne.

Jak w domu mierzysz od czasu do czasu i masz dobre, to nie ma się czym przejmować. Ja tak właśnie mam: 120coś na 70coś.
 
Dziewczyny jeszcze trochę, jeżeli macie tylko cukrzycę ciążową to życzę wam aby po urodzeniu dzieciątka wszystko minęło i żebyście z wielkim apetytem bo zasługujecie za taką wytrwałość zjadły coś niezdrowego! 😊



Mnie od kilku dni jak z czymś się zerwę to boli w prawej pachwinie. Ale potem przechodzi


Zaraz właśnie zacznę oglądać bo juz
skończyłam Bridgertonow 😪


Niestety lekarz zakazał mi ze względu na tą szyjkę. Mam nadzieję ze dzisiejszy dzień się na mnie nie zemści bo byłam po badaniu na szybkich zakupach.
Jak lekarz zakazał to zrozumiałe i oczywiste tez bym w życiu nie ryzykowala, ja mojego pytam na każdej wizycie czy nie ma przeciwwskazań. Ale jak nie ma przeciwwskazań to naprawdę warto, chociażby dla innego samopoczucia. Fakt, że nie pozbawia to wszelkich dolegliwości ale samopoczucie jest inne bo jak się człowiek tak zasiedzi to potem coraz ciężej się ruszyć, wiem to po sobie. I żeby rozwiać wątpliwości 😉nie ćwiczyłam wcześniej nie jestem typem sportowca i tez mi się często nie chce😅😉
 
Tak, na NFZ. U nas jest właśnie szybszy termin jak jest się w ciąży. Ale trafienie na tą pielęgniarkę graniczy z cudem. Prywatnie na razie nie mogę iść, bo miałam tyle wydatków, plus mój ma wizytę u dermatologa w tym Msc prywatnie. Póki mogę korzystać z NFZ, bo w końcu jestem ubezpieczona i mam prawo do wizyt i badań na NFZ, to będę korzystać.
Mnie też to wkurza ze jestem ubezpieczona a wszystko prywatnie, ostatnio nawet za podanie zastrzyku na krztusiec 25 zł 😬ale wiesz ja miałam stwierdzoną cukrzycę po krzywej cukrowej a wtedy ginekolog nie odpuści ,😅próbowałam ostatnio wymiksować z tych wizyt bo cukry mam już dobre ale co Ty nie da się 😅 jak Twoja malutka ma wagę ok. to myślę, że już teraz nie powinnaś się tym denerwować 😉
 
A jakie musi być ciśnienie by nie móc rodzic naturalnie? Bo ja mam codziennie tak średnio 130-136/73-80. I właśnie lekarz mi mówił bym codziennie mierzyła sobie, bo często jestem w granicach ponad normę. Zawsze na wizycie mam 140-143
Moj lekarz mi mowi, ze taki 135/90 to juz dosyc niebezpieczne nadcisnienie do sn z powodu tego, ze podczas porodu wzrasta to on by nie ryzykowal. A mowie ja sie lecze na nadcisnienie, bo mam indukowane po poprzedniej ciazy i leki jak widac nie obnizaja go tak jak powinny
 
A u mnie same cukry się unormowały, miałam kiepskie na czczo zawsze i to takie do 100lub więcej chociaz w niemczech norma na czczo do 95.
Naprawde, ostatnio nie zmieniłam zasad żywienia może po za chlebem jem ciemny.(wcześniej tak się stosowałam do diety, zobaczyłam że lepiej to poluzowałam)
Od 2 tyg cukry na czczo po 70pare, 80pare,jak jest 94 to jestem zdziwiona.
Sama cukrzyca ciążowa chyba Odpuszcza.
Nawet pozwalam sobie na pudding mały albo herbatę z, miodem.
Nie da się wyjaśnić tego bo żywienie powoli jak przed tym 24tc zanim stwierdzili cukrzycę ciążowa,a cukry lepsze po prostu, te cukrzycę Ciążowe same ustepuja.
Ja z tymi cukrami podobnie, sama diabetolog mi powiedziała ze po 32 tygodniu same sie normują. Ale pomimo tego musze jeździć na wizyty na szczęście tylko raz na miesiąc .
 
Moze glupie pytanie, ale maja tak Wasze dzieci, ze caly dzien sie ruszaja? Ja juz wariuje, mam wrazenie, ze moj dzis w ogole nie spi. Czuje go non stop...
 
reklama
Ja mam tak dziś. Ale robi to w sposób taki jak zwykle, nie nerwowy, nie gwałtowny. Zapewne jutro będzie spokojniejsza
Moj tez tak normalnie sie rusza wlasnie. Nie szarpie sie, nie ma jakichs intensywnych tych ruchow, ale czuję je doslownie non stop. Chyba przez to lezenie w domu juz 3 miesiace dostaje do glowy i sie wszystkim przejmuje...
 
Do góry