reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja muszę się w końcu zmobilizować i poprać ubranka, a później poprasować. Jeszcze nic nie zrobiłam, odkładam na później, a tu czasu coraz mniej🙈 Tłumaczę tym, że czekam na komodę, a jej ciągle nie ma, zamówiłam 14.01.😁 Może w tym tygodniu dotrze😅
Ja dobrze, że ja już wszystkie ciuszki poprałam i wyprasowałam ( oczywiście tylko rozmiary 56 i 62, te większe rozmiary będę prała jak mała będzie z tych wyrastać) 😁 Jeszcze kilka rzeczy zostało do wyprania, ale to takie drobne 🙂
 
reklama
O tez tak nieraz mam, że się poryczę niewiadomo o co😅
Ja znowu wczoraj totalnie nie miałam siły, czułam się jakby mi ktoś prąd odciął, katastrofa, do tego bardzo poty mnie zlewały, już się przestraszyłam, że coś mnie dopada, jakieś przeziębienie bo mój syn przeziębiony i pomyślałam, że coś od niego złapałam, ale dzisiaj już 100 razy lepiej.
 
I co dziewczyny, kosmetyki dla dziecka już kupione? Ja już kupiłam. Więc może napiszecie co kupiłyście, z jakiej firmy i do czego? 😄
Kupione w miarę wszystko :)
Jak narazie nie szalałam z ilością bo się zobaczy na bierząco co się sprawdza .
-żel do mycia ciała i włosów Bobini 97%naturalny
-oliwka hippo
-sudocrem na odparzenia
- bepanthen baby do smarowania pupy
- octenisept - odkażający np pępek
- krem mustela do twarzy
-sól fizjologiczna
-mokre chusteczki waterwipes
I raczej kierowałam się składem i opiniami starszej siostry bo to pierwszy mój dzidzia . Wiec jak macie inne doświadczenia i widzę to poczytam z chęcią :)
Aaa i dodam 35 tc i dziś robiłam sobie hybrydy na stopach i całkiem szybko i zwinnie mi to poszło ... chyba ten brzuch jeszcze nie taki wielki :)
 
Kupione w miarę wszystko :)
Jak narazie nie szalałam z ilością bo się zobaczy na bierząco co się sprawdza .
-żel do mycia ciała i włosów Bobini 97%naturalny
-oliwka hippo
-sudocrem na odparzenia
- bepanthen baby do smarowania pupy
- octenisept - odkażający np pępek
- krem mustela do twarzy
-sól fizjologiczna
-mokre chusteczki waterwipes
I raczej kierowałam się składem i opiniami starszej siostry bo to pierwszy mój dzidzia . Wiec jak macie inne doświadczenia i widzę to poczytam z chęcią :)
Aaa i dodam 35 tc i dziś robiłam sobie hybrydy na stopach i całkiem szybko i zwinnie mi to poszło ... chyba ten brzuch jeszcze nie taki wielki :)

Kusisz mnie tymi hybrydami na stopach 😃 jakoś udało mi się obciąć paznokcie u stóp to może by mi się udało hybrydy tam zrobić albo chociaż je pomalować 😃
 
I która już spakowana? Ja będę się pakować w przyszłym tygodniu, w tym tyg sobie wszystko skompletuje i tak do maks połowy lutego chce być spakowana 😁
Jeśli którejś się chcę to może napisać co bierze do szpitala, ile sztuk, zawsze fajnie sobie zobaczyć czy wszystko się napisało na swojej 😁 ja mam trochę spora listę, ale muszę ją ukrócić, bo po rozmowie z siostrą mojego narzeczonego, która rodziła rok temu w maju w tym szpitalu co ja, to kilka rzeczy mi niepotrzebnych bo w szpitalu mają a po co przynosić zarazki do domu 😜 Ja Wam też później napisze o kosmetykach i liście 😁

Ja już jestem w pełni spakowana do szpitala na wszelki wypadek. Polecam wejść na stronę mamyginekolog gdzie jest lista co do torby , ewentualnie ze strony Nestlé można pobrać też taką listę. Na tych dwóch bazowałam. Sądzę że najważniejsze mam spakowane. Zamiast rożka biorę do szpitala kocyk, a laktator jak coś to mąż mi dowiezie.
 
Ja już jestem w pełni spakowana do szpitala na wszelki wypadek. Polecam wejść na stronę mamyginekolog gdzie jest lista co do torby , ewentualnie ze strony Nestlé można pobrać też taką listę. Na tych dwóch bazowałam. Sądzę że najważniejsze mam spakowane. Zamiast rożka biorę do szpitala kocyk, a laktator jak coś to mąż mi dowiezie.
No ja tak samo bazowałam na liście mamyginekolog i wiele innych, więc myślę, że mam w pełni gotową listę 🙂
 
Mam tak samo od kilku dni czuje się na maksa bezużyteczna i dodatkowo brzydka ! I mam wrażenie że zawsze już taka zostanę :) achh te hormony
Mam podobnie. Hormony, przejdzie. Pamiętam, że dzień po ostatnim porodzie okazało się, że mam kostki, ale takie pęcinki zgrabne, jsk mi cała woda zeszła 🤣🤣 przez chwilę czułam się atrakcyjnie.
A i jeszcze ostatnia kurtka w którą się mieściłam się porwała ;) kupować nową na być może 1,5 miesiąca ? Chyba będę chodzić w męża .
Kupiłam ciążową bonprixu na allegro- jakąś outletową ale nową za 100. Noszę od jesieni, jezzcze mam miejsce, bo nawet suwaków po bokach jeszcze nie rozpięłam. Po ciąży brzuch jeszcze chwilę jest, to pewnie jeszcze marzec i kwiecień ją ponoszę 😊
I co dziewczyny, kosmetyki dla dziecka już kupione? Ja już kupiłam. Więc może napiszecie co kupiłyście, z jakiej firmy i do czego? 😄
W szpitalu z kosmetyków tylko lipobazę chcą. W sumie ma krótki bardzo skład. Żele do mycia kupuję z Rossmanna Babydream, mają dobry skład a są przyjemne cenowo, używa ich moja trzylatka więc mam na bieżąco. Do smarowania jeśli będzie konieczność kupię emotopic, mam sprawdzony po Dobrusi. Mam jeszcze maść pięciornikową, muszę u Sroki poszukać jeszcze jakiegoś kremu z cynkiem, Sudocrem ma paskudny skład więc nie będę kupować.

Ja muszę się w końcu zmobilizować i poprać ubranka, a później poprasować. Jeszcze nic nie zrobiłam, odkładam na później, a tu czasu coraz mniej🙈 Tłumaczę tym, że czekam na komodę, a jej ciągle nie ma, zamówiłam 14.01.😁 Może w tym tygodniu dotrze😅
Moja komoda siedzi u najstarszej córki, ae 8go lutego mają przyjśc meble docelowe dla niej, to wtedy w komodzie poukładam. Na razie mam zablokowaną całą jedną półkę w szafie mojej.

I która już spakowana? Ja będę się pakować w przyszłym tygodniu, w tym tyg sobie wszystko skompletuje i tak do maks połowy lutego chce być spakowana 😁
Jeśli którejś się chcę to może napisać co bierze do szpitala, ile sztuk, zawsze fajnie sobie zobaczyć czy wszystko się napisało na swojej 😁 ja mam trochę spora listę, ale muszę ją ukrócić, bo po rozmowie z siostrą mojego narzeczonego, która rodziła rok temu w maju w tym szpitalu co ja, to kilka rzeczy mi niepotrzebnych bo w szpitalu mają a po co przynosić zarazki do domu 😜 Ja Wam też później napisze o kosmetykach i liście 😁
Eeeeeeee, jakby to powiedzieć...pakowanie w planach 🤣🤣🤣
Jak już się będę pakować, to w godzinę ogarnę, bo wszystko mam, ale to jeszce nie 🤣

Ja dobrze, że ja już wszystkie ciuszki poprałam i wyprasowałam ( oczywiście tylko rozmiary 56 i 62, te większe rozmiary będę prała jak mała będzie z tych wyrastać) 😁 Jeszcze kilka rzeczy zostało do wyprania, ale to takie drobne 🙂
No mi jedna pralka z jasnymi rzeczami, ale tam też jest np śpiworek do fotelika, śpiworki i kilka innych pierdół, i jedna pralka z ciemnymi, ale ich jest malutko, no ale przeprać trzeba.


Jesuuu, dziewczyny, coraz bliżej!! Ciekawe, która pierwsza się rozsypie 😁
 
reklama
Co do kosmetyków to ja mam takie:
- Płyn do kąpieli z Hipp
- Mleczko do ciała z Hipp
- Linomag zielony na codzień do pupki
- Krem na każdą pogodę ( na zewnątrz) z Nivea Baby
- Alantan Plus krem na jakieś suche miejsca na skórze jeśli się pojawią
- Kremowy olejek na ciemieniuchę Ziajka
- Chusteczki nawilżane Dada
- Mleczko do prania Lovela
I jeszcze muszę kupić krem do twarzy, chciałam kupic ten z Dermedic nawilżająco-kojący, ale stacjonarnie go nigdzie nie ma ( jedynie w necie, ale sama przesyłka będzie kosztowała prawie połowę kremu a jak będę potrzebowała na już to nie będzie dostępny od ręki), więc chyba się skusze na Linomag różowy Bobo A+E.
 
Do góry